yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 

Haberler/...

Dr. Gotzsche: "İlaç Endüstrisi Doktorları Kandırıyor, İnsanları Öldürüyor mu?"

Tıp vakalarını değerlendiren, dünyanın en zirve kurumlarından olan Cochrane Collaboration'ın ortak kurucularından ünlü akademisyen, büyük ilaç firmalarının her yıl on binlerce Amerikalıyı öldürdüğünü iddia ediyor.

Dr. Peter Gotzsche, reçete edilerek kullandıkları ilaçlar hakkında, Yeni Zelenda ve Avustralya'da halka bilgi verdi. Hesaplamalara göre, her yıl 100.000'e yakın Amerikalı reçeteli kullandıkları ilaçların yan etkilerinden dolayı ölmekte.

"Health Nut News"in raporuna göre, antidepresan ve ağrı kesici gibi reçetelenen birçok ilaç, aslında sanılandan daha tehlikeli ve öldürücü etkilere sahip. Dr. Peter durumu şu sözlerle vurguluyor:
"Kendi vatandaşlarımızı ilaçlarla öldürmemize, kimsenin endişelenmemesi oldukça tuhaf."

DOKTORLAR KANDIRILIYOR!

İbuprofen, diklofenak ve selekoksibin gibi ağrı kesiciler ve anti depresanlar konunun odak noktasında yer alıyor.
Ayrıca Vioxx markası adı altında satılan bir ilaç, sadece Amerika'da 5 yıl içerisinde 140.000 ciddi kalp hastalıkları vakası meydana getirdi. İlaç piyasada olduğu sürece, üretici firma ilaçla ilgili risk bilgilerinde kısıtlama yapmaktaydı. Vakaların yarısının ölümcül olduğu düşünülüyor. Dr. Peter:
"İlaçlar için kullanılan terimler, ilaç endüstrisi tarafından uydurulmaktadır. Bunları antienflamatuvar olarak adlandırarak dev bir finansal alan oluşturmaktalar. Doktorlar da bu ilaçların hastalık sürecine iyi geldiği ve ortak hasarı azalttığı şeklinde kandırılmaktadır."

Health Nut News'den Erin Elizabeth'in belirttiğine göre, Lancet geçen sene ibuprofeni teftiş etti ve Vioxx kadar kalp için toksik olduğunu fark etti. Çalışmanın yazarı olan Gotzsche, bu ölümlerin sadece başlangıç olduğunu ve insanları korumada başarısız, arızalı bir medikal sistemin işareti olduğunu vurguladı. Elizabeth, bu sistemin, kazanç eğrisi yönünde eğildiğini ve hastaları "dolar getiren haberciler" olarak gördüklerini ekledi. Gotzsche, bir zamanların popüler ilaçları, Valium ve Xanax'ın açığa çıktıktan sonra bağımlılık yapan ve en az önceki kadar yan etkiye sahip antidepresanlarla değiştirdiklerini iddia etti.

Ayrıca, Sydney Morning Herald'ın belirttiğine göre, plasebolardan(ilaç yerine verilen etkisiz madde-teselli ilacı) sağlanan küçük faydalar da göründüğü kadar masum değil. Çünkü plasebolar hastaların gerçek durumunu ortaya çıkarmada başarısız olmaktadır.

Gotzsche, bu durumun en büyük mağdurlarının birçok ilaç reçete edilen yaşlı hastalar olduğunu söylüyor. 2011 yılında "British Medical Journalda" yayınlanan bir çalışmada, senede 28 yaşlı hastanın antidepresanla tedavi edildiği belirtildi. Bunlardan bazısının öldüğü; bazısının ise yan etkiler arasında bulunan kalp krizi, felç ya da inme ile yaşadığı tespit edilmiş. Gotzsche:
"Arterit ilacı kullanan birçok yaşlı insan, ilacın yan etkisi olan kalp krizi ya da kanamalı ülser geçirme riskine sahip. Yaşlı insanlarda yüksek oranda psikiyatri ilaçları kullanıyoruz ve hastaların çoğunu öldürüyoruz. Bu insanlar bakımevlerinde itilip-kakılıyor ve fenalaşıyorlar. Onları rahatlatmak için de antipsikotik ilaçlar veriliyor. Bu oldukça merhametsiz bir durum. Şayet siz, depresyonda olduğunuzu düşünüp de düşük dozda bir ilaç alırsanız ve ardından da onu tam doza çıkarırsanız, birkaç saat içinde kendinizi iyi hissedersiniz. Ancak ilacı içtikten hemen sonra kendinizi iyi hissediyorsanız, bu depresyon değil; yoksunluktur."

Gotzsche, depresyon ilacı kullananlara psikiyatrlarının onayıyla yavaş yavaş azaltmalarını öneriyor. Bazen doktorların antidepresan ilacı bırakma dönemi sonrası bulguları, vakaya geri dönmeyle karıştırdıklarını ve yeniden ilaç tedavisine başladıklarını belirtiyor.

Güncelleme: 08/03/2016
Kaynak
: J. D. Heyes, "'We kill so many citizens with drugs,' says doctor exposing Big Pharma's deadly medical racket", naturalnews.com, çev. Ayşegül Kesmez, yaklasansaat.com, 24/02/2016.


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat