yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Uluslararası Para Sistemi Üzerinde: "Kalıcı Kuşatma(*)"

ABD ve Dünyanın Parasal Sistemi konusunda halkın cehaleti, hayret verici. Bu, planın bir parçası elbette. Çünkü parasal elit, sadece finansal sistemi kontrol etmekle kalmıyor, aynı zamanda haber medyasını, yayın endüstrisini ve eğitim sistemini de kontrol ediyor. Prof. Dr. Carroll Quigley tarafından belgelendiği üzere, kontrol projesi, bir asır önce İngiliz finansör Nathan Rothschild, Cecil Rhodes ve dostları tarafından oluşturuldu.

20 yüzyıl boyunca, Rockefellerlar'ın bugün de olduğu gibi dominant bir rol oynaması ile güç, ABD'ye geçti. Ne Rockefeller'in aile bankası olan J.P. Morgan Chase'in,  "ABD Türev piyasası"ndaki baskınlığı(**); ne de Rockefeller'in petrol şirketi olan Exxon-Mobile'in, tarihteki en karlı şirket olması bir rastlantıdır.

Asıl plan, tüm insanlığı daimi bir ruhsal ve duygusal bir kuşatma devleti altında toplamaktı. Böylece, sonunda, tüm bağımsızlığımızı, korunma karşılığında, kontrolü elinde tutanlara satacaktık. Hatta düşünce özgürlüğümüz bile, fiziksel güvenliğimiz için satılacaktı. Bu plan, iyi bir gelişme kaydetti. Koyunlaşan insanlar, son kırkılma için hazırlandı. Bu sırada, gerçek reformlardaki her girişim, daha beşikteyken boğazlandı. Geçmişte, paranın selameti için uğraşan kongre üyelerinden Louis McFadden ve Jerry Voorhis'ın, sesleri susturuldu.

1970'lerin başında, Kissinger, Brzezinski ve Volcker gibi görevliler, üretimi Çin'e yaptırarak, dünyanın en büyük endüstriyel demokrasisi olan ABD'yi elimine ettiler ve onun yerine, sermayedar bir oligarşiyi getirerek David Rockefeller'in planını hayata geçirdiler.

2008 seçim kampanyaları esnasında Ron Paul, sermayedar kontrolün kalesi olan Federal Reserve'i sonlandırmak için çağrıda bulundu. Ancak hiç kimse, onun çağrısına cevap vermiş olan milyonlarca insanı etkili bir şekilde organize edemedi. Veya hiç kimsenin, yerine koyabilecek görünür bir planı olmadı. Barack Obama, ondan önce Bill Clinton'un da yaptığı gibi, açıkça daha çok bu finansörler için çalışmaktadır. Demokratların görevi, şimdi koyun sürüsünü sessiz tutmak ve daha sonra bazı "reformları" uygulamaktır. Cumhuriyetçiler ise, daha çok arsız bir vurguncu çetesiydi.

2008-2009 yılı finansal krizi ile birlikte, dünyada her yerde kement sıkılıyor. Uluslararası Para Fonu (IMF); şu anki küresel durgunluk, muhtemelen "sıra dışı bir şekilde uzun ve şiddetli olacak ve yenilenme ağır ilerleyecek" diye açıklama yapıyor. BBC News; "IMF uzun ve şiddetli bir durgunluk görüyor" diyor.(16 Nisan 2009.)

Dışarıdan etkilere kapalı ve çok amaçlı bir programa sahip olan tek organizasyon, Amerikan Para Yasası'nı hazırlayan, Amerikan Para Enstitüsü'dür. Eğer yasa, Amerikan Kongresi'nde (Amerikan Parlamentosu) sunulursa; tanınması ve desteklenmesi kaçınılmaz olacaktır ki; bu da ulusumuzun karanlıktan çıkma şansını tehlikeye atmaktadır. Ancak ileri düşünceli yazarlar bile, ihtiyacımız olan tek şeyin, banka sisteminde reform yapmak olduğu absürtlüğünü iddia ederek, Parasal Güç ile uğraşmaktan çekinmektedirler.

Amerikan Para Yasası, 2003 yılından beri yürürlüktedir. AMI'nin web sitesi "monetary.org"da yasayı bulabilirsiniz. Aynı zamanda, nispeten daha bilinçli insan grupları, kendi aklıselim sığınaklarını oluşturmak üzere; yıllar, on yıllar ve hatta nesiller boyunca, tehlike geçene kadar, bir araya gelebilirler.

İnsan bilincinin tahribatı, finansçıların gerçek amacı ve misyonudur. Her şey önce bunu yapmaya dayanmaktadır. Finansörlerin gücü, her şeyden daha büyük bir yalandır.

(*) "Kalıcı kuşatma":
Thomas Pynchon'un "Against the Day" adlı romanından alınmıştır. 19. Yüzyılın sonunda geçen romanda, 20. Yüzyıla yaklaşırken, geleceğin totaliter rejimlerinin stratejisi ve dinamikleri anlatılmaktadır.

(**)Türev Piyasalar
Standartlaştırılmış türev işlem sözleşmelerinin vadeli alınıp satıldığı ve gerçekleştirilen takasların bir kurum tarafından garanti edildiği, borsa bünyesinde işleyen piyasalardır. Türev piyasa işlemleri olan futures, forward, opsiyon ve swap piyasa oyuncuları tarafından riskten korunmak, ya da kâr elde etmek amacıyla kullanılabilmektedir. Richard Cook, Global Research'e daimi katkıda bulunmaktadır.

Günceleme: 14/05/2009
Kaynak:
Richard Cook, "A Meditation on Our Monetary System: State of Permanent Siege", globalresearch.ca, Çev. Kader Demirpehlivan, yaklasansaat.com, 22/04/2009.


 

ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat