yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 

Haberler/...

Yaklaşan Saat'in Neturei Karta'ya Çağrısı ve Alınan Cevap!

Neturei Karta ve İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, 2007

Sayın Neturei Karta mensupları;
Uzun zamandır sizleri, "Yaklaşan Saat" sitesi olarak izlemekte, zalim Siyonistlerin, İsrail devleti aracılığıyla, mazlum Filistinlilere yaptıkları zulümleri kınayıcı bildirilerinizi yayınlamakta ve sizlerin bu duyarlılığınızı takdir etmekteyiz.

Bu duruşunuz ve cesur beyanlarınız, insanlığa ve önderlerine elbette bir ders ve örnek teşkil etmektedir. Bu hakkaniyete uygun tavrınızın ve çabalarınızın gerçek meyvelerini devşirmeniz ve Sonsuz Yüce Rabb'imiz nazarında ebedi mükafatını alabilmeniz için İsrailoğulları Peygamberlerini ve Tevrat'ı tasdik eden ve kapsayan Kur'an ve Muhammed gerçeğini gözardı etmemelisiniz. Ve bilmelisiniz ki; İnsanlık tarihinin son rahmet elçisi Muhammed ve O'na vahyedilen Kur'an; Tevrat'ın ve Musa Peygamber'in tümleyeni ve mütemmimidir. Kur'an diliyle evrensel rahmet elçisi İbrahim oğlu İsmail oğlu Muhammed(as)ı inkar edenlerin ilki sizler olmamalısınız. Sizin ilahınız ve bizim ilahımız birdir ve biz yalnızca O TEK OLAN SONSUZ YÜCE İLAH'a teslim olanlarız.

Sitemizin ismi olan "Yaklaşan Saat", "Çağların Sonu"nu temsil etmektedir. Sizin ve bizim kitaplarımızda yazılı olan, sizin "Nebileriniz"in ve bizim Nebimiz'in haber verdiği "Allah'ın Günleri" yaklaşmaktadır. Biz bu günlerden, yani yaklaşmakta olan "Saat(Kıyamet)"ten korkuyor ve Allah'a sığınıyoruz.

Bildirilerinizin sonunda bahsettiğiniz "Tüm insanlığın yalnızca Allah'a ibadet edeceği o ihtişamlı çağ" gelmeden önce; yaşanacaklar çok sancılı ve sarsıcı olacak ve yalnızca "gerçek iman sahipleri" kurtuluşa ereceklerdir. Siz de bunun böyle olacağını kitaplarınızdan ve nebilerinizden çok iyi bilmektesiniz.

Ve Tevrat'ta size haber verilen İsrailoğullarının amca oğulları olan İbrahim oğlu İsmail oğlu Muhammed(sav); üzerinizdeki ağır yükleri indirmekte ve zincirlerinizi çözmektedir. O tüm insanlık için fakat bilhassa siz İsrailoğulları için evrensel bir "Rahmet Elçisi"dir ve tüm insanlığın "Büyük Azap"tan önceki son kurtuluş şansıdır.

Unutmayınız ki İsrailoğullarının beklediği gerçek Meşia, evrensel elçi Muhammed(sav)dir. İnsanlığa getirdiği mesaj ise; tüm insanlık tarihini, tüm elçileri, geçmiş tüm kitapları ve bugünün ilimlerini kapsayan Kur'an'dır.

İsa, İsrailoğullarının Son Peygamberi'dir ve son evrensel rahmet elçisi Muhammed(sav)in habercisidir. Maalesef, geldiği çağdaki din adamları, O'na iman etmemiş ve öldürmeye çalışmışlardır. Sonsuz Yüce Rabb'imiz de O'nu, "Çağların Sonu"nda tekrar göndermek üzere 2. Sema'ya yükseltmiştir. Yaklaşan Saat'te dünyaya bir peygamber olarak değil, Kur'an'ın ve Muhammed'in tabiini-temsilcisi lider olarak gelecek ve iman edenlerin kurtuluşuna vesile olacaktır. 

Biz sizleri, İsrailoğulları olan Yahudilerin en hayırlı cemaati olarak görmekte; sizlerin bu gerçeklere uyanmanızı Sonsuz Yüce Allah'tan dilemekteyiz.

Bu hatırlatmalarımızı, sizlerin samimiyetine olan inancımız dolayısıyla yaptığımızı bilmenizi istiyoruz. Bizi aydınlatacak ve sizin adınıza sevindirecek cevaplarınızı bekliyor, selam ve saygılarımız sunuyoruz.

Şalom alekem! 

Yaklaşan Saat, 10/07/2018

NETUREİ KARTA'NIN ÇAĞRIMIZA CEVABI!

Merhaba

Prensibimiz; dinle, politikayla ve diğer fikirlerle ilgili sorulara girmemektir. Ve diğer dinlerle ilgili yorum, açıklama yapmayız, görüş belirtmeyiz.

Bunun için özür dileriz.

Teşekkürler

Rabbi E. Beck, Neturei Karta International, 19/07/2018

 

 


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat