yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Obama'ya Açık Mektup: "Sayın Başkan İsrail'e Desteğiniz Utanç Verici"

"Sayın Başkan,

Benim erkek kardeşim eskiden beri size inananlar arasındaydı. Sizin seçim kampanyanız için çalıştı. 25 yaşındayken, ilk döneminizde Güney Eyaleti zaferinde size katkısı olan Kuzey Carolina'da GOTV kampanyasını yürüttü. Bu yıl daha az umutluydu ama yine de size inanıyordu. 29 yaşında enerji doluyken aniden öldüğünde sizin kampanyanızda çalışıyordu. Zaten bunu biliyorsunuz. Annem ile babamı aramıştınız. Kampanyanızı takdir ediyorum ve saygı duyuyorum, ofisin bir köşesi ona adandı ve bağışlarınız ona harcandı ve yüzlerce arkadaşı otobüsle cenazesine taşındı.

Onun ani ölümünden sonra bir çok arkadaşının işi bıraktığını, taşındığını ve onun anısına sizin kampanyanızı sürdürmek için hayatlarını değiştirdiklerini muhtemelen bilmiyorsunuz. Bu arkadaşlardan biri Ohio'daki GOTV'yi çalıştırıyor. Sandıklar kapanmadan önce Alex'in anısına ben ve annem, Ohio'daki bu girişimlere katıldık ve tekrar Başkan olabilmeniz umuduyla kapıları çaldık, sokakları arşınladık. Bazen tavırlarınızdan dolayı hayal kırıklığı yaşasam da, ceketimde Obama etiketini gururla taşımaya devam ettim. Ta ki düne kadar. Sayın Başkan, Gazze'ye bomba yağmuru tekrar başladığında İsrail'in kendisini savunma hakkını desteklediniz ve ben ceketimden etiketi çıkardım. Sonra Netanyahu'yu aradınız ve kendilerini müdafaa etmelerine destek verdiğinizi söylediniz. O ise güçlü ve askeri bir ulusun resmi başkanından daha çok, bir ziyafetteki obur gibi, sizin ülkenizin silahlarını kullanarak tek taraflı bir saldırı yapmakla meşgul.

Sayın Başkan, siz dünyadaki en güçlü adamsınız. Sayın Netanyahu'dan bir şeyi kibarca istemeniz gerekmez. Uluslararası yasalara ve ABD yasalarına uyana kadar, İsrail'e ABD askeri yardımını keserek O'nu durdurabilirsiniz. Netanyahu ve ABD'de yaşayan onun müttefikleri, sizin tekrar seçilmemeniz için aktif bir kampanya sürdürdüler. Romney hükümetinin Filistin insan haklarını ihlal etme ve bölgesel savaş başlatma yetkisini tam olarak kendilerine vereceğini varsayıyorlardı. Sadakatinizi göstermeniz gerekenler onlar değil, sizin için kapı kapı dolaşan, telefonlaşan ve sizi 4 yıl daha görmek için canını vermeyi göze alan bizleriz.

Kardeşim başlarda size inananlardandı. Biliyordu ama yine de sizin İsrail'in çıkarlarını gözetmek zorunda olmanızdan nefret ediyordu. Sizin Şikago'da Filistinli meslektaşlarınızdan yüz çevirdiğinizi gördük. Kardeşime destek olmaya çalışırken, bir taraftan da Amerika'nın kendi çıkarları için değil de sizin Orta Doğu politikanız yüzünden içine düştüğü maskaralığın ne zaman sona ereceğini bilememek, bizim Yahudi ailemiz için de acı verici bir durum oldu. Sayın Başkan, AIPAC'ın (Amerika-İsrail kamu işleri komitesi) yıldızı sönüyor. Belki sizin son döneminizde değil ama çok yakında, hırslı siyasetçiler bu kirli parayla yok olacaklar. Demokrat Parti Ulusal Komitesinde bunu gördünüz. Belediye Başkanı Villaraigosa AIPAC sponsorluğu ile oyların %60'ını almada başarısız oldu, hala destekliyormuş gibi görünüyor ama hayır. Benim kardeşim Filistinliler için Amerikan Yahudi sesiydi ancak yalnız değildi, bizden daha fazlaları da var. Artık koalisyonunuzda Araplar da var. Onları Demokrat Parti Ulusal Komitesinde "Haydi Oy Verin" tişörtleriyle gördünüz. Sizin tekrar seçilmeniz için destekçilerinizden bir gökkuşağı oluşmuştu. Biz size oy verdik. Sizin için para topladık. Bizim paramızla bu katliamlara bizim içinmiş gibi destek vermenizi izlemek istemiyoruz.

Kardeşim, yeniden kazanılmış bir zaferden sonra İsrail'in saldırganlığı karşısındaki acizliğinizi görseydi hayal kırıklığına uğrardı. Hala onunla gurur duyuyorum. Sizin tekrar seçilmeniz için çok çalışan Amerikalılarla gurur duyuyorum. Ancak bu katliamı durdurabilecek tek insan sizken, İsrail'in sözde kendini savunma hakkını kullanmasına verdiğiniz destekten ötürü utanıyorum ve bu çok acı veriyor. Sayın Başkan; ben ancak 1.50 m boyundayım ve AIPAC'tan korkmuyorum. Siz neden korkuyorsunuz?

Sevgiler...

Yakınını kaybetmiş bir kız kardeş"

Güncelleme: 19/11/2012
Kaynak:
"An Open Letter to the President", righteoustrayf.wordpress, çev. Furkan Demirpehlivan, yaklasansaat.com, 15/11/2012.ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat