yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 

Haberler/...

Kanser Endüstrisinin İnanılmaz Aldatmacası!

Hastalara zarar veren ve kemo bulanıklığı denilen bilinç bulanıklığına yol açan toksik kemoterapi tedavisine yılda 100 milyar dolar harcanmaktadır. Ulusal Kanser Enstitüsü tarafından görevlendirilen bir grup kanser uzmanı, iki yıl önce teşhis koyulan on milyonlarca "kanser vakasının" aslında hiçbir şekilde kanser olmadığını alenen itiraf etti.

Sahtekar onkologlar tarafından "kanser" teşhisi konan on binlerce insan, hayati risk içeren hiçbir şartla karşılaşmadıkları halde son derece karlı olan kemoterapi tedavilerine yönlendirildi.

"İyileşme İçin Bir Fırsat: Kanserde Aşırı Tanı ve Aşırı Tedavi" isimli çalışmanın özetinde belirtildiği üzere, "kanser" sözcüğü, sıklıkla amansızca öldüren bir süreç olarak çağrışım yapar. Halbuki kanserler farklı yapılardadır ve farklı yollar izlerler. Her birisi metastaz yapmaz ve ölüme sebep olmaz. Hastanın yaşamı boyunca ağrı vermeyen çeşitleri de vardır. Makalenin devamında, insan biyolojisinde birçok doku lezyonun kanser olarak teşhis edildiği ancak tedavi edilmeden bırakılana kadar hiçbir rahatsızlığa sebep olmadığı açıklanmaktadır.

Onkologlar ve meme kanseri endüstrisi, kanserde aşırı tanıyı sistematikleştirerek hastaları gereksiz tedavilerle ağlarına düşürmektedir. Bu tedavilerle bir yılda 100 milyar dolar gelir elde edilmektedir. Üstelik kanser olarak adlandırılan bu teşhislerin çoğu ilk etapta gerçekten kanser bile değil.

Ulusal Kanser Endüstrisi Komisyonu, hekimleri, hastaları ve halkı aşırı tanının yaygınlaşmasından dolayı uyardı. Aşırı tanı(overdiagnosis), herhangi bir bulgusu olmasa da genellikle (mamogram, PSA testi gibi) kanser taramalarıyla fark edilen doğal metabolik farklılıkların kanser olarak nitelendirilmesidir.

Gerald Markle'nin "Tıp Yok Olsaydı Ne Olurdu" kitabında genç kadınlar için mamografinin etkinliği tartışılmaktadır. Mamografinin amacının, kişinin yaşamı boyunca klinik olarak saptanamayacak bir tümör fark etmek olduğu belirtilmektedir. Mamografi taramaları, meme kanserinin aşırı tanısının bir basamağıdır.

KANSER ENDÜSTRİSİ: TIBBİ TERÖRİZM

Tüketici sağlığı savunucusu olarak tekrar tekrar söylemek istiyorum ki, kanser endüstrisi "tıbbi terörizmi" andıran korku taktikleri kullanarak, gereksiz ama kanser endüstrisi şarlatanları için de bir o kadar karlı kanser "tedavileri" uygulamaktadır.

Örneğin, meme kanseri bazen gerçekten de kanser olmuyor. DCIS adı verilen durumda, süt kanallarından başka yere yayılmayan iyi huylu oluşumlar bulunabiliyor. Ancak bu duruma sahip milyonlarca kadın yanlış teşhisle meme kanseri hastası oluyor ve hiçbir sağlık problemi oluşturmayan bu durumdan ötürü tedavi altına alınıyor. Erkeklerde de benzer bir şekilde, prostat kanserinin ilk evresinde hücrelerde görülen abnormalitelere gerçekten kanser gibiymişçesine yanlış tedaviler uygulanmaktadır. Amerika'da onkoloji branşının ciddi reformlara ihtiyacı olduğu ve kanserde aşırı tanı ve aşırı tedaviyi azaltmak için girişimlerde bulunulması gerektiği vurgulanmaktadır.

Tüm bunların içinde iyi bir haber var ki, eğer size kanser teşhisi konmuşsa, tıbbi şarlatanlık mağduru olabilirsiniz ve gerçekten kanser olmayabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey, onkoloğunuza karşı şüpheyle yaklaşmak ve korkuya kapılmadan önce bilgi almaya çalışmanızdır. Kendini doktor diye adlandıran şarlatanların sizi toksik kemoterapi tedavisiyle aldatmasına izin vermeyin. Bunun yerine bilgilenin, ikinci bir seçenek deneyin, başka doktorlara gidin, yaşam tarzınızı değiştirin.

Bir kadının kemoterapi deneyimini kendi tecrübeleriyle anlatması:
"Son derce toksik bir sıvı damarlarımdan içeri enjekte edildi. Hemşire koruyucu eldiven takmıştı. Eğer bu sıvının ufacık bir damlası ona değerse cildini yakabilir. Kendi kendime sordum: dışarıdan böyle önlemler alınması gerekiyorsa o sıvı benim içime girince ne olacak? Akşam 7'den itibaren iki buçuk gün boyunca iyice kustum. Tedavim süresince, avuçlarım dolusunca saçımı kaybettim. İştahımı, cilt rengimi, hayatın tadını kaybettim. Bacakları üzerinde ölü birisiydim."

Güncelleme: 08/11/2015
Kaynak: 
Mike Adams, "Unbelievable scam of cancer industry blown wide open: $100 billion a year spent on toxic chemotherapy for many FAKE diagnoses... National Cancer Institute's shocking admission affects millions of patients", naturalnews.com, çev. Ayşegül Kesmez, yaklasansaat.com, 08/10/2015.


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat