yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Prof. Dr. Elchin Khalilov ve Küresel Tufan'la İlgili Bir Saptama

Dünya çapında artan felaketlerin sayısı ve bilim adamları tarafından yapılan tahminler tartışma konusu haline geldi. Ünlü bilim adamları Victor Khain ve Elchin Khalilov "Geodinamik Süreçler Döngüsü: Onların Muhtemel Doğası" isimli kitapları inanılmaz doğa olaylarını referans alarak, Tufan'ın tam olarak tarihini gösteriyor. Aşağıda bu olayın jeolojik yorumundan kısa bir bölüm bulunmaktadır:

Depremler, tsunamiler, geniş çapta toprak kaymaları, kaya yuvarlanmaları, volkanik patlamalar ve özellikle de korkunç fırtınalar, kesinlikle jeolojik tehlikeler arasındadır. Bunlar on binlerce insanın ölümüne sebebiyet verdiler. Ancak bu durum, felaket tahminlerinde bulunan ve bunları muhtemel önleme çabaları içinde bulunan uluslararası program için sürpriz değil.

Kanıtlar göz önüne alındığında, Dünya yakın tarihindeki en fazla tahribata yol açan felaket, Eski Ahit'te tanımlanan Tufan olarak bilinir. Uzun zamandan beri bu olay gerçek kabul edilmiş ve bütün dünya tarihini ikiye bölmüş durumdaydı: Tufan'dan önce ve sonra.

Ancak bu görüşü 1820'lerde dile getiren jeologlar yalanlanmış ve saçmalıkla suçlanmışlardı. Şimdilerde ise bu durum tam tersine dönmüş durumda. Avusturyalı bilim adamları Cristian ve Alexander Tollman oldukça önemli olan ve değişik kaynaklardan beslenmiş bir araştırma yayınladı. Aynı zamanda da bu araştırma, tufanın kesin tarihini yayınlamış durumda: MÖ 23 Eylül 9545.

Olayın kendisi kuyruklu yıldızın Dünya'ya çarpması olarak yorumlanır. Bu çarpma sonucunda, Dünya'nın önemli bir kısmında büyük depremler, şiddetli volkanik patlamalar, devasa tsunami dalgaları, küresel çapta kasırgalar, ani sıcaklık artışları, orman yangınları ve bütün bunların ardından nükleer kış tarzı bir soğuma gerçekleşti. Tufan, mamutlar dahil olmak üzere o dönemde var olan bir dizi karasal hayvanın yok olmasına neden oldu. Bu olayın delillerinden biri de Asya, Avustralya, Güney Hindistan ve Madagaskar gibi çok geniş çapta bir alanı kaplayan yağmur gibi yağan camsı göktaşları. Bu parçaları taşıyan tabakaların yaşı(yaklaşık 10.000 yıl civarında, Izokh, 1991) Tollmanlar tarafından açıklanan tufan tarihiyle çakışıyor. Yıllık ağaç halkaları hesabı, Grönland'daki buzulların asit içeriğindeki ani artışın zamanı ve Sibirya'daki Mamutların yok olma zamanı da bu tarihi tasdik ediyor.

Bazı hayvan ve bitki türlerinin yok olmasına sebebiyet veren bu gibi bir olayın Tunguska'da ve erken jeolojik dönemlerde sıklıkla olduğu gibi kuyruklu yıldız çarpmasıyla yahut da meteor düşmesiyle açıklanması oldukça makul bir durum. Tamamen karasal kökenli doğal afetler listesi, uzay ve yeryüzü etkileşimleri ile de tamamlanmalıdır.

Sonuç olarak, güncel jeolojik süreçler, hem içsel hem de dışsal olarak gösteriyor ki; bunlar aralıklı ama sürekli bir şekilde gelişiyor ve bunların yavaş-düzgün gidişleri ani bir ivme ile kesintiye uğradı. Kısa zaman aralıklarında meydana gelen bu ani ivmelerin etkileri ise, uzun zaman aralıklarında yavaş olarak gerçekleşen değişimlerin etkilerinden daha büyüktür.

Güncelleme: 05/04/2012
Kaynak:
Khain V.E. Khalilov E.N. "Exact Date Of Deluge Established By Scientists", Cyclicity In Geodynamic Processes: Its Possible Nature, geochangemag.org, çev. Furkan Demirpehlivan, yaklasansaat. com, 02/04/2012.


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat