yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 "İnsan-Hayvan Melezi" Kapıda!

Son zamanlara kadar, farklı biyolojik türlerin çaprazlanamayacağına inanılıyordu. Ancak, birkaç gerçek ve bilimsel deney, bu iddianın tersine, en azından memelilere gelince tartışılabilir olduğunu gösteriyor.

İnanılmaz olay, Çin'in bir eyaleti Jiangxi'de gerçekleşti. Tsen isimli bir köylünün sahip olduğu köpek, 3 yavru doğurdu. Bunlardan biri köpek yavrusu ve diğer ikisi de kedi yavrusuydu. İnsanlar, uzun zamandan beri farklı tip hayvan çaprazlamaya çalışıyorlar. Katır, iyi bilinen at ve eşek melezidir. Katırlar, dayanıklı ve güçlü hayvan olarak bilinir ve eski zamanlarda uzun mesafelere yük taşımak için kullanıldı.

Kaplan ve aslan, aslan ve leopar, kurt ve köpek, zebra ve at, eşek ve at, deve ve lama, boz ayı ve kutup ayısı, katil balinalar ve yunus balıklarının melezleri var. Hatta, insanlar melezlerinde melezini elde ettiler. Örneğin; kaplan ve melez kaplan ve aslandan çapraz bir türün oluşması gibi. Fransa'daki INRA Araştırma Ensititüsü'nden biyologlar, dişi bir Avrupa  kral geyiğine, Japon sika geyiğinin yapay olarak aşılanmış yumurta hücresini yerleştirdiler. Bilim adamları, bu yolla az sayıda ve nesli tükenmekte olan hayvanları koruyabileceklerine inanıyorlar.

Normal olarak çapraz hayvanlar, doğada üreyemezler, ancak  üremeleri için insan  müdahalesi gerekmektedir. Bilim adamları, sık sık hem hayvan hem de insan genlerine sahip olan mutant oluşturmanın etik yönlerini tartışır. Örneğin, Stanford Kök Hücre Arştırma Enstitüsü'nden bilim adamları, insan nöronlarını, fare embriyolarının beynine aşıladıkları deneyler yaptılar. Mutant, doğumdan hemen önce öldürüldü. Bilim adamları, beyin yapısı üzeride çalışabilmek için embriyo üzerinde otopsi yaptılar.

Bilim adamları, genetik olarak değiştirilmiş fare hücrelerinden, insan vücudu geliştirecekleri bir deney hazırlıyorlar. Genetik modifikasyon, bir sonra ki adımda, insan embriyosu oluşturmak da kullanılacak, insan spermi üreten kemirgen üreme organlarının üretimine izin verecek.

"Cell Research" magazine göre, Shanghai Second Medical Üniversitesi'nden bilim adamları, melez bir tavşan ve insan yaratığını elde ettiler. Onlar, deney için iki erkek, bir kadın ve iki erkek çocuktan alınmış deri hücresi ve tavşan yumurta hücresi kullandılar. Araştırmacılar, tavşan yumurta hücresinden DNA'yı uzaklaştırdı ve onu insan DNA'sı ile aşıladı. 400 embriyodan sadece 100 tanesi hayatta kalabildi. Bununla birlikte, bütün embriyolar gelişimlerinin belirli bir evresinde tahrip edildi.

Benzer deneyler, bilim adamlarının insan ve inek genlerini çaprazlamak için çalıştıkları Massachusetts (USA) da daha önce yapıldı. Fakat, deney başarısızdı. Sydney araştırmacıları, bir kuzu fetusuna insan kemik iliği hücreleri aşıladı. Fetusta, insan kemiği ve kası gelişti. Bir sonraki çalışmada, insan ve domuz melezi elde ettiler. İnsan hücreleri, domuz yumurta hücresinin çekirdeğine aşılandı. Hayvansal genetik kod uzaklaştırıldı. Embriyo, bilim adamları tarafından tahrip edilmeden önce 32 gün yaşadı.

Peki yukarıda bahsedilen köpek-kediler fenomenine ne diyeceğiz? Acaba bu da bir suni çarprazlama olayı mı? Tsen'in köpeği, bazı bilim adamlarının ya da gizli bir labaratuvarın deneyi olamaz mı? O zaman neden bu keşiflerini sır olarak saklıyorlar?

Güncelleme: 09/11/2009
Kaynak: "Mankind Close to Creating 'Mananimal'",
english.pravda.ru, Çev. Dr. Erman Gündoğdu, yaklasansaat.com, 24/09/2009.


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat