yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Dr. Dahlia Wasfi: "Bu Savaş Değil, Kitle Katliamı-Soykırımdır"

Dr. Dahlia Wasfi: Anne tarafından Yahudi asıllı

Soykırımı reddetmek, antisemitizmdir. Ancak ben İkinci Dünya Savaşı, Mahmut Ahmedinecat ya da Aşkenaz Yahudileri'nden bahsetmiyorum. Söylediğim, hepimizin izlediği ve sorumlu olduğu bugün Gazze'de ve 60 yıldır Filistin'de yaşanan soykırım. Tanım olarak soykırım; insanların kitlesel katliamıdır, ya da özellikle silah kullanarak yüksek hayat kayıplarını içeren kapsamlı yıkımdır.

ABD'nin silahlandırdığı ve finanse ettiği İsrail İşgal Kuvvetleri'nin, şu an Gazze halkı üzerine yağdırdığı cehennemin daha iyi bir tanımı olamaz. Araplar, Sami olduklarına göre, ABD-İsrail politikası bundan daha antisemit olamaz.

Eğer abarttığımı düşünüyorsanız, İsrail Savunma Bakanı Matan Vilnai'nin, 2008 Şubatındaki konuşmasına bakalım:

"Kassam füzeleri artıkça ve menzilleri genişledikçe, onlar üzerine daha büyük 'shoah' getireceğiz çünkü tüm gücümüzle kendimizi savunacağız."

İbranice "shoah", 1940'ların Yahudi Soykırımı için kullanılır. Eğer saldırgan sizseniz, ağır hava bombardımanları kendini savunmak değildir. Bu "Terörle Savaş" saçmalığı için de geçerlidir. Zira kurbanlarından hiçbiri, 11 Eylül 2001 olaylarıyla ilişkisi yoktur. Irak ve Afganistan'daki Birleşik Devletler ve Filistin'deki İsrail için de durum aynıdır.

Polonya'daki Almanya için de bu geçerlidir. 1940'da, Almanlar, Polonya Yahudilerini, imha kamplarına göndermeden önce gettolarda topluyorlardı. En büyüğü, 1943'de Yahudi ayaklanması, direnişinin başladığı Varşova Gettosu'ydu. Bugün Gazze, 223 kilometrekarede 1,5 milyon insanın yaşadığı büyük bir Getto'dur. İsrail, Gazze'nin kara sınırını, hava alanını, içme suyunu, deniz erişimini ve gıda ile tıbbi malzemeler dahil her türlü girişi kontrol etmektedir. 2007 Hazirandan beri, İsrail, Gazze halkına abluka uygulayarak; onları açlıktan ve aralıklı helikopter saldırıları arasında tıbbi yardımdan mahrum bırakarak yavaş yavaş öldürmektedir. Bu suçlar insanlığa karşıdır, tabi ki İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra "bir daha asla" ruhuyla yapılan Cenevre Konvansiyonları'na da aykırıdır. Varşova'nın aksine Gazze, imha kampları için bir mola yeri değil, bilakis Gazze'nin kendisi bir imha kampıdır.

Rachel Corrie

İsrail F-16 hava saldırılarına karşı fırlatılan Gazze'den fırlatılan Kassam roketleri, Varşova Getto'sunda 1943'te kullanılan Molotof kokteyllerle aynıdır.. Büyük medya bunu "top yekun savaş" olarak betimlemektedir, tıpkı Irak'ın işgali gibi. Ancak her iki durumda da, F-15'ler/F-16'lar, Kruz füzeleri, seyreltilmiş uranyum, misket bombaları, tanklar ve toplarla saldırılan, açlık çeken ve gerçekte silahsız halk vardır. Bu savaş değildir, bu kitle katliamıdır, bu soykırımdır. Bu kanın dökülmesini de sağlayan Amerika’nın askeri, mali ve siyasi desteğidir.

Irak ve Afganistan'daki kanun dışı işgalimize son vermeli ve Filistin toprağının yasal olmayan işgali için silah ve para vermeyi durdurmalıyız. İsrail İşgal Kuvvetleri tarafından 16 Mart 2003'te Refah'ta katledilen 23 yaşındaki Amerikalı kolej öğrencisi Rachel Corrie'nin dediği gibi:

"… Sadece anneme yazmak istedim ve ona kronik, sinsi bir soykırıma şahit olduğumu anlatmak istedim. Gerçekten çok korkuyorum ve insan doğasının iyiliğiyle ilgili temel inancımı sorguluyor. Bu durmak zorunda. Bence her şeyi bırakıp, bunun durdurulması için hayatımızı adamak, yapılacak en iyi iş. Sanmıyorum ki, artık bu yapılacak aşırı bir şey olsun.. İnanamıyorum ve dehşet içindeyim. Ümidim kırıldı. Dünyamızın temel gerçekliğinin bu olduğundan ve gerçekte bizim buna ortak olduğumuzdan dolayı hayal kırıklığı içerisindeyim. Buradaki insanların bu dünyaya geldiklerinde istedikleri bu değildi…"

Güncelleme: 03/01/2009
Kaynak:
Dahlia Wasfi, "The Holocaust", informationclearinghouse.info, (timeturk), 31/12/2008.


 

ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat