yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Yahudi Asıllı İngiliz Eski Bakan: "İsrail Terörizmden Doğmuştur"

Sör Gerald Bernard Kaufman

İngiltere İşçi Partisi Milletvekili ve eski bakan Sör Gerald Bernard Kaufman, Avam Kamarası'nda yaptığı konuşmada; İsrail’in, Holocoust'u(Yahudi soykırımı)sömürdüğünü söylüyor. Aşağıda konuşmanın tam metni verilmiştir:

"Ortodoks bir Yahudi ve Siyonist olarak yetiştirildim. Mutfağımızın rafında Yahudi Ulusal Fonu için teneke bir kutu dururdu. İçine Filistin'deki Yahudi varlığını inşa eden öncülere yardım için paralar atardık. İsrail'e ilk 1961'de gittim ve orada sayamayacağım kadar çok bulundum. İsrail’de bir ailem ve dostlarım var. Bir tanesi 1956, 1967 ve 1973'deki savaşlarda bulundu ve ikisinde de yaralandı. Onun verdiği şu taktığım kravat iğnesi, ona verilen bir savaş madalyasından yapılmıştır. Kurucu başbakan David Ben-Gurion'dan itibaren, İsrail'in hemen hemen tüm başbakanlarını tanırım. Golda Meir dostumdu, tıpkı 1948 bağımsızlık savaşını kazanan Yigal Allon gibi. Ailem İngiltere'ye Polonya'dan mülteci olarak geldi. Ailelerin çoğu Holocoust'ta, Naziler tarafından katledildi. Naziler geldiğinde büyükannem Staszow'da hasta yatağındaydı. Bir Alman askeri onu yatağında vurdu.

"Büyükannem, İsrailli askerler, Filistinli büyükanneleri, Gazze’de katletsin diye örtbas olmak için ölmedi. Şu anki İsrail hükümeti merhametsizce ve alay ederek, Yahudi olmayanlar üzerindeki suçluluğu Filistinlilerin katlini meşrulaştırmak için sömürmektedir. İma edilen Yahudi hayatlarının kıymetli olduğudur, ancak Filistinlilerinki sayılmaz bile.

"Birkaç gün önce Sky News'de İsrail ordusu sözcüsü Albay Leibovich, İsraillilerin öldürdüğü, o zamanlar 800'dü şimdi 1000'e çıktı, Filistinliler soruldu. Anında "500 tanesi militandı" diye cevap verdi. Bu bir Nazi cevabıdır. Yani Varşova'da hayatları için çarpışan Yahudilerin hayatları da militanlar olarak yok sayılabilirdi. İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, hükümetinin terörist oldukları için Hamas'la ilişki kurmayacağının altını çiziyor. Tzipi Livni’nin babası Eitan Livni, Kudüs’teki King David Oteli’nin havaya uçuran ve 4 Yahudi'yle birlikte 91 kişiyi öldüren terörist Irgun Zvai Leuimi'nin operasyon şefidir.

"İsrail Yahudi terörizminden doğmuştur. Yahudi teröristler, iki İngiliz çavuşunu asmış ve cesetlerini bubi tuzaklamışlardır. Irgun, diğer terörist Stern örgütüyle, 1948'de Deir Yassin köyünde 254 Filistinliyi katletmiştir. Bugün İsrail hükümeti, onlara uyan şartlarla, Fetih'ten Filistin Başkanı Abbas'la görüşmeye istekli olduğunu söylemektedir. Bunun için çok geçtir artık. Fetih'in önceki lideri, benim dostum, Yaser Arafat'la görüşebilirlerdi. Onun yerine, onu Ramallah'ta bir sığınakta abluka altına almışlardır. Arafat'ı orada ziyaret etmiştim. Arafat'ın ölümünden sonra, Fetih'in hatalarından dolayı, Hamas Filistin seçimlerini 2006'da kazandı. Hamas derinlemesine nahoş bir örgüttür ancak demokratik olarak seçilmiştir ve şehirdeki yegane geçerli oyun budur. Hükümetimiz dahil Hamas'ın boykot edilmesi, büyük bir hatadır. Bu suçtan dolayı korkunç sonuçlar doğmuştur. Birçok barış platformunda yanında bulunduğum büyük İsrail Dışişleri Bakanı Abba Eban,

"Barışı düşmanlarınızla konuşarak yaparsınız" derdi.

"İsrailliler, Gazze'de ne kadar Filistinli katlederse katletsin, bu var oluş sorununu askeri yollarla çözemezler. Savaş, nasıl ve ne zaman biterse bitsin, Gazze'de 1,5 milyon ve Batı Şeria'da 2,5 milyon Filistinli hala olacaktır. Yollardaki yüzlerce barikatlarıyla ve yasadışı Yahudi yerleşim sakinlerinin tacizleriyle İsrailliler tarafından pislik muamelesi görmektedirler. Şimdiden çok da uzak olmayan bir zaman sonra, sayıları İsrail'deki Yahudi nüfusunu aşacağı zaman elbet gelecektir.  

"Hükümetimizin, İsrail hükümetinin uygulamalarının ve politikalarının kabul edilmez olduğunu açıkça ifade etmeli ve İsrail'e silah ambargosu yürürlüğe koymalıdır. Zaman barış zamanıdır, gerçek barış zamanıdır. İsraillilerin, gerçek niyeti olan ancak başarmaları imkansız olan fetihle olan çözüm değil. Sadece savaş suçluları değil bunlar aynı zamanda aptallar da."

Güncelleme: 22/01/2009
timeturk
, 21/01/2009


 

ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat