yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Cin İşi Şeytan İşi: Bunu Yutan İnsan Kişi

Yeni Zelanda'da yerlilere özgü bir "şeytan çıkarma töreni" yaparken yeğenlerini öldüren beş kardeş hapis cezası almadı.

Beş kardeş ekim 2007'de, iki çocuk annesi 22 yaşındaki yeğenleri Janet Moses'in üzerindeki laneti kaldırmak iddiasıyla; boğazına su boca ederken boğarak öldürmüştü. Wellington'daki mahkeme, yaşları 36 ila 52 arasında değişen beş kardeşe, hapis cezası yerine ev hapsi ve zorunlu çalışma cezası verdi.

Hakim Simon France, Moses'in ölümünün kabul edilen bir ritüel ya da "fanatik inançlar" nedeniyle gerçekleşmediğini belirterek; "Makutu (törenin adı) onu öldürmedi. Moses boğuldu" diyerek beş kardeşin asıl amaçlarının ona yardım etmek oldğuna inandığını söyledi.

Wellington yakınında yaşayan aile, Moses'in, kötü güçler tarafından ele geçirildiğine bunun sebebinin de ailenin iki üyesinin bir otelin dışında bulunan Çin aslanı heykelini çalması olduğunu düşünüyordu.
Savcılık ise, Mosas'in değişik davranışlarının ruhsal rahatsızlıktan kaynaklandığını savundu.

30'dan fazla kişinin katıldığı söylenen evdeki şeytan çıkarma töreni dualarla başladı, ama daha sonra çığrından çıktı. Moses'in yüzüne, boğazına ve gözlerine suların boca edilmesi ve günlerce bu törene direnen Moses'in boğularak ölmesiyle sonuçlandı. Mahkemenin aile üyelerine hapis cezası vermemesi tepki çekti.

Güncelleme: 18/08/2009
haber.gazetevatan, 17/08/2009

Britanya: Yeni UFO Belgeleri Açıkladı

Britanya Ulusal Arşivi, 1980 yılı Aralık ayında meydana gelen ve kayıtlara "Rendlesham Ormanı Olayı" olarak geçen UFO iddialarıyla ilgili belgeleri kamuoyuna açtı.

Açılan belgeler, gece gökyüzünde parlak, titreşimli ışıkların görüldüğünün rapor edildiğini, Savunma Bakanlığının, bu ışıkların ne olduğunu kesin olarak tanımlamayı başaramadığını, ancak soruşturma sonucunda, "ülke güvenliğine yönelik bir tehdit bulunmadığı sonucuna varıldığını" gösteriyor.

Açılan belgelerde 1980 ve 1990'larda öne sürülen yaklaşık 800 UFO vakasıyla ilgili toplam 4000 sayfalık bilgi yer alıyor. Britanya Savunma Bakanlığı, bilgi edinme hakkı ile ilgili yasalar çerçevesinde elindeki UFO bilgilerini son üç yıldır kademeli olarak kamuoyuna açıyor. "Rendlesham Ormanı Olayı" ile ilgili belgelere göre, bölgedeki ABD hava üssünden Hava Yarbay Charles Halt'ın ifadeleri de yer alıyor.

Belgelere göre Yarbay Halt, söz konusu gece, ABD üssü girişinin dış tarafında ormanlık kesimde, olağan dışı ışıklar görüldüğünü rapor etmiş. "Güçlü, parlak ışıklar" olarak tanımlanan durumun araştırılması için devriye gönderilmiş. Halt, raporunda, "üçgen bir metalik cismin, bütün bir ormanı beyaz bir ışıkla aydınlattığını" yazmış. O gece Halt da dahil bütün üs personeli "titreşimli, güneş ışını rengindeki titreşimli ışık" gördüklerini, görüntünün, 5 beyaz nesne şekline dönüştüğünü ve ardından ortadan kaybolduğunu belirtmişler.

Ertesi gün bölgede inceleme yapan uzmanlar yerde çökmelere rastlamış ve olağan dışı bir biçimde, radyasyon belirlemiş. Savunma Bakanlığı, soruşturma sonucunda bu görüntüleri belirli bir tasnif altına sokamamış, ancak ülke güvenliğine yönelik bir tehdit belirlenmediği sonucuna varmış. Belgelere göre; o gece radarlar, Britanya hava sahasına veya söz konusu ormana bir cisim geldiğine ilişkin hiç bir iz belirlememiş.

Güncelleme: 18/08/2009
haber.gazetevatan,17/08/2009


 

ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat