yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 

Haberler/...

COVID-19 ÜZERİNE BİR ANALİZ…

İnsanlık tarihinde, çok sayıda salgınlar, bulaşıcı hastalıklar yer almaktadır. Bugünün sözde gelişmiş tıbbına, sağlık bilimlerine rağmen bir "virütik salgın" çok kısa sürede "pandemi"ye dönüştürülmüş, insanlığa orantısız bir korku ve panik aşılanarak adeta ülkelerin yöneticileri bu şeytani akıl sahiplerinin tuzağına düşürülmüştür. COVID-19 ismiyle meşhur edilen ve çok tekrarlanarak beyinlere enjekte edilen bu "sahte pandemi"nin bize çağrıştırdıkları şunlardır:

1) Bu pandemi, "Küresel İnsan Şeytanları"nın, insanlık üzerinde oynadıkları virüs oyunlarından basit bir oyundur.
2) Tüm dünyanın propaganda araçları ve basın organları (ki bunların büyük çoğunluğu Küresel Şeytanların elindedir), bu pandemi oyununu başarılı bir şekilde oynamış ve dünya insanlığının beynini kontrol etmeyi deneyimlemiştir.
3) Ancak şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki bütün planlar; İblis'in planları, İblis'in emrindeki Küresel Şeytanların planları, Küresel İnsan Şeytanlarının kontrol ettiği Devletlerin ve Örgütlerin planları, Sonsuz Yüce Rabb'imizin Ana Planı'nın içindedir. Sonsuz Yüce'nin ilmi, iradesi ve izni olmadan hiçbir olay gerçekleşmez. O'nun ilmi ve bilgisi olmadan bir yaprak dahi düşmez. O halde bu virüs salgını ve bunun arkasından gelmesi beklenen Yaklaşan Saat felaketlerinin insanlığa mesajı nedir? Bu salgının insanlığa mesajı şudur: "Ey insanoğlu Rabb'ini terkettin, İblis'in vaadlerine kandın ve O'nun peşinden koşuyorsun; "dünyanın ve nefsin çekimi"ne kapıldın Rabbi'ni, O'nun azabını ve imtihanını unuttun... Uyan, Rabbi'ne dön!"
Unutulmasın ki bugünün nispeten küçük sayılan "Yaklaşan Saat işaretleri", yarının büyük felaketlerinin uyarıcısı ve işaret fişeğidir.
4) Bu "pandemi"ye dönüştürülen salgının kapsadığı dersleri ve mesajları, adı Müslüman olan ve olmayan toplumlar, acaba okuyabildi mi? Bizim tespitimiz: "Elbette hayır!" Bu konuda bütün dünyanın ve özellikle de sözde İslam Milletleri(!)nin durumu trajikomiktir ve yürek parçalayıcıdır...
5) Kainatı, tüm sorumlu ve sorumsuz canlıları, virüsleri, bakterileri, tabii ki insanoğlunu ve hastalık ve savunma sistemlerini(şifasını), bulaşıcı hastalıkların şiddetini, yayılma hızını ve ne zaman biteceğini, kimin bu hastalıktan ölüp, kimin yaşayacağını tayin ve takdir eden kimdir? Elbette diyeceklerdir ki: "Sonsuz Yüce olan Allah..." Peki bu hastalığın yayılması, pandemiye dönüştürülmesi, tedavisi, iyileşenlerin iyileşmesinde Allah'ın varlığı, Yüceliği, Kudreti, Uyarıcılığı, Şifası nerede? İnsanlığın sağlığı ve şifası; insanların, doktorların, tıbbın ve yöneticilerinin elinde midir ki sadece ve sadece bunlara minnet-şükran duyuyoruz, iyileştirenleri ve iyileşenleri alkışlıyoruz ve de Allah'ı hatırlamıyoruz. Sonsuz Yüce'nin şerefli mahluk olarak yarattığı insanoğlunun Allah'la ilişkisi böyle midir?
Sonsuz Yüce Rabb'imiz, tedbiri, çareyi, ilacı elbette tavsiye ediyor ve yaratıyor. Ancak tedbire, çareye, ilaca sarılın ve Beni unutun mu diyor? İnsanoğlu bu ve benzeri felaketlerden ve gelecekte ortaya çıkacak felaketlerden böyle mi ders çıkaracak ve gerçeğe uyanacak?
6) Unutmayınız ki Sonsuz Yüce'nin bu küçük uyarısı yahut işareti bile çok sayıda uyarılar ve hikmetler içermektedir. Bu uyarılardan birisi; dünyayı ve insanlığı yağmalama ve ilahlık taslama çabaları sebebiyle yapılan zulümler, katliamlar ve bunun sonucu ortaya çıkan mazlumların gözyaşları ve feryatlarının karşılığıdır. Virüsün milletlere dokunuş oranları(grafikleri) bu zalimleri ve suçlarını ele vermektedir. Türkiye'nin Covid-19 grafiğinde alt sıralarda yer almasının gerçek sebebi, mazlumların yanında yer almasıdır.
7) İkinci bir faktör ise; Zalim Çin'in suçlarına ortak olma katsayısıdır. Çin sadece virüsün yayıldığı bir Komünist-Kapitalist ve zalim emperyalist güç değildir. Onu büyüten, onun yanında-arasında olanlar, bu ibretli salgından orantılı bir pay almıştır. Türkiye bu "virütik pay"da; Allah’ın, dinlerin, özellikle Müslümanların ve de Türklerin düşmanı olan bu Çin şeytanlığıyla olan ekonomik-sosyal her ilişkisini gözden geçirmelidir.
Dünyada zulmün karşısında olup, "Küresel İnsan Şeytanları" tarafından yönlendirilen Çin şeytanlarının yakınında olmak kabul edilemez bir tutumdur. Uygur Türklerinin insanlık tarihinde eşi, benzeri görülmemiş bir zulümle asimile edilmesi, Allah'a ve Allah’ın Kitabı Kur'an'a ve İslam'a şeytanca saldırılması, tüm Müslümanım diyen insanların terörist olarak yaftalanmasını görmemezlikten-bilmezlikten gelmek büyük suçtur.

İşte Çin-Şeytanların zulmüne karşı Sonsuz Yüce'nin Hükmü:

İŞAYA PEYGAMBERİN VAHYİ:
"Rabb'in Koruyucu Eli'nin kölelerinin üzerinde olduğu anlaşılacak. Gazabı da düşmanları üzerinde olacaktır. Bakın Rab ateşle geliyor, savaş arabaları kasırga gibi, şiddetli öfkesini ve azarını alev alev dökmek üzere. Çünkü O(Rab) bütün insanlığı ateş ve kılıçla yargılayacak ve pek çok kişiyi öldürecek. "Bahçelere girmek için kendilerini arıtıp, kutsayanlar(Yahudi din adamları), DOMUZ; FARE VE ÖTEKİ İĞRENÇ HAYVANLARIN ETİNİ YİYENLERİN ORTASINDA DURANLARI İZLEYENLER hep birlikte yok olacaktır" diyor RAB(Kitabı Mukaddes, İşaya, Bab:66/14-17)"

EZRA'NIN VAHYİ: ASYA(ÇİN) YARGILANACAK!
"15/46) Sen, Babil'in güzelliğini ve görkemini paylaşmış olan Asya(Çin), vay sana zavallı biçare!
47) Kendin gibi, senin için daima şehvet duyan aşıklarını etkileyip yakalamak için kız kardeşlerini fahişeler gibi giydirdin.
48) O aşağılık 'Fahişe'nin(Küresel-ABD fahişesi) bütün entrikalarını ve uygulamalarını taklit ettin.
49) Bundan dolayı Tanrı şöyle diyor: "Evlerini harabeye çevirecek, vahşet ve ölüm getireceğim. Başına dulluk, fakirlik, açlık, kılıç, veba gibi korkunç belalar getire­ceğim.
50) "O yakıp kavuran ısı"(Gama ışıması) bastırdığında, gücün ve görkemin bir çiçek gibi solacak.
51) Daha sonra sen zavallı, güçsüz bir kadın olacaksın. Ezilecek, dövülecek, yaralanacaksın. Bir daha zengin sevgililerini elde edemeyeceksin.
52) "Sen benim seçilmiş insanlarımı(Muhammed ümmetini) büyük bir zevkle, darbeler indirerek, öfkeyle meydan okuyarak sürekli öldürmemiş olsaydın,
53) "Ben sana bu kadar öfke duyar mıydım?" diyor Rabbin!
54) "Yüzünü boya, kendini güzelleştir!
55) "Fahişeliğin bedeli senin olsun, her ne kazanmışsan alacaksın.
56) "Seçilmiş halkıma(Muhammed ümmetine) ne yaparsan, Tanrı da sana yapacak" diyor Rabb'in, "Üzerine büyük bir felaket getirecek.
57) Çocukların açlıktan ölecek, sen kılıçla yıkılacaksın. Kentlerin ortadan kaldırılıp silinecek, bütün halkın savaş(ABD-İran-Çin savaşı) alanında çökecek.
58) Dağlarda olanlar açlıktan ölüyor olacaklar, açlık ve susuzlukları onları kendi etlerini yemeye, kendi kanlarını içmeye zorlayacak.
59) Önce perişan ve mutsuz olacaksın. Buna rağmen devamı gelecek.
60) Galipler(ABD-NATO Güçleri) Babil'i(Babil, İran ve Irak'ı simgeliyor) yağmaladıktan sonra evlerine giderken, yolda huzur dolu kentlerini yok edecek, topraklarının büyük bir kısmını mahvedecek, görkeminin sonunu getirecekler.
61) Seni yakıp yok edecekler. Sen anız, onlar da ateş olacak.
62) Seni, kentlerini, topraklarını, dağlarını tamamen yok edip harabeye çevire­cekler. Tüm ormanlarını ve meyve ağaçlarını yakacaklar.
63) Çocuklarını mahkûm edip mallarını yağmalayacaklar. Görkemli güzelliğin­den geriye hiçbir iz kalmayacak!"

Yaklaşan Saat, 05/06/2020


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat