yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 İnsanlık Karşısında: Küresel Güç ve Siyonistler Nasıl Dans Ediyor!

OBAMA'NIN YALANLARI PATLADI: BİDEN UTANMALI!

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, İsrail'in ''güvenlik çıkarları kapsamında'' düzenlediği baskında haklı olduğunu söyledi.

Biden, İsrail'in, silah kaçakçılığını önlemek için Gazze'ye giden filo üzerine baskın yapma hakkı olduğunu söyledi. PBS televizyonundan Charlie Rose'a konuşan Biden; "İsrail'in güvenlik çıkarları konusunda mutlak bir hakkı var" derken, Obama yönetiminin şeffaf ve tarafsız bir inceleme talebini de yineledi. Biden:

"İsrail 'Buyrun bakalım, şu an Akdeniz'desiniz. Bu gemi az daha kuzeye giderse içindekileri boşaltabilir ve biz de malzemeleri Gazze'ye götürürüz' dedi. Ne var bunda? Doğrudan Gazze'ye gitmekte ısrar etmenin ne anlamı vardı ki?" dedi.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden

ABD Başkan Yardımcısı, Hamas'ı kast ederek İsrail'in, "Bu gemide ne olduğunu bilmiyorum, bu adamlar benim halkımın üzerine 8... 3 bin roket atıyor" deme hakkı olduğunu söyledi.

PHİLİP CROWLEY İSRAİL SÖZCÜSÜ MÜ?

Amerikan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Philip Crowley, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi'nin İsrail'in Gazze saldırısını kınayan kararını uygunsuzca ve acele bir karar olarak değerlendirdi. ABD'nin karşı oy kullandığı kararla ilgili konuşan Crowley:

"Olayla ilgili bir soruşturma açılması fırsatına daha erişilmeden, tüm sorumluluk İsrail'e yüklendi. İHH temsilcilerinin son 3 yıl içinde Türkiye, Suriye ve Gazze'de üst düzey Hamas yetkilileriyle görüştüğünü biliyoruz. Bu bizim için büyük bir endişe kaynağı" ifadelerini kullandı.

ABD'nin, İsrail'e Gazze ablukasını kaldırması yönünde çağrıda bulunmayı düşünüp düşünmediğinin sorulması üzerine Crowley:

Amerikan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Philip Crowley

"İsrail'in güvenlik kaygılarını karşılarken, Gazze'ye yardım akışının nasıl geliştirilebileceğine dair yolları İsrail ve diğer ülkelerle konuşacağız" dedi.

BM Güvenlik Konseyi'nin hızlı, güvenilir, şeffaf ve tarafsız soruşturma yürütülmesine dair açıklamasını desteklediklerini söyleyen Crowley, "İsrail'in, bu soruşturmaya öncülük edecek en iyi pozisyondaki ülke olduğuna inanmaya devam ediyoruz" ifadesini kullandı.

Soruşturmayı yürütecek en iyi pozisyondaki ülkenin neden İsrail olduğuna dair bir soru üzerine de İsrail demokrasisini "canlı bir demokrasi" olarak nitelendiren Crowley:

"Etkili ve kabiliyetli hükümet kurumlarına sahip. İsrail, kendi askerlerinin işin içinde olduğu bir meseleyi soruşturmaya tam olarak muktedir. Dolayısıyla İsrail adil, şeffaf, güvenilir bir soruşturma yürütebilir
mi? Cevap evet" dedi.

Crowley, "İHH İnsani Yardım Vakfı'nın terör örgütlerine destek verdiği, bazılarının İHH'nin El Kaide'ye de bir şekilde destek verdiğini söylediği" yönündeki suçlamaların hatırlatılması üzerine, "IHH temsilcilerinin son 3 yıl içinde Türkiye, Suriye ve Gazze'de üst düzey Hamas yetkilileriyle görüştüğünü biliyoruz. Bu bizim için büyük bir endişe kaynağı. Bununla birlikte, İHH, ABD tarafından yabancı bir terör örgütü olarak tanımlanmadı" dedi.

Crowley, "Dolayısıyla ABD, İHH'nin El Kaide ile bağlantıları olduğuna inanmıyor mu?" sorusunu, "Bunu doğrulayamayız" diye yanıtladı.

radikal, 03/06/2010


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat