yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Atzmon: "Yahudi Lobisi'ne ABD Nasıl Boyun Eğiyor"

"Netanyahu'nun Amerikan meclislerindeki başarılı konuşması Yahudi gücünün sonucuydu. Amerikalı seçilmiş siyasiler dikkate alındığında, hiç şüphe yok ki Benjamin Netenyahu, Amerikan başkanından daha popülerdi.

Yine de aklınıza şu soru gelebilir: Netenyahu ve Yahudi Devleti, Amerika halkı arasında gerçekten bu kadar popüler mi? Amerikan halkı, seçilmiş politikacılarının, AIPAC'ın kuklası olmasını onaylıyor mu? Amerikan meclis üyeleri ve senatörleri, köle gibi AIPAC'ın amaçlarına uyarken, Amerikan çıkarlarına mı hizmet ediyorlar yoksa artan bir şekilde yabancı bir devletin "Lobisi"nin baskısına mı maruz kalıyorlar?

Totaliter bir rejimdeki sistemin işleyişini seyretmeye benziyor. Amerikan politikacıları, "Siyon Çağrısı"na kuzu kuzu itaat ediyor ve Netenyahu'yu alkışlıyor. Hepsi gayet açık bir şekilde biliyor ki aksi durumda beklenmedik siyasi bir imhaya maruz kalacaklardır.

İsrailli ve Yahudi basını, Netanyahu'nun Washington'daki başarısından oldukça etkilenmiş görünüyor. Fakat Washington'da gördüğümüz, İsrail ve Amerikan Yahudiliği için kötü şeylere dönüşebilir. Sayısız kolektif Yahudi trajedileri, "Yahudi güç uygulamaları"nın acısını, ağır şekilde sonunda Yahudilerin ödeyeceğini göstermektedir. Buna rağmen trajik olarak Yahudiler, sürekli bu olaylardan ders çıkarmayı ve bu dersi özümsemeyi beceremiyor.

Ne üzücüdür ki tüm Yahudi siyasi toplantıları, ne yazık ki bir Yahudi güç tatbikidir.. "Kolektif Yahudi çıkarı" olarak yorumladıkları bir amaç peşinde acımasızca koşuyorlar. Bilinmez bir nedenle, her zaman "potansiyel tehlike işaretleri"ni görmeyi başaramıyor ve müsamahayı devamlı surette "Goyim aptallığı" olarak yorumluyorlar...

Amerika'nın önde gelen siyasi kurumlarının, AIPAC'la karşı karşıya gelmedeki ölümcül hatası, çok kolay bir şekilde İsrail ve Yahudi karşıtı duygularının devasa bir dalgasına dönüşebilir. Eğer Amerika'daki Yahudi Lobisi, sorumluluk sahibi olsaydı böylesi ters bir etkinin olasılığından haberdar olurdu, ancak elde ettikleri başarıların sarhoşluğu içindeler. Birleşik Devletler, AIPAC'i dizginleyecek siyasi arzu ve know-how'dan yoksun görünüyor. Bunun sonuçları dramatik olabilir.

Acilen ve derhal Yahudilerin, acımasız "Lobileri"ne uluslararası siyasetten ellerini çekmeleri çağrısını yapmalıdırlar diye düşünüyorum. Ancak şunu da gayet iyi biliyorum ki bu asla olmayacaktır."

Yaklaşan Saat, 27/05/2011

Netenyahu'ya Tepki Gösteren Aktivist Dövüldü

AIPAC Yahudi Lobi kuruluşu üyeleri, İsrail Başbakanı'nın ABD Kongresi'ndeki konuşmasını kesen Amerikalı-Yahudi aktivisti döverek hastanelik etti. Babası İsrail vatandaşlığına da sahip olan 28 yaşındaki Ray Obelya, Netenyahu İsrail'den ve demokrasiden konuşmaya başladığında, ayağa kalkarak demokratik olmayan uygulamalarından bahsetti ve:

"İşgal yeter, işlediğiniz savaş suçlarını durdurun artık. Bizim toplumumuzda konuşmayı kesebilirsin. Ancak bunu Tahran'da yapamazsın. İşte demokrasi budur." diye bağırdı ve Filistinlilere eşit haklar verilmesi çağrısında bulundu. Obelya İsrail'in politikasını eleştirerek şöyle dedi:

"Netenyahu 1967 sınırlarına dönülmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Ben de diyorum ki Gazze'nin işgal edilmesi ve oradaki açlık da bizim için kabul edilemez. Biz Yahudilerin, İsrail hükümetlerinin insanlık suçları işleyen başkanlarına konuşma fırsatı ve izni vermeyecek genç nesilleriyiz. Onlar, sadece uluslararası mahkemelerde konuşabilir."

Sonra AIPAC üyeleri hemen üzerime saldırdı ve beni yere düşürdü. Beni boğdular, bana vurdular. Sonra polisler beni dışarı çıkardı ve birkaç saatliğine tutukladı. İsrail karşıtı aktivist, aynı zamanda AIPAC karşıtı etkinliklerde de bulunduğunu, bu "Lobi"nin, "başka görüşleri" susturduğunu, İsrail'e ekonomik baskı yapılmasının ve liderlerinin tutuklanmasını söyledi.

timeturk, 27/05/2011


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat