yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 ABD'de Domuz Gribi Aşısının Sonuçları: Fiyasko!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'da, domuz gribi aşısında iyi bir sınav vermedi.

ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) çok akıllıca hazırlanmış, istatistiksel açıdan aldatıcı bir kampanyayla meşgul durumda.  Merkez medyada yer alan neredeyse tüm gazeteciler ise bu tuzağa düştü. Benim burada açıklayacaklarımı, şu ana kadar hiç kimse ortaya koymuş değil.

Her şey CDC'nin, domuz gribinden ölüm istatistiklerini, infeksiyon ve aşılama oranlarını yayınlaması ile başladı. CDC'nin verilerine göre:
· ABD nüfusunun yaklaşık %20'sine tekabül eden 61 milyon Amerikan vatandaşı domuz gribi aşısı oldu. Her ne kadar CDC bunu bir başarı olarak lanse etse de başka bir açıdan bakıldığında bu oran, ABD nüfusunun 4/5'inin aşı olmayı reddettiğini ifade ediyor.
· 55 milyon kişi domuz gribine yakalanarak hastalanmış.
· 246 bin Amerikalı, domuz gribine yakalandıkları için hastaneye yatırılmış.
· 11.160 Amerikalı domuz gribi sebebiyle hayatını kaybetmiş.

CDC bu istatistik verilerine dayanarak, can havli ile insanları aşı olmaya sevk ediyor. Çünkü CDC'ye göre domuz gribi salgını yeniden ortaya çıkabilir ve domuz gribinden korunmanın en iyi yolu da aşı olmaktır.

İŞTE SİZE AÇIKLANMAYAN BÖLÜM:

CDC'nin istatistiklerinde atlanan bir şey var. H1N1 aşısı ile ilgili en önemli bilgiyi ortaya koymuyorlar. H1N1 aşısı ile ilgili en can alıcı soru şu:

"Domuz gribi sebebiyle hayatını kaybeden insanlardan ne kadarı aşılanmıştı?"

ÖLENLERİN ÇOĞU AŞILANMIŞTI

CDC kasıtlı olarak, ölenlerin ne kadarının önceden aşılanmış olduğunu belirtmiyor. Sizin ve merkez medyada yer alan gazetecilerin, aşılanan kişiler arasında ölüm oranın % 0 olduğuna inanmanızı-zannetmenizi istiyor. Fakat bu apaçık bir yalandır. Domuz gribine karşı aşılanmış olmak, domuz gribi sebebiyle ölüm riskini kesinlikle azaltmıyor. Bu da domuz gribi sebebiyle hayatını kaybeden 11.160 Amerikalının yaklaşık %20'sinin(yaklaşık 2.200 kişi), önceden aşılanmış olduğu anlamına geliyor.

Domuz gribi aşısının, ölüm oranlarını düşürmediğini nasıl mı biliyorum? Çünkü H1N1 aşısı üzerine yapılan rastgele çift körlü ve plasebo kontrollü klinik çalışmalara göz attım. Fazla vaktimi almadı; çünkü bu konudaki çalışmaların sayısı "SIFIR".

Bu doğru: H1N1 aşısının domuz gribi sebepli ölüm oranını düşürdüğü efsanesini bilimsel olarak destekleyen en ufak bir kanıtın varlığı bugün için mevcut değil. Bulabildiğim en iyi kanıt, mevsimsel gribe karşı yapılan aşıların, aşılananların %1'lik kısmında, ölüm oranında azami düşüş sağladığı idi. Geri kalan %99'luk kısımdakiler ise, aşılanmamış olanlar ile aynı ölüm oranlarına sahip.

Domuz gribi aşısının diğer grip aşıları kadar fayda sağladığını varsayalım. Yani ölüm oranını %1 düşürmüş olsun. Bu hesaba göre, 2009 yılında domuz gribi sebebiyle hayatını kaybeden ve önceden aşılanmış olan 2.200 kişiden yaklaşık 22'sinde aşı etkisini gösterdi.

61 milyon Amerikalı'ya uygulanan aşıda potansiyel tehlikeler var. Aşının faydalı olduğu kişi sayısı ise muhtemelen 22. Bununla birlikte, aşı sebebiyle zarar gören-görecek olan kişilerin sayısı kesinlikle 22'den çok çok fazla. Bu aşılar ciddi sağlık problemlerine yol açabilen sinir sistemi engelleyicileri ve inflamatuar kimyasallar içermektedir. Bu problemlerden bazılarının kısa sürede aşikar hale gelmeyeceğini; örneğin gelecekteki Alzheimer kurbanlarının bu düzenli aşı olan kişiler olacağını tahmin ediyorum.

Güncelleme: 12/02/2010
Kaynak:
Mike Adams, "Thousands of Americans Died from H1N1 Even After Receiving Vaccine Shots", naturalnews, yaklasansaat.com, çev. Furkan Eser, 17/01/2010.

 


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat