yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Rus Uzman Prof. Panarin: "ABD 2011'den Önce Çökecek"

Rus KGB analisti Panarin; ABD'nin, Yeni Dünya Düzeni'nden önce çöküş yaşayacağını, yakın zamanlarda sürekli vurguluyor. Bu konuda basında çıkan açıklamaları, tarih sırasına göre aşağıda verilmiştir:

"Obama bu yıl sıkıyönetim ilan edecek"

Rus bilim adamı Igor Panarin, ABD Devlet Başkanı Barack Obama'nın bu sene sıkıyönetim ilan edeceği, ABD'nin 2011'den önce 6 parçaya bölüneceği, Rusya ve Çin'in de yeni bir dünya düzeni kuracağı öngörülerinde bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın diplomat yetiştiren okulunun dekanı olan Panarin, sık sık devlet televizyonlarına çıkarak yorumlarda bulunuyor. Onun öngörüleri, Kremlin liderlerinin Amerikan karşıtı görüşleriyle de uyuşuyor. Panarin, öğrenciler, profesörler ve diplomatlara hitaben yaptığı konuşmada:

"ABD'nin 2010'a kadar çökmesi kuvvetle muhtemeldir" dedi.

Panarin, Rusya Federal Uzay Teşkilatı'nın eski sözcüsü ve eski KGB analistidir. Panarin, öngörüleriyle ilgili olarak somut dayanaklar ortaya atmazken, daha çok gazete, dergi ve umuma açık kaynaklardan aktarmalar yaptı. Rus bilim adamı, dünyanın en büyük ekonomiye sahip ülkesi ABD'nin çökeceğini, 10 senedir tahmin ettiğini fakat ABD'deki son ekonomik kriz ve bazı "sosyal ve kültürel olguların" çöküş tarihi konusunda kendisini daha net ifadeler kullanmaya sevkettiğini ifade etti.

ABD'nin 6 özerk bölgeye ayrılacağı ve Alaska'nın da Rus kontrolüne geçeceği iddiasında bulunan Panarin, ABD'nin ahlaki açıdan da çöküş içinde olduğunu; ülkede eşcinsellerin sayısında büyük artış olması, hapishanelerde çok sayıda tutuklunun olması ve okullarda meydana gelen silahlı saldırıların hep bu ahlaki çöküşün göstergeleri olduğunu dile getirdi. Panarin:

"Geçtiğimiz günlerde oradaydım. Durum hiç de iyi değil. Meydana gelen, Amerikan rüyasının çöktüğüdür" dedi.

ABD'nin çökmesini istemediğini de sözlerine ekleyen Panarin, Rusya ve Çin'in küresel ekonomik krizden kuvvetlenerek çıkacakları, işbirliği yapacakları ve hatta Amerikan dolarının yerine yeni bir para birimi bile oluşturabilecekleri tahminlerinde bulundu.

iha, 04/03/2009

"Küresel Krizden ABD Sorumlu!"

ABD'de yayımlanan "Wall Street Journal" gazetesinin haberine göre, toplu göçler, ekonomik çöküş ve ahlaki düşüşün gelecek sonbaharda, ABD'de bir iç savaşı tetikleyeceğini ve doların düşeceğini öne süren Panarin, 2010 yılının haziran ayı sonralarında ya da temmuz başında ise ülkenin 6 parçaya bölüneceğini söylüyor.

Panarin'in teorisi
ne göre, ABD, ülkenin batısında kurulacak Çin etkisindeki "California Cumhuriyeti", Meksika etkisindeki "Texas Cumhuriyeti", ülkenin doğusunda başkent Washington D.C. ve New York'u da içeren bölgede kurulacak AB etkisindeki "Atlantik Amerika", Kanada etkisindeki "Merkezi Kuzey Amerika Cumhuriyeti", Japon ya da Çin'in himayesindeki Hawaii ve Rusya'ya katılacak olan Alaska'dan oluşan altı parçaya bölünecek. Panarin:

"Şu anki durumda ABD'nin bölünme ihtimali % 45-55. Bu bazılarını mutlu edebilir, ancak mantıklı düşünürsek, bu Rusya için en iyi senaryo olmaz. Evet, Rusya dünyada daha güçlü hale gelir, ancak ağırlıklı olarak dolara endeksli ve ABD ile ticarete dayalı olan ekonomisi zarar görür" ifadesini kullanıyor.

Bütün dünyanın, ABD'nin 44. Başkanı seçilen Barack Obama'dan mucizeler beklediğini söyleyen Panarin, ilkbahar geldiğinde herkesin mucize olmadığını net bir şekilde göreceğini savunuyor.

Rus medyasının büyük ilgi gösterdiği Panarin, yaklaşık 10 yıldır dile getirdiği iddiasının bugüne kadar çok inandırıcı bulunmadığı, ancak son dönemde çıkan ekonomik krizle birlikte insanlara gerçekçi gelmeye başladığını söyledi. İlk kez 1998 yılında uluslararası bir konferansta dile getirdiği teorisini, bir süre önce Rusya Dışişleri Bakanlığında bir yuvarlak masa toplantısında sunan Panarin, davet edildiği çeşitli üniversitelerde ve medyada da konuyla ilgili konuşmalar yapıyor.

Eski bir KGB analisti
olan ve siyaset bilimi doktorası bulunan 50 yaşındaki Prof. Panarin'in, ABD ekonomisi üzerine çalışmaları da bulunuyor. Boris Yeltsin döneminde stratejist olarak görev yapan Panarin, ülkesinde saygın bir isim.

Panarin özellikle son yıllarda, Orta Doğu'daki istikrarsızlıktan küresel ekonomik krize kadar her şeyden Washington yönetimini sorumlu tutan bir yaklaşım sergiliyor. Panarin, Rusya'nın ise, 1990'larda yaşadığı güçsüz dönemin ardından dünya sahnesindeki eski rolüne dönmekte olduğu kanaatinde.

iha, 30/12/2008

Güncelleme: 07/03/2009


 

ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat