yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Dünya Cinnete Gidiyor Doğru! Ancak Suçlu Güneş Fırtınaları mı?

Dünya cinnete doğru giderken bilim adamları, Solar aktivitenin artıp azalmasıyla, insanların algılarının, ruh hallerinin, duygularının ve davranış biçimlerinin arasında bağlantı olabileceğini iddia ediyor.

Kansas Üniversitesi'nden Profesör Raymond Wheeler, korkutucu veriler karşısında başlangıçta neredeyse yanılıyordu. Güneş fırtınalarıyla, çatışmalar, savaşlar ve ölümler hatta ölüm girdapları arasındaki bağlantıyı ilk kez Rus bilim adamı Alexander Chizhevsky 1915 yılında keşfetti. Chizhevsky, Dünya'nın manyetik alanıyla etkileşimli olan Solar aktivitenin artıp azalmasıyla, insanların algılarının, ruh hallerinin, duygularının ve davranış biçimlerinin değiştiğiyle ilgili çarpıcı araştırmalar yaptı. Tüm bunların Güneş lekeleri ve Güneş patlamalarından etkilendiğini fark etti. Rus bilim adamının araştırmalarına dayanarak Wheeler, 1930'lu yıllarda savaşları ve hatta bireysel çatışmaları, sürelerine ve şiddetlerine göre ayırmak için sayısal ağırlıklı sıralayıcı bir sistemi uygulamaya geçirdi. Ardından elde ettiği verilerle 11 yıllık Güneş lekesi döngüsünü ilişkilendirdi.

SONUÇLAR ANLAMLI VE KORKUTUCU

11 yıllık Güneş döngüsü zayıfladığında, huzursuzluklar, ayaklanmalar, isyanlar, devrimler ve uluslar arasında savaşlar görüldü.  Şiddetli manyetik alanın artması insan beynini direk olarak etkiledi ve insanoğlunu duygusal krizlere ve şiddetli ölüm silsilesine doğru sürükledi. Saldırılar birden arttı, cinayetler arttı ve dünya genelinde kanlı savaşlar ve ayaklanmalar hiddetle patlak verdi. Wheeler'ın araştırması yaklaşık olarak insan tarihinin 2500 yıllık geçmişini kapsıyor.

22. GÜNEŞ DÖNGÜSÜ

1990'lı yıllarda Solar ateşlenmenin yükselmesiyle dünya genelinde çatışmalar başladı: Irak'ın, Kuveyt'i işgal etmesi ve Amerika'nın Saddam Hüseyin ordusuna karşı mücadelesi bunlara verilebilecek iki örnek.
11 yıl sonra New York ve Washington D.C'ye karşı 9/11 saldırılarını iki savaş daha izledi: Afganistan ve yine Irak.

11 yıllık Güneş döngüsüne göre, 2010'un sonlarına doğru Güneş'in aktif dönemine girmesiyle Dünya'nın manyetik alanında aksamalar meydana geldi. Bu durumun yeniden isyanlara, dengesizliklere, savaşlara, yıkımlara ve kitlesel ölümlere neden olabileceği tahmin ediliyor.

Birden haberler Tunus, Mısır, Yemen, Bahreyn ve Suudi Arabistan'daki isyanlarla doldu. Bu ayaklanmalar Suriye, Libya, İran ve Çin'e yayıldı. Avrupa bu durumdan etkilenmiyor değil. Genel olarak karışıklıklar İngiltere ve Fransa'da da yükseldi; Yunanistan'da ayaklanmalar arttı, İspanya baskı altında ve hatta Amerika'nın Wisconsin eyaletinde öfkeli çetelerinin sayısı giderek arttı.

Alevlenmelerin artması ve Güneş'in daha şiddetli hale gelmesiyle, Dünya'nın cinnete gideceği öngörülüyor. Bu açık bir süreç. Solar aktivitelerin anahtar noktası olan minimumdan maksimuma çıkma dönemi jeomanyetik alanın bombardımana hazır, şiddetli bir hal almasına neden oluyor. Tetiklenmeler genellikle Solar aktivitenin zirve yaptığı ya da minimuma düştüğü dönemlerde gerçekleşir.

Bu çalışmayı izleyen 70 yıl boyunca birçok araştırmacı, manyetik alanla elektrokimyasal beyin dalgaları arasındaki bağı inceledi. Ayrıca manyetik alanın, anormal hormonal salınımlar oluşturmaya ve hatta mutasyona uğramış beyin dalgalarının aktivitelerinde anlamlı değişikliklere neden olan gizli kalmış psikolojik mekanizmaları da etkilediğini iddia ediyorlar. Manyetik etki, kitlesel histerileri (sinir bozukluklarını) ve kontrol edilemeyen psikoz (çıldırma-şizofreni) ları başlatır. Diğer bir deyişle, dünya cinnet geçirmeye doğru gidiyor.

24. GÜNEŞ DÖNGÜSÜ EN KÖTÜSÜ

24. Solar döngü başladı. NASA ve dünya genelindeki diğer uzay ajansları bu konu hakkında uyarılarda bulundu. Bu döngünün şiddetli olabileceği, 21. yüzyıl teknolojisini etkileyebileceği düşünülürken hakkında pek de fazla tahminde bulunulamıyor. İnsanların bile şahit olduğu X-ışınlarının salındığı 23. Güneş döngüsünün verdiği zararın 50 katı kadar fışkırma bekleniyor. Bu Solar döngünün 2011'den 2012'ye geçişte maksimum şiddete ulaşacağı hesaplanıyor.

Bu muhtemel dönemde yaşanabilecek en kötü Solar döngü. Çok daha fazla savaş, ölüm, çok daha fazla ülkenin devrilmesi ve topluluklarının göçleri bekleniyor. Bu korkunç senaryoya ek olarak birçok araştırmacı manyetik fırtına çiftlerinin, manyetik kutup kaymasıyla arttığını ve Dünya'nın çekirdeğinin değişmesinin hızlandığını tespit ettiler. Bu durum 2011 Mart ayında Japonya'yı vuran afetler gibi doğal felaketlere, kargaşalara ve kitlesel ölümlerle öncülük ediyor.

BECKER VE FREEDMAN'IN RAHATSIZ EDİCİ BULGULARI

1963 yılında yapbozun diğer korkutucu parçaları bir araya geldi. Dr. Robert Becker ve ortağı Dr. Freedman, rahatsız edici de olsa önemli bir keşifte bulundu. Şiddetli Solar aktivitenin direk olarak psikotik krizlere ve kitlesel cinnetlere neden olduğunu iddia ettiler.

Dr. Robert Becker: Dr. Robert Becker araştırma öncülerinden ve biyolojik elektiriklilik alanı uzmanlarındandır. İki kere Nobel Ödülü'ne aday olarak gösterildi. Ayrıca New York Devlet Üniversitesi'nde profesördü ve tanınmış bir yazardı. Becker, 2008 yılında, yaklaşmakta olan 2010'dan 2012'ye geçiş konusunda insanlığı uyararak öldü.

Güncelleme: 17/05/2011
Kaynak:
Terrence Aym, "Scientists Research Warns Humanity May be Facing 'Vortex of Death'", tehrealnewsreporter, çev. Ayşegül Koç, yaklasansaat.com, 24/03/2011.
ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat