yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Şeytan Çıkarıcı Amorth: "Vatikan'da Satanist Ruhbanlar Var"

Frs. Jose Fortea ve Gabriel Amorth

Katolik Kilisesi'nin Baş Şeytan Kovucusu, Şeytan Kovucular Derneği Onursal Başkanı Peder Gabriele Amorth, Kardinal Koleji'ne kadar ulaşmış, Vatikan'daki Satanist grupların varlığına ilişkin bilgilere sahip olduğunu öne sürdüğü hatıralarını anlatan bir kitap çıkardı.

Tartışmaya bir demonolojist(*) de katıldı ve bilginin kaynağını açıklıyarak, Vatikan'ın "ruhbanlar sınıfı"nı, "iyi örnek ve erdem sahibi" baş rahipler topluluğu olarak savundu. Peder Gabriele Amorth ise şu müthiş iddiada bulunuyor:

"Evet, Vatikan'da da Satanist gruplara üye olan kişiler var."

"Ruhbanlar sınıfı" üyeleri bu kişiler arasında bulunuyor mu? sorusuna ise:

"Papazlar, monsenyörler(Katolik kilisesinde yüksek rütbeli papazlar) ve hatta kardinaller de bu gruplar arasında var." cevabını veriyor.

Marco Tosatti, Gabriele Amorth ile yaptığı röportajları derleyerek; "Peder Amorth. Bir Şeytan Çıkaranın Anıları. Şeytana Karşı Hayat Savaşım" adlı kitabı yazdı. Tosatti, Peder Amorth'a, Vatikan ruhbanlar sınıfının da bu gruplara dahil olduğunu, nasıl bildiğini sordu ve şu cevabı aldı:

"Biliyorum çünkü bu konuda direk bilgisi bulunan kişiler benimle bağlantı kurabildiler. Ayrıca bu, birçok kez, şeytan çıkarma sırasında boyun eğen şeytanların bana itiraf ettikleri şeydir."

Ünlü şeytan çıkaran papaza, Papa'nın, "Vatikan'daki Satanist gruplar"dan haberi olup olmadığı sorulduğunda şu cevabı verdi:

"Elbette. Papa bu konuda bilgilendiriliyor. Fakat yapabileceği kadarını yapıyor. Bu dehşet verici bir durum."

Alman olan 16. Benedict'in "bu tür şeylere kesinlikle karşı" olan bir yerden geldiğini söyleyen Amorth, Almanya'da neredeyse hiç şeytan çıkaran papaz bulunmadığını söylüyor. Bununla birlikte, Papa'nın şeytan çıkaranlara inandığını da ifade ediyor. Röportajda İtalyan papaza, şeytanlara inanmayan piskopos ve papazların var olduğu hatırlatılıyor. Papaz şu yanıtı veriyor:

"İsa, Gospel'de(4 İncil'den biri) şeytandan yoğun bir şekilde bahsediyor. O zaman bu kişilerin, ya hiç İncil'i okumadıkları ya da ona inanmadıkları sonucu ortaya çıkıyor."

Papaz ve demonoloji üzerine uzmanlaşan bir ilahiyatçı olan İspanyol Peder Jose Antonio Fortea Cucurull, Amorth'un iddialarına 1 Mart 2010'da yanıt verdi. Amorth'un kardinaller de dahil olmak üzere ruhbanlar sınıfı üyelerini hedef alan ithamlarını okuduktan sonra Fortea, onları savunmayı yüksek sesle dile getirmenin "hakkaniyet görevi" olduğunu beyan etti. Kendi blogunda; "bazı baş rahiplerin daha maneviyatçı ve diğerlerinin daha dünyaya düşkün, bazılarının daha erdemli ve diğerlerinin daha beşeri olduğunu" not eden Fortea; "buradan yola çıkarak bazı kardinallerin Satanist gruplara üye olduğunu ileri sürmek kabul edilemez." diye yazdı.

İspanyol papaz, Amorth'un, Satanist grupların Vatikan'da faaliyet gösterdiğini iddia ederken dayandığı bilginin kaynaklarını açıkladı.

"Şeytan çarpmasına karşı yardım isteyen insanlara ilaveten, sayısız insan da İsa'dan vahiy-ilham ve mesajlar aldıklarını ve birtakım görüntüler gördüklerini iddia ederek bize baş vuruyor. Bunların arasında; çok sayıda kıyamet mesajları ve kilise çatısının altında, satanizmin ve masonların içine sızanları ifşa edenler yer alıyor. Papaz Fortea, Papaz Amorth'un bir diğer kaynağının da çıkarılan cin ve şeytanlar olduklarını belirterek; "bir şeytanın doğruyu söyleyip söylemediğini bilemeyiz", dedi. Fortrea:

"Bir cinin şeytan çıkarma ayini sırasında doğruyu söylediğinden emin olabileceğimiz bazı konular vardır. Bunlar; şeytanların sayısı, isimleri ve buna benzer şeylerdir. Ancak biz onların insanlarla ilgili verdikleri haberlere güvenemeyiz. Papaz Amorth'un, bildiğim kadarıyla benim aktardığım bu iki kaynaktan başka bir kaynağı yok. Ben bu doğrulamayı, onun kendi sözlerine dayanarak yapıyorum. Papaz Amorth'un bahsettiği mesajların benzerlerini ben ve meslektaşlarım da biliyoruz. Şeytan çıkaranların bazıları onunla aynı sonuca varırlar bazıları da farklı düşünürler." dedi.

Peder Amorth, İngiliz "The Times" gazetesine yaptığı açıklamada, Vatikan'ın şu anda karşı karşıya kaldığı çocuk tacizi ve gay fahişe skandallarının, şeytanın Vatikan'ı ziyaretiyle alakalı olduğunu belirterek, bundan "Hz İsa'ya inanmayan kardinalleri ve şeytanla bağlantılı piskoposları" sorumlu tuttu.

"Birisi kutsal odalarda şeytanın dumanından söz ediyorsa (Papa Jean Paul'ün 1972'de sarf ettiği ve deyimleşen ifade) bu son şiddet ve pedofili hikayeleri dahil hepsi doğrudur" diyen Amorth, Vatikan'daki bir diğer şeytani davranışa örnek olarak, 1998'de Vatikan'ı koruyan İsviçreli muhafızların komutanı, karısı ve bir muhafızın vurulmuş olarak ölü bulunması ve bu olayın üstünün örtülmesini gösterdi.

Şeytan Kovucular Derneği'nin tamamı rahip 200 üyesi bulunuyor. 25 yıldır Vatikan'ın baş şeytan kovucusu olan 85 yaşındaki peder Amorth, şimdiye dek on binlere şeytan çıkarma ayinini yönetti. Peder Amorth geçmişteki açıklamalarında, Adolf Hitler ve Joseph Stalin'in ruhuna şeytan girdiğini söylemiş, İskoç yazar J.K. Rowling'in Harry Potter romanlarının gençleri büyücülüğe özendirdiğini iddia ederek "siyah ve beyaz sihir arasındaki yanlış ayırt" olduğu açıklamasını yapan Vatikan yetkilileri arasında yer almıştı. Amorth, Papa II. Jean Paul'e 1981'de Mehmet Ali Ağca tarafından düzenlenen suikast ve Papa 16. Benedikt'in Noel ayini sırasında uğradığı saldırının da 'şeytanın işi' olduğunu kaydetti.

Peder Amorth, bazı şeytan çıkarma ayinlerinde 6-7 kişinin kendisine yardım ettiğini söylerken, 1973 yapımı ünlü 'The Excorcist' (Şeytan Kovucu) filminin, 'abartılı' da olsa özünde şeytan tarafından ele geçirilen bir kişiyi yansıttığını belirtti. Amorth, şeytanın ele geçirdiği kişilerin ağızlarından cam ve demir parçaları çıktığını da vurguladı.

Roma Katolik Kilisesi'ne mensup bazı papazların, çocukları hedef alan cinsel taciz ve tecavüz skandalının son günlerde Almanya'da patlak vermesi, sorunu yine gündemin ilk sıralarına taşımıştı. İtalya'daki günlük gazetelerden "Il Giornale" de bugünkü başyazısını bu konuya ayırarak; "çocuk tecavüzcüsü papazlar hadım edilsin" önerisinde bulunmuştu.

YS: Vatikan'ın gelecek günlerde daha çok karışacağını tahmin etmek, bizim açımızdan kehanet değildir. Hiç bir ciddi kaynağa dayanmayan Vatikan'ın yahut Hıristiyanlar'ın, ne Demonoloji bilimleri ne de cin-şeytan çıkarma konusundaki çoğu şeytanların kontrolündeki ayinleri, onları İblis'in tuzağından kurtaramaz. Kur'an gibi en Hak; şeytanları ve yöntemlerini bize tanıtan bir kaynaktan mahrum olan herkes; şeytanların tuzaklarına açıktır. Hıristiyan İncilleri, İsa'dan bazı kırıntılar içermekle beraber; içine şeytani bilgiler karıştırılmış; Roma paganizminin onayını kazanmış sahih olmayan metinlerdir.

Gerçek İncil, İsa'nın kalbine inmiştir. Doğrudan İsa'nın konuşmasını dinleyen ve kaydedilmiş sahih kopyalar ise, tarih boyunca yok edilmiştir. Gerçeğe yakın havari Barnabas'ın tuttuğu notlardan oluşan ve bugün elimizde bulunan "Barnabas İncili" ise sayısız yok etme operasyonuyla karşılaşmıştır. Elde olanı da maalesef Müslümanlar yazdı diyerek ellerinin tersiyle itmektedirler. Kur'an'ı ve alemlere rahmet olarak gönderilen son Elçi'yi reddeden ve Şeytan'ın kucağında oturanların, Şeytan'ın sakallarını yolması mümkün mü sizce?

(*)Demonoloji: Şeytan ve cinlerin varlığını araştırmaya yönelik dal.

Güncelleme: 13/03/2010
Kaynak: "Spanish Exorcist Addresses Claims of Satanic İnfluence in Vatican"
, catholicnewsagency, çev. Furkan Eser, yaklasansaat.com, 3/3/2010.


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat