yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 ABD Yönetimi İç Savaşa mı Hazırlanıyor?

TruNews radyosundaki merak uyandıran bir röportajda, özel araştırmacı Doug Hagmann, üst seviyeli güvenilir bir kaynaktan, ABD İç Güvenlik Teşkilatı'nın büyük bir iç savaşa hazırlandığı bilgisini aldığını söyledi. Hagmann, TruNews sunucusu Rick Wiles'a:

"Büyük bir ekonomik çöküşe karşı hazırlanıyoruz. Problemler var... Federal hükümet, sivil ayaklanmalara karşı hazırlanıyor. Bu yüzden tüm birlik hareketleri, askeri ekipman toplanması, polisin askerileştirilmesi, cephanelik alınması... gibi duyduğunuz her şey, ayaklanmalara karşı İç Güvenlik Teşkilatı'nın yaptığı hazırlıklardır.'' dedi.

Hagmann, kaynaklarının bildirdiğine göre; İç Güvenlik Teşkilatı'nın endişelerinin nedeninin, Amerikan dolarındaki düşüşten ve dünyanın ana para rezervindeki düşüş ile yüksek enflasyondan kaynaklandığını söylüyor. Ayrıca bu durumun etki edeceği, önemli bir kısmı silahlı olan 311 milyonluk Amerikan halkının ayaklanmasından endişe ediliyor.

Yunanistan'daki ayaklanmalar problem oluşturuyor ancak silahlı Amerikalıların yapacağı ayaklanma, ciddi bir ulusal güvenlik sıkıntısı haline gelebilir. Pentagon tarafından hazırlanan bir raporda, bu duruma dikkat çekiliyor ve Savunma Bakanlığı'nın yaptığı savaş tatbikatları sırasında bir tehdit ve savunmasızlık olarak vurgulanıyor.

Hagmann'ın kaynakları da, Amerikan dolarının düşüşünün Çin ve Rusya'nın kontrolü altında olduğuyla ilgili tezi doğruladı. Çin, 1 trilyon dolarlık Amerikan hazine senedini elinde bulundururken, Ruslar ise ABD dolarına karşılık çekici bir alternatif olabilecek, altına dayalı Rus rublesini piyasaya sürmek ile tehdit ediyorlar. Bu durumda, Rusya ve Çin'in stratejik müttefikleri olan İran ve Suriye'ye karşı, Amerikan'ın dış politikada aldığı saldırgan tavrının da etkisi var.

Trends Research Enstitüsü kurucusu Gerald Celente, bu yıl dolarda düşüş ve ayaklanmalar bekliyor. Celente'nin geçen sene yaptığı iç savaş tahmininden sonra Başkan Obama ikisi de politik olarak ona zarar verecek uygulamalar yaptı. Başkanlık kararnamesi ile Milli Savunma Yetki Yasası(NDAA) ve Milli Savunma Kaynakları Hazırlığını yasaya yerleştirdi. Hagmann:

''Durum, seçimlere doğru o kadar kötüleşecek ki, bu ülkede bir seçim yapabilecek miyiz, emin değilim.'' diye ekledi. Ve kaynaklarından birinin şöyle söylediğini belirtti; 'Bak, ne kadar kötü olacağını anlamıyorsun. İç güvenlik teşkilatı, Amerikan halkıyla savaşmaya hazır.'''

Hagmann, ülkenin para birimi odaklı bir acil durum olacağının öngörüldüğünü belirtti. Ayrıca:

"Yüksek enflasyonun olacağı bir dönemden geçilecek. Dolar değersiz hale gelecek. Ekonomik çöküş o kadar şiddetli olacak ki, insanlar buna hazır olmayacaklar.'' dedi.

Güncelleme: 22/05/2012
Kaynak: "'We are Preparing for Massive Civil War,' Says DHS Informant", beaconequity, çev. Ayşe Alp, yaklasansaat.com, 03/05/2012.

Bu da Jim Rogers'ın Açıklamaları

Rogers Holdinglerinden, Jim Rogers Wall Street gazetesine;

"Yunanistan'da yaşanan türde, geniş çaplı ayaklanmalar Amerika'yı vuracak ve meydana gelen finansal krizlerin sonucundaki karışıklık Avrupa'ya da sıçrayacak. Ekonomik durumlar, Amerika'da ve Avrupa'da daha kötü hale gelince, daha önce Avrupa'da gördüğümüz, hükümetlerin ve ülkelerin çöküşü gibi olaylarla çokça karşılaşabiliriz.'' dedi. 

ABD Merkez Bankasının, enflasyonu kontrol altına alabileceğini söyleyen Bernanke ile ilgili Rogers'a sorulduğunda, bu konuda Merkez Bankası'na güvenilemeyeceğini söyledi. Rogers, enflasyonun petrole bağlı olduğunu ve pahalı tüketici fiyatlarıyla açığa çıkacağını belirtti.

Asya'nın hammaddelerin tüketimi merkezi haline gelmesi, bulunması zor doğal kaynaklar konusunda sıkıntı oluşturuyor. Eğer finansal krizler sonucunda talep azalırsa, merkez bankaları önemli para birimlerinin değerini düşürerek  ve bazı şeylere para cezası uygulaması yoluyla servetini korumaya çalışacaktır.

Eğer ekonomi iyiye giderse, hammaddelerde kısıtlamalar olacaktır. Fakat eğer ki ekonomi düzelmezse, daha fazla para basacaklar. Tarihe bakıldığında; hükümetler para biriminin değerini düşürdüğünde, ancak sahip olunan gümüş ya da altın gibi asıl servetler değerli olacaktır.

Rogers ise, en popüler yatırım olan altını elinde bulunduruyor ve paranın değerinin düşebileceği zamanlarda, altın ve gümüş gibi değerli metalleri depolamanın, güvenilir bir yöntem olduğunu düşünüyor. Rogers:

''Altını da, petrolü de elimde bulunduruyorum. Altın, 11 yıldan beri yükselişte oldu, bu çok olağandışı bir durum. Altın güçleniyor ve artmaya devam ederse de şaşırmam. Ancak eğer ki altın çok düşerse, sanırım daha çok altın alırım. Ve hiçbir şekilde altınımı satmam'' dedi.

Rogers, ayrıca dünyadaki petrol rezervlerinin azaldığını ve ilerde petrol fiyatlarının çok yükseleceğini ekledi.

Güncelleme: 22/05/2012
Kaynak: Jim Rogers, "Warning: Riots Coming To America", etfdailynews, çev. Ayşe Alp, yaklasansaat.com, 02/05/2012.

 


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat