yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 ABD Küresel Derin Gücü Ne Yapıyor? Kulelere Niçin Vurulmuş?

Bir zamanlar Amerika, benzersiz bir özgürlük alanıydı. Dünya'nın geri kalanı, Amerikalıların ne istiyorlarsa onu düşünme, söyleme ve yapma özgürlüklerine imreniyordu.  Fakat tüm bunlar değişti. Şimdi Amerikalılar, bir uçuş görevlisinin üzerine Pepsi döktüklerinde ya da bir kamu binasının resmini çok fazla çektiklerinde, kiralık katiller takımı tarafından yakalanacaklarından veya herhangi bir yerde kolaylıkla tutuklanmaktan korkmak zorundalar.

Amerika, Nazi Almanyası ve Sovyet Birliği'nde olduğu gibi totaliter rejime kutupsal karşıttı. Fakat Amerika şimdi hızla onlar gibi oluyor. Herhangi bir yerde, mağarada yaşayan bir öcü korkusundan ya da çamaşırının altında patlayıcı barut taşıyan bir adam korkusundan, özgürlüklerimizi bırakmaya ve bir diktatör polis devleti içinde yaşamaya mecbur edildik.

Bazı şeyler gerçekten çok mu değişti: babalarımızın dedelerimizin uğrunda savaştığı ve öldüğü tüm değer verdiğimiz özgürlüklerimizden vazgeçmek zorunda kaldık. Fanatikler, çılgınlar ve suçlular her zaman oranın dışındalar mıydı? Neden biz aniden onlardan çok korkar olduk?

Geçmişte Amerikalılar, kimsenin hayatlarını korku içinde sürdürmesine izin vermiyorlardı. Bazı dengesiz kişiler, bazı şeyleri yanlış yaptıklarında o dünyanın sonu olmuyordu. Öyle değil mi? Hayır, geçmişte Amerikalılar, kendilerine çeki düzen vererek yaşamlarına özgür kadınlar ve erkekler olarak devam ediyorlardı. Gördüğünüz gibi korku içinde yaşamaya başladığımızda ve kendimizi biraz daha güvende hissetmek için yaşam yolumuzu kökünden değiştirdiğimizde kaybederiz. Bazılarının bizim özgürlüğümüzü ve şerefimizi çalmasına izin veririz.

Fakat şimdi "güvenlik" adı altında her türlü tuhaf teklifler, yerel, ulusal düzeylerde ve eyalet düzeylerinde uygulanıyor. Her nasılsa biz, yaptıklarımızın izlendiğini, denetlendiğini ve analiz edildiğini düşünürken, kendimizi güvende hissediyoruz. Belki biz güvendeyiz, belki de değiliz ancak kesin olan bir şey var ki; biz özgürlüğümüzü çok fazla kaybettik.

Amerika'nın hızla totaliter diktatör bir polis devleti haline gelmesinin 20 göstergesi:

1) Senatörler John McCain ve Joe Lieberman yeni bir tasarıyı zorla kabul ettiriyor: Eğer Amerikan ordusu bir tehdit oluşturursa veya potansiyel istihbarat değerindelerse ya da Amerikan Başkanının "uygun gördüğü" herhangi bir nedenden dolayı ordu bir araya getirilip toplanacak ve herhangi bir dava gerçekleşmeden süresiz olarak gözaltına alınmalarına izin verilecek.

2) Washington DC'deki yeni bir göç tasarısı üzerinde çalışan meclis üyeleri, patronların kaçak göçmen çalıştırmalarını önlemek için şöyle bir karara vardı: Tüm Amerikalı işçilerin, ulusal biyometrik(kişiye özgü fiziksel veya davranışsal karakterin ölçümü) kimlik kartları edinmeleri gerekecek.

3) Barack Obama, tutuklanan insanların suçlarının kanıtlanmasına gerek bile olmadan DNA'larını toplamak için ulusal bir veritabanı oluşturma planını destekliyor.

4) Yalnızca uçağa binmek için Amerikalılar, şimdi savunmasız bedenlerimizin her detayını açığa çıkaran sırf havaalanı resmi güvenliği için yeni tüm bedeni tarayan cihazlardan geçmek zorundalar.

5) Bu yeteri kadar kötü değilse, Ulaştırma Güvenlik İdaresi(havaalanı) tarayıcıları, hava alanı boyunca rastgele dolaşarak, yolculardan ve çantalarından patlayıcı maddenin varlığını kontrol etmek için kimyasal bez örneği alacak.

6) Bu aralık başlayacak bir uygulamayla; Kanada havaalanından Amerika'ya veya Amerika üzerinden bir yere uçan yolculardan bazılarının karaya inmelerine, Amerikan Vatan Güvenlik Bölümü'nün terörist olmadıklarına karar vermesiyle izin verilecek.

7) Organik süt de FDA'nın, Pensilvanya'daki Amish çiftçilerine askeri saldırı tarzı olarak bir tehdit oluşturuyor.

8) Bir NYPD(New York Polis Departmanı) subayı sessizliğini bozdu ve masum vatandaşların, tuzak kurularak sahte bir şekilde tutuklandıklarını ve kotayı karşılamak için fişlendiklerini itiraf etti.

9) Amerika, polis bölümlerinin sayısının artmasına rağmen, motorlu araç hırsızlıklarını ve kayıtsız araçları belirlemek için mobil kamera sistemine dönüyor.

10) On yıllardır "gün batımını izleme eyaleti" olarak bilinen Arizona, son zamanlarda hayal kırıklığına uğramış birçok sakini tarafından "gözetleme eyaleti" olarak adlandırılıyor.

11) Florida eyaletinde yargıç ve polisler, aday listelerinde "gizli kodlar" kullanmaktan yakalandılar.

12) 2003 ve 2007 yılları arasında yapılan geniş çaplı bir soruşturma, Teksas eyaletinde yüzlerce yeni doğmuş bebek kanı örneklerinin, adli veritabanlarında kullanılmak üzere, Birleşmiş Devletler Ordu Kuvvetleri laboratuvarına sessizce verildiğini ortaya çıkardı.

13) 6 yaşındaki bir kız, ilkokulunda, bağırma ve ağlama ile öfke krizi geçirdikten sonra elleri kelepçelenerek akıl hastanesine götürüldü.

14) New York'ta 12 yaşındaki bir kız, sadece masasını karaladığı için tutuklandı ve kelepçelerle birlikte okuldan dışarı çıkarıldı.

15) Florida'da öğrenciler, okula plastik bir tereyağı bıçağı getirme, silgi fırlatma ve bir silah resmi çizme gibi basit şeylerden dolayı polis tarafından tutuklandılar.

16) Denver'a uçan bir anne, iki çocuğuna şaplak atmasından ve müdahale etmek isteyen görevliye küfür etmesinden dolayı, kendini kelepçeler içinde buldu ve cezaevine gönderildi. Neden? Vatandaşlık hareketleri adı altında, yerli terörist olmakla suçlandı.

17) Yeni bir evrensel antlaşma, Birleşmiş Devletlerin internet hizmeti sağlayıcılarını çevrim içiyken ne yaptığınız konusunda casusluğa zorlayabilir.

18) Bir kaçak Obama yönetim bildirisi, Montano'dan New Mexico'ya kadar 10 milyon alandan daha fazla alanı ele geçirmeyle ilgili federal hükümetin planlarını açığa çıkardı.

19) CNN/Fikir araştırma Kurumu'nun yaptığı ankette, Amerikalıların %56'sı, Birleşmiş Devletler hükümetinin çok büyük ve güçlü bir hale geldiğini ve bu durumda devletin, sıradan vatandaşların haklarını ve özgürlüklerini yakın bir tehlike olarak gördüğünü söyledi.

20) Fakat diğer bir anket Amerikalıların %51'inin şu görüşe katıldığını ortaya koydu: "Terörizmden uzak güvenli bir ülke oluşturmak için bazı vatandaşlık haklarından vazgeçilmesi gereklidir."

Güncelleme: 01/10/2010
Kaynak:
"20 Signs That The United States Is Rapidly Becoming A Totalitarian Big Brother Police State", theendoftheworld.com, çev. Ayşegül Kesmez, yaklasansaat.com, 10/03/2010.

 


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat