yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 İblis'in Vampir Planı İşliyor: Şeytani Sapkınlık ve İnsani Ahmaklık!

Vampir makyajlı manken

Vampirler Ekonomiye Kan Verdi

''Twilight'' filmleriyle prenseslere ve prenslere dönüşen vampirler, son birkaç yıldır altın çağını yaşıyor. Vampirler, modadan kozmetiğe, içkiden temizlik sektörüne kadar her alanda en son trendleri belirliyor.

Vampirler, son birkaç yıldır hiç olmadıkları kadar popüler... Dizilerden filmlere, kitaplardan dergilere kadar onlar her yerde! Vampirlere ait aklıma gelen ilk görüntü, 1994 yılına dayanıyor. Tom Cruise ve Brad Pitt'in oynadığı ''Interview with the Vampire- Vampirle Görüşme'' isimli film, o yıllarda çok konuşulmuş ama trendleri belirlemekten uzaktı. ABD'de 1997'de yayınlanmaya başlayan ve yedi sezon süren ''Buffy the Vampire Slayer'' isimli, bir vampir avcısının yaşadıklarını anlatan dizi de beğenilmesine rağmen şu anki ''çılgınlığa'' neden olacak bir etki yaratamamıştı...

Ne olduysa ''Twilight- Alacakaranlık'' serisiyle birlikte oldu. Bir yandan korktuğumuz, bir yandan merak ettiğimiz; geçmişleri 1400'lü yıllardaki Kazıklı Voyvoda'ya dayanan vampirler, bu seriyle bir anda gözümüzde romantik prenslere ve prenseslere dönüştü.

Vampirlerin porselen gibi tenleriyle, kırmızı dudaklarıyla ve sürme çekilmiş gibi duran gözleri ve gizemli halleriyle dikkat çektiği bu filmin ardından, ABD'nin iki televizyon kanalı da vampir konulu iki dizi yayınlamaya başladı. CW'de yayınlanan ''Vampire's Diaries'' ve HBO'daki ''True Blood'' izlenme rekorları kırdı. Filmlerle ve dizilerle iliklerimize kadar işleyen vampir efsanesi, sadece beyaz perdeyi değil, hayatlarımızı da etkileyen bir boyuta geldi. Bunun son örneğiyse; 2010-2011 ilkbahar- yaz koleksiyonlarının tanıtıldığı moda haftaları...

Yeni koleksiyonlara baktığımda, neye uğradığımı şaşırdım! Kendimi defile fotoğraflarına değil de, yeni vizyona giren bir vampir dizisinin tanıtım görüntülerine bakıyor gibi hissettim... Chanel'den Rodarte'ye, Alexander McQueen'den John Galliano'ya kadar herkes, gelecek yıl hepimizin ''vampir olmasına'' karar vermişti! Podyuma çıkan mankenlerin üstlerindeki tasarımlara bakınca insanın aklına vampir filmlerinden ve dizilerinden başka bir şey gelmiyor. Olayın daha da vahim yanı; zaten çoğu sıfır beden olan bu mankenlerin yüzündeki makyaj! Bu yılın trendi bembeyaz ten üzerine, kırmızı ruj ve ağır siyah tonlarda bir makyaj! Bu arada vampir modası, New York Times'a da konu olmuş durumda... ''Dişli Trend'' başlığını atan gazete; ''Vampire's Diaries'' dizisinin prodüktörü Julie Plec'ten, vampirlerin modaya etkisi hakkında görüş almış. Plec diyor ki:

"Bir dönem James Dean neyse vampirler de odur! Soğuk, cool, tarz sahibi ve seksi! Bu sıfatları taşıyan birinin etkisi filmlerde kalamaz!"

Öte yandan kozmetik devleri de bu dizilerden etkilenerek yeni ürünlerini piyasaya sürmeye başladı. Dior, ''Twilight'' ismini verdiği gri ve siyah tonlarında özel bir farı piyasaya sürdü. Yves Saint Laurent, filme itafen ''Pur Black'', Lancome da ''Piha Black'' isimli siyah rujlarının satışına başladı. Ancak bu modayı en ''gönülden'' takip eden ''Just Bitten'' yani henüz yeni ısırılmış ismini verdiği kan kırmızı ruju piyasaya süren Revlon... Özetle bu yıl giyim tarzımızdan, makyajıma kadar her şeyde vampir etkisini görmeye alışın! Ne de olsa vampirler seksi ve sonsuz gençliğin sahibi(!)

Vampirleri sevimli hale getirmeye çalışan Twilight filminin oyuncuları

Güncelleme: 11/10/2010
İdil demirel, sabah, 10/10/2010

Twilight sayesinde 1.7 milyar $ canlanma

Holywood Reporter dergisi, ''Twilight'' serisinden itibaren, tüm dünyayı saran ciddi bir vampir ekonomisi olduğunu yazdı. Dergi, sadece bu serinin 1.7 milyar dolar hasılat getirdiğini belirterek:

"Vampirler büyük bir endüstri haline geldi. Vampirli bilgisayar oyunlarından endüstri 200 milyon dolar kazandı. Büyük bir krizden kurtulmaya çalışan ekonomi, vampirler sayesinde toplam 7 milyar dolarlık girdi elde etti" diye yazdı.

sabah, 10/10/2010


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat