yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 ''Küresel Dünya Düzeni''ne Gidişte ''Bilderberg Toplantıları''

İlk Bilderberg konferansı, Oosterbreck, 1954

Bilderberg grubu yıllık toplantılarını 3-6 Haziran arasında İspanya'da, Barceleno'dan yaklaşık 20 mil uzaklıkta herkese açık olmayan, ayrıcalıklı küçük bir tatil kasabası olan Sitges'te düzenleyecek.

Toplantının gizliliğini korumak için bu tatil kasabası kapatılacak ve görüşmeler silahlı bir koruma duvarının arkasında yürütülecek. Bilderberg toplantısı, kendi kardeş grubu olan Trilateral Komisyonu'nun 2-6 Mayısta İrlanda Dublin'de Four Seasons Resort'da yapılan toplantısını takip edecek. Bilderberg'in liderleri ortak gündemlerini planlamak için ayrıca Trilateral Komisyonu'nun toplantısına da katılmaktadır. Yaklaşık 300 Trilateral komisyon toplantısı bu otelin korunan ve dışarıya kapatılmış katlarında tertiplenmiştir. Yaklaşık 100 tane Bilderberg toplantısında ise tüm otel dışarıya kapatılmış, çok sayıda üniformalı polis ve özel güvenlikler eşliğinde görüşmeler devam etmiştir.

Katılımcıların çoğuyla kişisel olarak temasta olan bir ulusal finans danışmanına göre; Bilderberg en az bir yıl daha dünya çapındaki finansal durgunluğu sürdürmeyi umuyor. Birçok sebebin yanında Bilderberg'in bunu istemesinin nedeni hala BM'ye bağlı küresel bir hazine bakanlığı kurmayı umut etmesi. Bilderberg bu misyonu ilk olarak geçtiğimiz bahar Yunanistan'da yapılan kendi toplantılarında üzerine aldı. Ancak bu yöndeki gayretleri, Avrupa ve Amerika'daki milliyetçiler tarafından engellendi. "Milliyetçiler" egemenliği BM'ye teslim etmeyi reddettiler.

AFP'nin kaynağı, Fransız Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy'nin sol taraflı olarak adı çıkmış Columbia Üniversitesi'nde 29 Mart konuşmasındaki şu sözlerine dikkat çekti:

"Yeni bir küresel para düzeni icat etmeliyiz."

Sarkozy bu sözleriyle son zamanlarda öne sürülen, "dünya hazine bakanlığına" açıkça gönderme yapıyordu. Bilderberg'in nihai amacı değişmedi:

Birleşmiş Milletleri, yalnızca coğrafi referansları olan ulus devletlere sahip bir dünya hükümeti haline dönüştürmek. Avrupa Birliği'ni tek bir siyasi varlık haline getirmek.

Bunu, Amerikan Birliği ve sonunda da Asya Pasifik Birliği'nin izlemesi. Amerikan Birliği'nin tüm Batı Yarımküreyi kapsaması için Küba ve diğer yabancı deniz adalarını da içine alması gerekiyor.

Avrupa Birliği gibi "Amerikan Birliği" de bir yasama organına-parlamentoya, yürütme komisyonuna ve üye uluslarda yasaları uygulatabilecek bir devlet başkanına sahip olacak. Ayrıca burada da Avrupa Birliğinde'de olduğu gibi ortak bir para (birimi) olmalı ki böylece üye olan milletlerin bağımsızlık sembolleri bertaraf edilmiş olsun. Asya-Pasifik birliği yani APU da buna benzer bir yol izleyecek. 

Bilderberg ve Trilateralistler'in şerli gündemlerine karşı artan kamu bilinci önemli bir engel olarak ortaya çıktı. Bugün Avrupa'da önemli metropollerin gazeteleri ve yayın organları bu iki gruba da ön sayfalarda yer veriyor. Amerika'da bağımsız gazeteler ve yayın istasyonları Bilderberg'e büyük yer ayırıyor. Ancak başlıca gazeteler ve diğer yayın organları Amerika'da tam bir bilinç kapanıklığı halinin sürmesini sağlıyorlar. Çünkü bu gazete ve yayın organlarının yetkilileri, yaşam boyu gizlilik yeminleri edilen bu toplantılara katılıyor. Washington Post'un ikiyüzlü sahipleri bu toplantılara 1954'ten bu yana katılıyor. The Post Gazetesi'nin başkanı Donald Graham ve yardımcı editörü Jimmy Lee Hoagland yıllardır her toplantıya katılmaktadır.

Kamu bilincinin artmasıyla vatansever direnişler ortaya çıkıyor. Ulusal egemenlik pahasına AB'nin gücünün artırılmasına karşı tüm Avrupa'da güçlü bir direniş var. Amerika'da, Amerika, Meksika ve Kanada arasındaki sınırları kaldıracak olan Kuzey Amerika Serbest Ticaret Antlaşması'na karşı büyüyen bir direniş var. Bilderberg-Trilateral planları içinde NAFTA(Kuzey Amerika Serbest Ticaret Antlaşması)'nın tüm yarım küreyi kapsaması ve yavaş yavaş gelişerek Amerikan Birliği'ne dönüşmesi  bulunuyor.

1990'lı yıllarda Bilderberg, "Amerikan Birliği"nin 2000 yılında kurulacağından emindi. 10 yıl sonra onlar hala savaşıyorlar ancak savaşı kazanamıyorlar.

Güncelleme: 23/05/2010
Kaynak:
James P. Tucker Jr, "Bilderberg Found!", americanfreepress, Çev. Ayşegül Kesmez, yaklasansaat.com.


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat