yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 

Haberler/...

Küresel Güç'ün Koçbaşı Soros Hakkında...

Virginia eyaletinden Cumhuriyetçi senatör Richard Black, yaptığı açıklamada Soros ve benzeri küreselleşmecilerin bütün ulus-devletleri birer problem olarak gördüklerini çünkü buralarda yaşayan halkın ulus iradesini yansıtacağını ve milli çıkarlarını gözeteceğini, bunun da kendileri için sorun olduğundan bahsetti.

Macaristan Başbakanı Victor Orban ve Fidesz Partisi (Macar Yurttaş Birliği) başkan yardımcısı Gergely Gulyas, milyarder yatırımcı George Soros ile girdikleri umutsuz bir savaşın içinde sıkışıp kaldılar. Burada binlerce göçmenin kontrolsüzce Avrupa'ya geçmesi fikrinin sahibi Soros'un propagandasının etkileri açıkça görülmektedir.

Orban gibi liderler bu göç stratejisinin "Hristiyan Avrupa'nın" çöküşünü başlatacağını ve Soros'un da ayrıca Macaristan ve dolayısıyla da Avrupa Birliği'nin geri kalanının dirlik ve düzenini bozmak düşüncesinde olduğunu belirtiyor.

Richard Black'in, RT(Russia Today) televizyonuna verdiği röportajdan bir bölüm aşağıda verilmiştir:

Soru: George Soros ve Açık Toplum Enstitüsü gibi kuruluşlar global anlamda ne kadar etkiye sahipler ve aslında perde arkasında hangi planları yapıyorlar?

Cevap: Soros, uçsuz bucaksız bir servete sahip ve bunu dünyayı kökten değiştirmek için kullanıyor. Kendisi dünya çapında çok ama çok kötü bir şöhrete sahiptir. Aslında çok geniş kitlelerce anti-ahlaki ve anti-ulusal olarak görülmektedir. Onun fikriyatına göre tek bir "küresel" yönetim zihniyetine sahip hükümet kurulmalı ve halkları boyunduruğuna almalıdır. Ve burada "ulus devletler" de bu icraatın yolunda ayak bağı olmaktadır. Çünkü ulusal hükümetler kendi milli çıkarlarını diretebilirler. Küreselleşmeci bir hükümetiniz olduğunda en basit anlamda "zengin ailelerin" direktifleri doğrultusunda devam edilir ve kendi milletinin çıkarları göz ardı edilir. İşte kendisi de tam burada, sıradan insanların değil, oligarkların (zengin aileler) tarafında yer almaktadır.

Soru: Macaristan hükümeti ve iktidar partisi George Soros'u diğer milletlere yaptığı gibi kendi iç işlerine de karışmakla suçluyorlar. Bu iddiaların doğruluğu konusunda neler söyleyebilirsiniz? Soros'un yaptıkları konusunda endişelenmeleri için bir sebepleri olabilir mi?

Cevap: Soros, diğer birçok Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Macaristan'ın da iç işlerine müdahale ediyor. Ama özelde şu sıralar Macaristan ile uğraşıyor... Şunu da belirtmeliyim ki Soros'un geçmişte de kimseye faydası dokunmamıştır. Kendisi kurlarla oynayıp Bank Of England gibi dünyanın en güçlü bankalarından birinin çökmesine sebep olmuştur. Ayrıca 1997 yılında Malezya'nın finansal istikrarını bozmuş ve Bank Of Thailand iflasın eşiğine gelmiş ve 600.000 geçici işçi evlerinden olmuştu. Bu olaylardan da anlaşılacağı üzere sıradan halk hiç umurunda değildir. Her zaman onların hayatlarını ve geçim kaynaklarını yıkıma uğratıp, bir çırpıda silip atmak ister.

Başbakan Orban ve Fidesz (Macar Yurttaş Birliği) başkan yardımcısı Gulyas bir araya gelip Soros'a karşı çok çetin bir savaşa giriştiler. Soros planlarını bu tarz STK (sivil toplum kuruluşları) vasıtasıyla gerçekleştiriyor. STK'lar içerisinde bazı iyi olanları barındırsa da bu hareketlerin ezici çoğunluğu ülkelerdeki istikrar ve düzeni bozmak için faaliyet gösteriyorlar, "Fifth Column (5. Kol)" bunlara örnek olarak verilebilir. Çalışma şekilleri genellikle gizli istihbarat servisleriyle ortak olmaktadır. CIA, MI6 ya da Fransız istihbaratı olsun fark etmez. Bu kuruluşlar zamanı geldiğinde hükümeti devirmek için hazır kıta bekleyen, içeridenmiş gibi görünen bir nevi haber alma ajansı gibi davranıyorlar. İşte burada Macaristan'ın başbakanı tehlikeyi fark etti. Bu duruma daha fazla katlanamazdı.

En büyük çatışmalardan birisi de Budapeşte'de, Soros'un kendi liberal fikirlerini dayattığı bir üniversitede cereyan etmektedir. Bunlar öyle fikirlerdir ki kültür ve ahlaki değerleri yozlaştırmakla kalmaz sonrasında bunu toplumun milli birliğinin bozulması takip eder...

Güncelleme: 26/02/2018
Kaynak
"'George Soros seeks a one world government to serve oligarchs, not the people' – US State Senator",RT.com, çev. Furkan Kargıoğlu, yaklasansaat.com, 22/11/2017


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat