yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 İsrail Libya'da Devrede

Rubin-Bush-Mccain

Ardan Zentürk

Amerikan Senatosu'nun ''gedikli'' üyelerinden, 2000 ve 2008 ABD Başkanlık Seçimi Cumhuriyetçi adayı John McCain'in birden, Libya'nın ''direniş kenti'' Bingazi'nin ünlü Özgürlük Meydanı'ndan ortaya çıkması, bölgedeki ''büyük komplo''nun kimlerin masalarında yazıldığını göstermesi açısından önemlidir.

1. Vietnam Savaşı gazisi ve hatta ''savaş esiri'' olan McCain, Amerikan Kongresi'nin savaş yanlısı kanadının güçlü isimlerinden biridir. Amerikan Savunma Sanayi'nin Kongre'deki bir numaralı sözcüsü olarak tanınır. Bu nedenle, Obama yönetiminin Libya'ya, Afganistan'da olduğu gibi insansız avcı uçaklarını sevk ettiğini açıkladığı gün Bingazi'de ortaya çıkması anlamlıdır.

John McCain, bir Cumhuriyetçi olarak tam  bir neo-con'dur. Bu nedenle Irak'ı mahveden eski başkan George W.Bush'tan farklı bir karakter değildir. Bu yapısı nedeniyle Amerikan Kongresi'ndeki Yahudi lobisinin de en yakın çalışma arkadaşıdır.

ANLAMLI ZİYARET VE SÖZLER...

Bingazi'de ellerinde Amerikan bayrakları taşıyan ve "Yaşasın Amerika" diye bağıran "direnişçiler" tarafından karşılanan McCain, Amerika'nın Kaddafi'nin yıkılması için daha fazla işler yapması gerektiğini savundu. Obama'nın, "Libya'da kara harekatı yapmama" kararını destekleyen ama "Direnişçilere daha fazla silah ve eğitim verilmesi gerekiyor" diyen bir senatör ile karşılaştı dünya.

Libya'nın silahlandırılmış direnişçiler kullanılarak büyük bir kaosa sürüklendiği, Suriye'nin de benzer bir planlama ile karıştırıldığı bir dönemde, Amerikan Kongresi'ndeki en güçlü İsrail yanlısı, savaşçı ismin Bingazi'de ortaya çıkması, aslında oynanan oyunu ortaya koyuyor.

Belli ki Libya ve Suriye, İsrail'in, Pentagon'daki ve Amerikan Kongresi'ndeki yandaşlarıyla birlikte oluşturduğu planlama çerçevesinde adım adım kan gölüne dönüştürülüyor...

Böylece Bingazi'deki "eli silahlı demokrasi yanlılarının" kimler tarafından örgütlendiğini ve hangi amaca hizmet ettiklerini de daha net öğrenmiş oluyoruz.

ROTHSCHILD BAĞLANTISI!

John McCain'in siyasi yaşamının perde arkasını anlamamıza neden olan gelişme, 2008 Başkanlık Seçimi kampanyası sırasında yaşanmıştı. Demokrat Obama'nın favori girdiği yarışta, baştan itibaren geride kalan McCain, kampanyasının ilk sekiz ayında gerekli parayı toplayamamış, devreye, bir İngiliz vatandaşı olan Lord Rothschild girmek zorunda kalmıştı.

İsrail devletinin "kurucu ailesi" olarak tanımlanan ve dedeleri Edmond Rothschild'in 1982-86 yılları arasında İsrail parasının üzerinde resmi bulunan bu zengin aile, McCain'in sorununu kısa sürede çözmüştü. Amerika, vatandaşı olmayan bir ailenin Londra'da verdiği gala yemeği ile Başkan adayına para toplamasını da haftalarca tartışmıştı.

McCain'in Rothschild bağlantısının, Arizonalı zengin kayınpederi Jim Hensley'in, bir başka güçlü Yahudi ailesi Bronfman'lar ile olan yakın ilişkisine dayandığı anlaşılmıştı. Rothschild ailesi gibi Siyonist hareketin önde gelen finansörlerinden olan Bronfmanlar'ın aile reisi Edgar Bronfman, yıllarca yürüttüğü Dünya Yahudi Kongresi başkanlığıyla tanınıyor.

Bingazi'deki Araplar'ın ellerinde Amerikan bayraklarıyla "Yaşasın Amerika" sloganı atarak karşıladıkları John McCain'in arkasında bunlar var!..

...Ve John McCain, Amerika'nın Kaddafi'yi yıkmasını, yerine kendisini karşılayanları getirmesini talep etti...

RUBİN YORUMU...

John McCain'in Bingazi ziyaretinin Amerikan medyasına yansıyan yüzünde yorumcu olarak Michael Rubin'in ortaya çıkması da işin diğer yanı...Rubin, Washington'daki Yahudi lobisinin stratejik araştırma merkezi olarak tanımlanan American Enterprise Institute'un en ünlü isimlerinden. Kararlı bir neo-con ve özellikle Irak'ın fiilen üç parçaya bölünmesinde aktif rol oynadığı biliniyor. Washington'da İran'a karşı sürdürülen kampanyanın da önemli ismi...

Rubin, ziyareti yorumlarken, "McCain Washington'a dönüp, Amerika'nın Bingazi'deki direniş yönetimini, Libya'nın resmi temsilcisi kabul etmesini isteyebilir" deyiverdi...

Siz olacağına bakın...

Ortadoğu'yu kimin karıştırdığını bilirseniz, geleceği tahmin etmeniz kolaydır.

star, 25/04/2011


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat