yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Mısır'da Bulunan Parmak: "Dev Parmağı"

İş adamı ve piramit araştırmacısı Gregor Spörri'nin Mısır'da resmini çektiği "kesilmiş dev parmağı". Mumyalanmış vaziyette saklanmış bu işaret parmağının uzunluğu 38 cm'dir. Bugün normal bir insanın parmağı ise ortalama 7-8 cm civarındadır. Bu uzunluğa dayanarak parmağın sahibi olan "devin boyu"nu hesaplarsak; yaklaşık olarak 8-9 metre çıkar.

Fotoğrafta bir "dev"in ürkütücü parmağı görülüyor. Parmak kemiği muhtemelen bir baltayla kesilmiş ve mumyalanmış. Bazı yerleri çökmüş. Kopuk kopuk kösele gibi bir deri. Bölünmüş gevşek bir tırnak. Evet, bu korkunç bir varlığa ait bir parmak ve uzunluğu 38 cm.

Alman Bild gazetesi, Mısır'da tuhaf ve etkileyici bir hikaye yakaladı. Firavunların ve piramitlerin ülkesi Mısır'da 1988 yılında çekilen ve çok az insanın gördüğü bu fotoğrafları, Bild gazetesi ilk defa Almanya'da yayınladı. Fotoğrafı çeken Gregory Spörri, İsviçre'nin Basel kentinde oldukça tanınmış bir iş adamı.

Spörri, 1988 yılında özel br araştırma yaptığı sırada nesilden nesile baba mesleği olarak mezar soygunculuğu yapan yaşlı bir adamla temasa geçti. Kahire'nin 100 km kuzeydoğusunda yer alan bir köy evinde toplantı yapıldı. Mezar soyguncusu aile, bu satılık olmayan hazineyi sadece görmesi karşılığında Spörri'den $300 para aldı. İş adamı Spörri, Bild gazetesine şu açıklamaları yaptı:

"Kemik, deri ve  eski bir bez içine sarılmıştı. Bu uzunca dikdörtgen bir paketti. Küf kokuyordu. Ben koyu kahverengi kalıntıyı gördüğümde tamamen şaşkına dönmüştüm, elime almam ve aynı zamanda fotoğraf çekmem için izin verildi. Bir boyut karşılaştırması yapmak için parayı yanına koydum. Bükülmüş parmak çatlamıştı ve kurumuş küf kaplıydı. Bu şaşırtıcı parmak, ancak birkaç yüz gramdı. Mezar hırsızları, yetki sertifikası ve parmağın röntgen resmini gösterdiler. İkisi de 60'lı yıllara aitti. Mezar hırsızı, kesinlikle parmağı satmayacağını söylüyordu. Anlaşılan o ki bu antik kalıntı, o ve ailesi için çok çok önemliydi."

Bild'e konuşan Spörri, o zaman sadece fotoğraflarla eve geri döndüğü için bugün pişman olduğunu söylüyor ve şöyle diyor:

"Yıllarca keşifle meşgul oldum. Bilim adamları keşifle ilgilenmedi, bu anlaşılmazdı."

"Dev parmağı"nın gerçek olduğunu doğrulayan X-ışını fotoğrafı ve bir "sertifika"(Gregor Spörri).

Spörri, bunca yıl beklemesinin nedenini ise şöyle açıklıyor:

"Parmağın, uzmanların elinde soytarı olmasını istemedim. Hikayeyi rafa kaldırdım. Ta ki 2009 yılına kadar Yaşlı Arapları ve kalıntıyı araştırmak için Mısır'a geri döndüğümde onlardan hiç bir iz bulamadım."

Şimdi Spörri, kalıntıyla ilgili her şeyi derinlemesine inceliyor, özellikle de "devlerle ilgili mitleri" araştırıyor ve şöyle konuşuyor:

Mısır'da "devler" yaşıyor muydu? Romalı tarihçi Flavius Josephus, Yahudilerin savaşı tarihinde böyle "dev yaratıklar"ın olduğunu rapor etmektedir. Burada devler vardı. Normal insanlara göre çok büyük ve farklılardı. Korkunç görünüyorlardı. Kendi gözleriyle görmeyenler, bu kadar büyük olduklarına inanamıyorlardı."

Güncelleme: 11/03/2012
Kaynak: Damian Imöhl
, "Das Geheimnis des Gruselfingers aus Ägypten", Bild Gazetesi, çev. Zilal Önel, www.yaklasansaat.com, 09/03/2012.


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat