yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Arz'daki Çöküntüler: ''Yaklaşan Saat''in Habercisi mi?

Kahramanmaraş- Elbistan

TÜRKİYE, 10 ŞUBAT 2011

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi yakınlarındaki Termik Santral kömür havzasında toprak kayması meydana geldi. Toprak altında kalan dozer operatörü Ruşen Demir’in cesedine ulaşıldı. 9 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor. 200 metre eninde 160 metre derinlikteki göçük bölgesindeki çalışmaların aylar sürebileceği ifade ediliyor.

Çöllolar Kömür Havzası'nda, kömür çıkarılmadığı sırada meydana gelen göçüğün ardından bölgeye gönderilen kurtarma ekipleri, arama çalışmalarını alanın çok geniş olması nedeniyle güçlükle yürütüyor. 3 futbol sahası büyüklüğünde bir alanı kapsayan, 160 metre derinlikteki göçük bölgesindeki çalışmalar, iğne ile kuyu kazar gibi yürütülüyor. Çökmenin ardından krater ağzı gibi bir görüntü alan, "ölüm çukuru" olarak adlandırılan kömür havzasındaki aramalar, sahaya indirilen ekiplerin yanı sıra helikopterle havadan gözlemlenerek yürütülüyor. Yanlarında özel eğitimli köpekler de bulunan ekipler, canlı arama dedektörü ile sahayı tarıyor.

TÜRKİYE, 03 KASIM 2010

Mardin'in Midyat İlçesi'ne bağlı Barıştepe Köyü'nde tandır yapımında kullanmak üzere arazide toprak almak için kazı yapan köylüler, meydana gelen "göçük"te toprak altında kaldı. Göçük altında kalan 12 kişiden 4'ü sağ kurtarılırken, 3'ü öldü.

TÜRKİYE, 22 ŞUBAT 2010

Tekirdağ'ın Malkara İlçesine bağlı Kadıköy'de Göktepe Mevkii yakınlarındaki 55 yaşındakı çiftçi Eşref Gündoğan'a ait 5 dönümlük buğday tarlasının 2 dönümünün çökmesi sonucu "20 metre genişliğinde ve 10 metre derinliğinde obruklar" oluştu.

TÜRKİYE, 10 ŞUBAT 2009

Konya'nın Karapınar ilçesinde son 2 yılda 10 ayrı bölgede "obruk" oluştu. Bölgedeki obruk sayısı daha önce oluşanlarla birlikte 30'a yükseldi. Giderek ilçe merkezine doğru yaklaşan obruklar halkı korkutmaya başladı. Türkiye Çevre Koruma ve Yeşillendirme Kurumu (TÜRÇEK), Türk Coğrafya Kurumu (TCK) ve İç Anadolu Doğa Koruma Federasyonu'ndan (İçDoğa) yapılan açıklamada, obrukların Tuz Gölü'nün güneyindeki yaklaşık 4 bin kilometrekarelik bir alan için risk oluşturduğunu belirterek, bu sessiz felaketin farkına varılması ve gerekli önlemlerin alınması istendi.

TÜRÇEK'ten Doç. Dr. Barbaros Gönençgil, TCK'dan Yrd. Doç. Dr. Ahmet Ertek ve İçDoğa'dan Yrd. Doç. Dr. Cengiz Kayacılar imzasını taşıyan açıklamada, İç Anadolu Bölgesi'nin güneyinde son yıllarda peş peşe meydana gelen "obruk oluşumları ve tavan çökmeleri"nin bölgede yaşamı tehdit ettiği vurgulanarak; iklim değişikliği, kuraklık, sel, deprem derken; doğanın yeni bir çığlığının insanoğlunu uyardığı ifade edildi.

İngiltere'nin Dawlish kenti

İNGİLTERE, 11 ŞUBAT 2011

İngiltere'nin Dawlish kentinde 1,75 milyon sterlinlik (4,2 milyon TL) evin bahçesi, toprak kayması nedeniyle uçurumdan uçtu. Ev, şimdi uçurumun tam kenarında duruyor. İsimlerinin açıklanmasını istemeyen ev sahipleri: "Bahçede üç ağaç ve çiçekler vardı. Bu gidişle ev bile aşağı gidebilir. Hasarı onarmak çok pahalıya patlayacak. 2005'te evi aldığımızda bize güvenli olduğunu söylemişlerdi. Bu yüzden dava açacağız" dedi. Aynı sahanın bir başka bölümünde, Pazar günü yine göçük meydana gelmiş olayda 1 işçi hayatını kaybetmiş, 9 işçi de yaralanmıştı.

ALMANYA, 10 OCAK 2011

Almanya'nın Essen kentinde meydana gelen "göçük" korkuttu. Bir Türk'e ait tamirhanenin bahçesinde meydana gelen göçükte iki araç, oluşan çukura düşerken, büyük şans eseri can kaybı olmadı.

ALMANYA, 01 KASIM 2010

Almanya'nın Schmalkalden kasabası.

Almanya'nın Schmalkalden kasabasında, yerleşim alanının tam ortasında meydana gelen "dev çukur" korkuttu. Toprak göçmesi sonucu meydana gelen çukura bir araba düştü ve 25 kişinin evi oturulmaz hale geldi. Tahminlere göre 20.000 metreküp toprak aşağıya çöktü. Açılan çukurun tamamen doldurulabilmesi için "1000 kamyon çakıl"a ihtiyaç var.

ÇİN, 23 EKİM 2010

Çin'in doğusunda meydana gelen "yer çökmesi" nedeniyle toprağa gömülen imalathanede çalışan 6 işçi kayboldu. Çin Dongfang Televiyonu'nun haberine göre, ülkenin doğu kıyısında yer alan Fujian eyaletinin Longyan şehrinde meydana gelen "yer çökmesi" sonucu bir imalathane 30 metre derinliğe gömüldü. Yer göçmesi sırasında imalathanede çalışan 6 işçinin kaybolduğu açıklandı. Çökmenin aşırı yağışlar dolayısıyla meydana geldiği sanılıyor.

Yaklasan Saat, 12/02/2011ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat