yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 

Haberler/...

Prof. Dr. Topuz: "İnsanlığı Tehdit Eden Kanser Hızla Yayılıyor"

Deşifre programında M.Ali Önel'e konuk olan İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Eski Müdürü Prof. Dr. Erkan Topuz, dünyanın karşı karşıya bulunduğu kanser vebasını gözler önüne serdi. Çağın vebası olan kanser acı gerçeğini dile getiren Prof. Dr. Topuz'un açıklamalarının kısa bir özeti aşağıda verilmiştir:

"2 yıl içinde Dünya nüfusunun %45'i kansere yakalanacaktır. Kanserin temel nedeni hala bilinmiyor, ancak insanoğlu, çok kazanma ve kar hırsıyla hareket ederek dünyayı; havayı, suyu ve toprağı tamamen temizlenemeyecek bir hale getirmiş, böylece kendi bindiği dalı kesmeye çalışmıştır. Modern tıp, üretilen cihazlarla tedavi konusunda giderek gelişiyor. Ancak biz ne kadar çok tedavi yöntemlerimizi geliştirsek de kanserli hasta oranı giderek dev gibi büyüyüp çoğalıyor. Buna dünyanın hiçbir bütçesi yetmez."

"KANSER VÜCUTTA MEVCUT ANCAK NEDEN HAREKETE GEÇİYOR BİLEMİYORUZ"

"Biz sadece tedavisini yapıyoruz. Kanser bir buğday tanesi gibi vücutta nüve olarak bulunuyor. Ancak Allah'ın yarattığı vücudumuzdaki bazı mekanizmalar işte bu kanser hücrelerinden bizi koruyor. Biz Allah'ın yarattığı bu mekanizmaların nasıl işlediğinin milyonda birini bile bulabilmiş değiliz. Vücudumuzda normalde de bulunan kanserli hücre, bir takım etkenlerle örneğin bir buğday nasıl nemli ortamda yetişiyorsa, güneşi gören tohum nasıl harekete geçiyorsa kanserli hücre de buna benzer sebebini tam bilmediğimiz etkilerle çoğalmaya başlıyor."

"2 YIL İÇİNDE NÜFUSUN % 45'İ KANSER OLACAK"

"6 ay önce İngiltere'de yapıalan önemli bir araştırmaya göre; 2 yıl içinde dünya nüfusunun %45'inin kansere yakalanacağı ortaya kondu. Ancak ben 2 yıl önce her iki kişiden birinin kansere yakalanacağını zaten öngörmüştüm. Ayrıca biz şu ana kadar kanserin kesin nedenini bulamadık. Kanser neden oluşuyor bunu bilmiyoruz."

"Meme kanserleri eskiden her 20 kadında bir görülürken artık çok daha sık görülmeye başlandı. Şimdi her 3 kadından birinde gözlemlemeye başladık. Şurası bir gerçek ki, kanser bilimden daha hızlı ilerliyor. Kanserin tam nedenini bilmiyoruz diyoruz ancak kansere nelerin etki ettiğini biliyoruz. Bunların başında tamamen mahvettiğimiz hava, su ve toprak gelmektedir. Başka etkenler olsa da %85'ini çevresel faktörlere bağlıyoruz. İşte bunların vücudun mekanizmasını yok ettiğini ve kanserin hızla çoğalmaya başladığını düşünüyoruz. Zaten 1 cm küp olunca hapı yuttuk demektir. O zaman zaten görünür hale geliyor ve hızla metastazını yapmaya başlıyor."

"ZEHİRLİ AYAKKABI BUZDAĞININ GÖRÜNEN YÜZÜ"

Son dönemde haberlerde gündeme gelen "zehirli ayakkabılar meselesi buz dağının sadece tepesi, siz sadece o tepeyi görüyorsunuz." diyen Prof. Dr. Topuz, ayakkabının dışında etrafımızda bir çok üründe kullanılan  binlerce kanserojen madde bulunduğunu söyledi..

Prof. Erkan Topuz programda kansere karşı korunmak için bazı tavsiyelerde de bulundu:
"-Mesela temizlenmek için banyoya giriyoruz, kullandığımız sabunlar, koltuk altı losyonları ve spreyler ile adeta zehirlenip çıkıyoruz.

-Kaynar su ile kesinlikle yıkanılmamalıdır. Her suda doğal olarak arsenik vardır, zaten sularımız klorlu olduğu için arsenik klor ile birleşince kanserojen bir madde açığa çıkar. O nedenle ılık su ile yıkanılmalıdır.

-Otoban kenarlarında oturanlarda kansere yakalanma riski çok daha yüksektir. Trafiği yoğun olan yerlerde oturanlar hava kirliliği nedeniyle çok dikkat etmelidir.

-Fırınlarda yiyeceklerimizi aniden böyle 200-300 derece sıcaklıkta pişirmeyelim çünkü bu sıcaklıklarda kanserojen bir madde açığa çıkıyor. Isı değeri 120 derecenin üzerine çıkarılmamalıdır.

-Alüminyum folyo ısıtılınca kanserojen madde üretir. Yemek pişirilirken yüksek ısıda kesinlikle kullanılmamalıdır.

-Amerika'da ekim ayında yayınlanan bir araştırmada Fesleğen bitkisinin bazı hastalıklarda fevkalade yararlı olduğu görülmüştür. Akciğer kanseri ve bağırsak tümörünü önlüyor, kronik bronşite iyi geliyor ve ağız yaralarına karşı etkili oluyor. Ayrıca Amerika'daki araştırmada günde üç kez fesleğen ağızda çiğnenirse akciğer kanserinin bir numaralı sebebi olan sigarayı bırakmayı sağlıyor.

-Defne yaprağı beyin tümörlerinde bire bir şifadır. Baş ağrılarına çok iyi gelir, farelerde beyin tümörlerini küçülttüğü gözlenmiştir."

"ANNE SÜTÜNÜN FAYDALARI MUCİZEVİDİR"

"Çocuklar 2 yıl mutlaka anne sütü içmelidir. Anne sütü dünyanın en kıymetli maddesidir, muhteşem bir maddedir. Bebekleri kanserden, gripten ve enfeksiyondan korur. Anne sütünün faydaları bazı araştırmalarla da ortaya konmuştur. Araştırmalarda birkaç ay anne sütü diğer zamanlarda mama ile beslenmiş bebeklerde beyin tümörü, lösemi görülme oranı 2 yıl anne sütü ile beslenenlere oranla %40-50'den fazla gözlenmiştir. Anne sütünün üç farklı etkisi vardır 1- koruyucu etkisi, 2- kanseri tedavi etme etkisi ve 3-kemoterapinin yan etkilerini azaltması.

Ayrıca anne sütünü direkt mesaneye verdiklerinde kanserli hücrelerin döküldüğü gözlenmiştir. Bunlar bireysel çalışmalar, çünkü ne yazık ki anne sütü gibi maddelerin araştırılması için fon ayrılmıyor."

Güncelleme: 9/12/2014
Kaynak: Ahaber, Deşifre
, 05/12/2014

 


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat