yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 

Haberler/...

Dünya'dan Önce Mars'ta Yaşam Vardı!

Dünya'da yaşam başlamadan önce "Mars'ta yaşamın olduğu" görüşü, Mars'ta suyun- hayatın olduğuna işaret eden araştırmalar ve kanıtlardan önce tarafımızdan ortaya konmuştur. Cinler, Dünya yaşamına başlamadan uzun zaman önce, Mars'ta yaşamışlardır. Kendilerini "Hakk"a çağıran elçilerinin uyarılarını örten "müşrik cinler", Mars'la beraber helak olmuştur. Ancak bu çağrılara olumlu cevap vererek "Allah'a teslim olan cinler" kurtarılarak Dünya'ya yerleştirilmişlerdir. Daha sonra da Adem ve Havva yaratılmış, cennete yerleştirilmiş, ancak kibirlenerek yoldan çıkan İblis'in tuzağına düşerek, cennetten kovulmuş ve cinlerin son yerleşim yeri olan Dünya'ya gönderilmişlerdir. Böylece cinler ve ademoğulları son yeşil gezegen Dünya'da denenmektedirler ve birçok cin ve insan toplumunun geçmişteki "helak"ından sonra "Yaklaşan Saat"in son "helak"ına yaklaşmaktadırlar. "Cinler ve Mars" kavramlarıyla sitemizde bir arama yapıldığında, bu konuyla ilgili çok sayıda haberimiz görülecektir.

Bilim adamlarının, aşağıya aldığımız haberdeki görüşlerini bu açıdan anlamlı ve tezimizin yeni bir kanıtı olarak görmekteyiz:

"Bilim insanları, uzun yıllardır tartışılan ve Dünya'daki yaşamın kaynağının Mars olduğunu savunan teoriyi yeniden gündeme getirdi. Coğrafya kimyası uzmanı bir bilim insanının başını çektiği teoriye göre, yaşamın oluşması için çok büyük önem taşıyan elementlerden bir tanesi, sadece Kızıl Gezegen'de oluştu.

ABD’nin Westheimer Bilim ve Teknoloji Enstitüsünden Profesör Steven Benner, "yaşamın tohumlarının, Mars'taki volkanik patlamalar veya bu gezegenden gelen meteoritler aracılığıya Dünya'ya ulaştığını" öne sürdü.

Benner, molibdenum adı verilen elementin oksitlenmiş mineral halinde Dünya'ya ulaştığını ve organik moleküllerin ilk canlılara dönüşmesini sağladığını düşünüyor. Guardian sitesinin haberine göre, Benner:

"Sadece molibdeum canlıların oluşmasını sağlayacak yüksek seviyede oksitlenmişti... Molibdenum'un bu hali, Dünya'nın ilk zamanlarında gezegenimizde var olmuş olamaz. Çünkü 3 milyar yıl önce, Dünya'nın atmosferi çok az oksijene sahipti. Mars'ta ise oksijen vardı" dedi.

ABD'li bilim insanı, molibdenum'un, "yaşamın Dünya'da başlamadığına ancak Mars'tan ulaştığına dair önemli bir delil olduğunu" savundu. Benner:

"Tüm canlı varlıklar organik maddeden oluşuyor ancak sadece enerjiye sahip olmaları, organik moleküllerin yaşam ortaya koyacağı anlamına gelmiyor. Tersine, eğer organik molekülleri kendi haline bırakırsanız daha çok zirft veya asfalt gibi bir şeye dönüşürler" dedi.

Bilim insanı, "belli elementlerin, organik moleküllerin zifte dönüşme eğilimini değiştirebildiğini, özellikle bor ve molibdenum içeren minerallerin yaşamın başlamasında büyük rol oynamış olabileceğini" ifade etti.

Geçmişte incelenen Mars meteroitlerinde bor bulunduğunu tespit ettiklerine dikkat çeken Benner, şimdi de molibdenum'un varlığını kesinleştirdiklerini söyledi.

Benner, Dünya'nın ilk zamanlarında suylakaplı olmasının da yaşamın oluşumuna engel teşkil etmiş olabileceğini belirtti.

Su, bor yoğunluğunun yeterli miktarda olmasını engellemiş olabileceğini gibi, RNA'nın da çözülmesine neden olduğu düşünülüyor.

İtalya’nın Floransa kentinde düzenlenen Goldschmidt 2013 konferansında bulgularını açıklayan Benner, "Mars'ta daha az su vardı. Kısaca yaşam burada oluştu ve kayalarla Dünya'ya geldi" dedi.

Benner, "Eğer Mars'taki atalarımız olmasaydı, bugün anlatacak hiçbir hikayemiz olmayacaktı' ifadesini kullandı."

yaklasansaat.com
(ntvmsnbc), 29/08/2013


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat