yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Ay'daki Kanal: Peygamber(sav)'in "Ay Mucizesi"nin İşareti!

Bazı İslam bilginleri, uzunluğu 125 km ve derinliği 400 m olan Hadley Rille kanalını, Peygamberimiz Muhammed (sav)in, Ay'ı, bir mucize olarak ikiye ayırmasının, bir işareti olarak görmektedirler.

Geçenlerde yapılan bilimsel bir araştırma, Peygamberimiz(sav)in Ay'ı ikiye ayırması ile ilgili mucizesini doğruladı. Bu mucize, NASA tarafından çekilmiş olan ve tüm dünyada yayınlanan bir fotoğraf sayesinde kanıtlandı.

Apollo 10 ve Apollo 11 kullanılarak çekilen NASA'nın fotoğrafındaki çizgi şeklindeki hat, geçmişte Ay'ın yarıldığının bir göstergesi. Değişik küresel bölümlerde bilimsel temellere dayanan rapor, Ay'ın yarıldığını gösteren resmin, Ay'ın jeolojik çağları esnasında iki parçaya ayrıldığını doğruladığını söylemektedir.

Rapor; bilim adamlarının "Ay'ın yarıldığına" dair her hangi bir bilimsel açıklama getirememiş olduklarını ve Ay'a olan şeyin, yani böyle bir yarılmanın, eski herhangi bir gök cisminin başına asla gelmemiş olduğunu belirtmektedir. Jeologlar, Ay'ın iki parçaya ayrıldığı ve daha sonra tekrar birleşmiş olması haricinde, böyle bir hattın(yarığın) görülmesinin imkânsız olduğunu ileri sürmektedirler.

Her ne kadar Ay, çıplak gözle pürüzsüz ve güzel görünse de, teleskopik fotoğraflar, onun yüzeyinin gerçekte, engebeli ve değişik boyutlarda meteorların ve volkanların oluşturduğu kraterlerle dolu olduğunu göstermektedir. 1967 yılındaki Amerikan Apollo uzay aracı, Ay'ın görünmeyen yüzünde, dikkate değer birkaç fotoğraf elde etti. Bu fotoğraflar, garip bir özellik gösteriyordu: 240 km uzunluğunda ve 8 km genişliğinde bir yarık. Bu yarığın kenarları, jeolojik kökenli bir kırılmadan ziyade, devasa bir silahla vurulmanın sonucu oluşmuş gibi görünüyordu. Bugüne kadar herhangi bir açıklama yapılmadı. 10 sene önce "Islamic Voice"de fotoğrafları ile birlikte yayınlanan bir makale, Peygamber(sav) tarafından Ay'ın ikiye ayrılması sonucunda, bu özelliğin ortaya çıktığını iddia etmektedir.

Peygamber'in bu mucizesiden, Kur'an'da Kamer süresinin başında Ay'ın yarılması ile ilgili olan ayette bahsedilmektedir:

"Saat(Kıyamet) yaklaştı ve Ay yarıldı"

[KAMER(54)/1]

(Mekke'de insanlar, Peygamber'den onlara bir mucize göstermelerini istemişler, böylece o da onlara, Ay'ın yarılmasını göstermiştir.)

Bu mucize, Kureyşliler'in Peygamber Muhammed (s.a.v.)'e karşı çıktıklarında onlara bir mucize göstermesi için veya kendisinin Allah'ın elçisi olduğunun bir kanıtı olmak üzere, o an için var olmuş bir mucizedir. Ay, dolunayken, onu iki parçaya ayırarak, onlara meydan okumuştur.

Abdullah ibn Mesud'un anlattığı gibi, bir gece onlar Mina'dayken, Peygamber(sav) işaret parmağının hareketi ile Ay'ı ikiye ayırır. İki parça birbirinden ayrılmıştır ve birbirinden uzaklaşmıştır, öyle ki; izleyenlere bir parça dağın bir tarafında görünmüştür ve diğer parça da dağın diğer tarafında. Daha sonra bir anda iki parça tekrar birleşmiştir. Sonra da Peygamber(sav) bize döndü ve dedi ki:

"Şahid olun!"

Dolunayken Ay'ın ikiye yarılmasındaki hayret verici ve harika fenomen, Peygamber'in, hakkında onlara haberler verdiği, vuku bulacak olan ve çok yakında yaklaşacak olan diriliş gerçeğinin açık bir işaretidir. Orijinal hadis nakledenlerin rivayetine göre, hicretten 2 sene önce (MS.617) Recep ayının dolunaylı gecesinde, Kureyşliler'in gözünün önünde Peygamber parmağı ile Ay'ı iki böldü ve tekrar birleştirdi. Bu olay, tüm Arap topraklarında ve Suriye kadar uzak yerlerde de görüldü. Hatta, Hindistan'da bulunan 2 hükümdar, Malva Krallığı'ndaki Bhoj ve Kerala'da Zamorin Perumal tarafından da görüldü. Her ikisi de bu durumu araştırdılar. Onlar, onun, Allah'ın gönderdiği son Peygamber olduğunu anladılar ve onunla temasa geçerek İslam'ı kabul ettiler.

Güncelleme: 23/11/2009
Kaynak:
Mohammed Ali, "Crack on Moon Confirms Prophet Muhammad (S) had Split it", jafariyanews, "The Moon Split", qatarliving, çev. Kader Demirpehlivan, yaklasansaat.com, 22/03/2008.


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat