yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Lüsiferyenlerin ''Özgürlük, Eşitlik, Kardeşlik, Demokrasi'' Yalanlarına Kim İnanır?

İNSANLIĞINI KAYBETMEYENLER...

KUCİNİCH'İN OBAMA'YA MEKTUBU

Amerika Demokrat Parti Ohio Milletvekili, Dennis Kucinich.

Amerika Demokrat Parti Ohio Milletvekili 64 yaşındaki Dennis Kucinich, Başkan Obama'ya yollanmak üzere aşağıdaki mektubu yazdı ve başka miletvekillerinin de katılımı için mektubu Temsilciler Meclisi'nde imzaya açtı:

Sayın Başkan,

İsrail Devletinin emriyle hareket eden İsrail komandoları, Akdeniz'de uluslararası sularda bir Türk gemisine saldırıp gemiyi ele geçirmişlerdir.

Mavi Marmara gemisinde en az dokuz kişi ölmüştür. Yüzlerce kişi gözaltına alınmış ve mallarına el konmuştur. ABD, İsrail'i bölgedeki en önemli müttefikimiz olarak nitelediğinden ve İsrail'in yaşaması temel kaygı olduğundan, ABD Başkomutanı'nın(Başkan Obama) 50'den fazla ülkenin yurttaşını taşıyan barışçı bir filoya uluslararası sularda öldürücü askeri saldırı planlayan ve uygulayan İsrail'den hesap sorma yükümlülüğü vardır. İsrail devletinin uluslararası sularda bir Türk gemisine saldırması, Türkiye'ye yönelik düşmanca bir harekettir, ki İsrail bir zamanlar Türkiye'yi önemli müttefiki saymaktaydı. Bu saldırı aynı zamanda Irak'taki ABD birliklerine darbe vurmaktadır, çünkü Obama Yönetimi olarak bölgede istikrar sağlama ve Irak'tan çekilme çabalarınız, Türkiye'nin hava üsleri üzerinden göstereceği işbirliğine dayanmaktadır.

Mavi Marmara gemisine yönelik şiddetli komando saldırısıyla İsrail Hükümeti, hareketlerinin, savunmasız masum insanları, dostlarını ve müttefiklerini ve özellikle ABD'yi nasıl etkileyeceği konusunda bir özen göstermemiştir. ABD, İsrail'e ve de dostlarımızla müttefiklerimize şunları hatırlatmalıdır:

Tekrar tekrar uluslararası hukuku ihlal etmek, kabul edilemez.

Masum sivillere ateş açıp öldürmek, kabul edilemez.

Bir başka ABD müttefikine saldırmak, kabul edilemez.

İnsani yardım malzemesini yasaklayan bir ablukayı sürdürmek, kabul edilemez. ABD bu kadar canını ve parasını ortaya dökmeye devam ederken bölgede gerilimi artırmak, kabul edilemez. İsrail devletinin eylemi, şunu gerekli kılmaktadır: İsrail'in bölgedeki partneri olan ABD, (bu ülkeyle) ilişkisini yeniden tanımlamaya başlamalı ve karşılıklı saygı ve işbirliği için gerekli sınır ve koşulları yaratmalıdır.

İsrailli yetkililer, Mavi Marmara'ya yönelik saldırının planlanması ve uygulanması konusundaki gerçekleri açıklamalıdır.

Kimse, İsrail'in sınırlarını koruma hakkını sorgulamamaktadir, ancak bu hak, İsrail'in istediği yerde ve istediği zaman masum sivilleri vurmasını içermemektedir. İsrail, kendisine verdiğimiz desteğin, askerlerimizin hayatının ve vergi ödeyenlerimizin milyarlarının hakkını vermelidir. İsrail'in ABD'ye borcu, masumlara yönelilk sorumsuz, önceden planlanmış şiddet uygulamaktan çok daha fazladır.

Mavi Marmara'ya saldırı, Netanyahu Yönetimi ve İsrail Devleti konusunda sonuçlar doğurmalıdır. Bu sonuçları ABD belirlemelidir. Bu sonuçlar diplomatik ve parasal olmalıdır. ABD, Mavi Marmara olayını araştıracak bağımsız uluslararası bir soruşturma çağrısı yaparak bu süreci başlatabilir. Bu soruşturmanın güvenirliği, tutumu zan altında olan ülke tarafından yapılmamasına bağlıdır. Eğer ülkemiz bu süreçte kapsamlı rol oynamazsa, ABD şiddete ruhsat vermiş olacaktır, biz de suç ortağı olacağız ve yurttaşlarımız bedel ödemek zorunda kalacaklardır. Aşağıda biz imzası olanlar, kaybolan yaşamlardan büyük üzüntü duyuyoruz. Bölgedeki tehlikelerin de tümüyle farkındayız. Bu yüzden ABD İsrail'i cömertce desteklemektedir. Aynı zamanda, askeri eylemlerle bu tehlikeleri daha da artırmamasını İsrail'den talep etme hakkımız vardır. Kaldı ki iyiniyetli insanlar, bu eylemlerin ne savunulur ne de ahlaki olduğunu bilmektedir. Bu eylemlerin bedeli olmalıdır. Bu konudaki cevabınızı beklemekteyiz. Saygılarımızla.

Dennis Kucinich

stargazete.com, 04/06/2010

YAHUDİ PROFESÖRDEN, MERKEL'E MEKTUP

Prof. Dr. Rolf Verleger

Ortadoğu'da Adil Barış İçin Yahudi Sesi Genel Başkanı Prof. Dr. Rolf Verleger, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve çeşitli devlet başkanlarına yazdığı mektupta İsrail'i kınayarak "faşist bir hödük" diye tanımladığı İsrail'in durdurulmasını istedi.

Mektubunda İsrail hükümetini faşist bir rüzgarın yönettiğini ifade eden Verleger, bu anlayışa göre demokrasi ve insan haklarının sadece Yahudiler için olduğunu belirtti. Verleger:

"Bu ırkçı körlük nedeniyle İsrail apaçık suçlar işlemekten çekinmiyor. Bir yıl önce 1400 Gazzeli öldürüldü. Onlara göre hepsi İsrail düşmanı. İşte bugün de İsrail suları dışında bir gemi gasp edilip mürettebatı katledildi. İsrail'e göre hepsi antisemitist...Ne oldu? Siz bayan Şansölye son yıllarda kibar bir şekilde o yurtta gelişen devletin nasıl da bir utanç lekesi haline geldiğini izlediniz. Kendisi için utanç lekesi, biz Yahudiler için bir utanç lekesi ve onu destekleyen 'Batı' milletlerinin utanç lekesi. Bu dehşet verici bir tablo ve siz İsrail'in iyi bir arkadaşı olarak buna karşı hiçbir şey yapmadınız..."

Lübeck Üniversitesi Psikoloji Profesörü
Rolf Verleger:

"Bayan Şansölye Dr. Merkel, Hitler'in vahşetini bugün İsrail'in nasıl faşist bir hödük haline dönmesini izleyerek azaltabileceğinizi mi sanıyorsunuz?" sorusunu yönlendirerek Almanya Başbakanına "Ortadoğu'da adil bir barışın ancak İsrail'in evrensel hukuku kabul ederek mümkün olduğunu kavramış olan AB ülkelerinin önünde artık daha fazla durmayın. Yasal bir şekilde seçilmiş olan Hamas yönetimini boykot etmeyi artık bırakın." çağrısını yaptı.

sabah, 04/06/2010

CHAVEZ: ''İSRAİL, LANETLİ VE TERÖRİSTTİR''

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, Gazze'ye insani yardım götüren Özgürlük Filosuna saldırarak katliam yapan İsrail'i bir kez daha şiddetle kınayarak, İsrail'in melun bir rejim olduğunu söyledi. Chavez, dün akşamdüzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, ''İsrail devleti sen lanetlisin. İsrail sen lanetlisin, katilsin ve teröristsin'' diye haykırdı.

''Olanlardan dolayı tedirginiz ve üzgünüz'' açıklamasında bulunan Amerika'yı da ağır bir dille eleştiren Venezuela Devlet Başkanı, ''Amerika'ya göre iş İsrail ile ilgili olunca her şey doğal ve normaldir'' dedi. Chavez sözlerini şöyle sürdürdü:

''Terörü kollayan ve koruyan Amerika'dır. Obama başkanlığındaki Amerika idaresi iş kendi veya müttefikleriyle ilgili olunca sessiz kalıyor, başkasıyla ilgili olunca ise kınamayı basıyor. Kendileri terörü besledikleri ve kolladıkları halde bizi terörü desteklemekle suçluyor.''

dunyabulteni, 04/06/2010

İSVEÇLİ AKTİVİSTLER: ''İSRAİL PLANLI KATLİAM YAPTI''

Gazze filosuna İsveç'ten katılan ve kanlı saldırıdan yaralı kurtulan gönüllüler, İsrail askerlerinin niyetlerinin aktivistleri öldürmek olduğunu ve kullandıkları silahlarla en az iki arkadaşlarını alnından vurduklarını söyledi.

İsveçli gönüllüler, ölen kişilerden birinin de ensesinden vurularak infaz edilmiş gibi katledildiğini kaydetti. Türkiye'nin girişimleriyle İstanbul'a getirilen Edda Manga, Mattias Gardell ve Dror Feiler, yaşadıklarını gazetecilerle paylaştı. Mavi Marmara'nın 14 savaş gemisiyle kuşatıldığını belirten Gardell, İsrail askerlerinin lazer noktalı silahlar kullandığını ve bu şekilde gemidekileri öldürdüğünü ifade etti. Gardell:

"İnsanları alınlarından vurdular, bilerek öldürdüler. İkisini alnından vurdular, bir tanesini arkadan ensesinden vurdular, tıpkı infaz eder gibi." diye konuştu.

timeturk, 04/06/2010

''İSRAİLLİ ASKERLERDEN İBRANİCE YARDIM İSTEDİK, YARDIM ETMEDİLER''

Mavi Marmara'da bulunan, Filistin Dayanışma Kampanyası adlı kuruluşun yöneticilerinden İngiliz vatandaşı Sarah Colborne, olay sırasında gözaltına alınan 37 İngiliz vatandaşından biri. Colborne, İngiltere'ye dönüşünde yaşadıklarıyla ilgili açıklamasında şunları anlattı:

"Saldırılar başladığında direnmediğimizi söyledik, İsrailli askerlerden saldırıyı durdurmalarını istedik. Her tarafta kurşunlar uçuşuyordu. Askerlerden ayrıca yaralılara yardım etmelerini istedik. Yaralılara yardım etmek yerine, bizi kuşatmaya ve lazerlerle hedef göstermeye devam ettiler."

Colborne, İbranice "yaralılara yardım gerekiyor" diye yazdıklarını, yaralılara ilaç ve yardım malzemesi ulaştırmak istediklerini, ancak İsrailli askerlerin yardım etmeyi reddettiğini anlattı.  

yenisafak, 04/06/2010

Yaklaşan Saat, 04/06/2010


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat