yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 İngiliz Yahudileri: "İsrail, Filistinlilere Soykırım Uyguluyor"

Yahudi olmayan, İsrail karşıtlarının bile çekinerek kullandığı "İsrail soykırım yapıyor" sözünü, İngiliz Yahudiler, çok net ve anlaşılır bir şekilde dile getirdi. "Biz İsrail'in kuruluş yıldönümünü kutlamıyoruz. Çünkü bu devlet, terör üzerine kuruldu ve soykırım yapıyor."

ORTAK BİR DEKLARASYON YAYINLADILAR

İsrail, 60. yıl dönümünü kutlamaya hazırlanırken, bu ülkenin Filistinlilere karşı uyguladığı şiddet politikalarına karşı çıkan Yahudiler, boykota hazırlanıyor. Siyonist temeller üzerine kurulan İsrail'i reddeden İngiliz Yahudileri, The Guardian gazetesinde yayınlanan ortak bir deklarasyonla; İsrail'in, Filistinlilere uyguladığı soykırımın tanınmasını istedi.

"TERÖRİZM ÜZERİNE KURULU BİR DEVLETİ TANIMAYIZ"

Aralarında, Yahudi bilim adamları ve yazarların da bulunduğu 100'den fazla kişinin, imza koyduğu deklarasyonda, İsrail'in 60. yıl dönümü kutlamalarına atıfta bulunularak:

"Biz, terörizm temelleri üzerine kurulmuş bir devletin, kuruluşunu kutlayamayız" denildi.

"FİLİSTİN SOYKIRIMI, BİR AN ÖNCE TANINMALI"

Deklarasyonda, Yahudilerin İkinci Dünya Savaşı'nda uğradığı soykırımın, bir benzerinin bugün İsrail tarafından Filistinlilere yapıldığı vurgulanarak, Filistin Soykırımı'nın(Nakba), bir an önce tanınması istendi.

"İSRAİL, BİNLERCE FİLİSTİNLİ'Yİ ÖLÜME SÜRDÜ"

İsrail'in 1948'de, 70 bin Filistinli'yi ölüm yürüyüşüne gönderdiği belirtilen deklarasyonda, Prof. Dr. Haim Bresheet, senaryo yazarı Harold Pinter gibi isimlerin imzası da bulunuyor. İsrail'in, terörizm ve katliam üzerine kurulduğu ve başka insanların topraklarını çaldığı belirtilen deklarasyonda:

"Biz şu anda bile, etnik temizlik yapan bir devletin kuruluş yıldönümünü kutlayamayız. İsrail, Gazze halkını cani bir şekilde cezalandırırken, Filistinlilerin, temel insan haklarını ihlal etmeye devam etmektedir. Araplar ve Yahudiler, Ortadoğu'da barış içinde yaşamaya başlarlarsa, ancak o zaman kutlama yapabiliriz" ifadeleri kullanıldı.

"İSRAİL, FİLİSTİNLİLERİN HAKLARINI KABUL ETMİYOR"

1948'de, 70 bin Filistinli'nin aç ve susuz bir şekilde yerlerinden edilerek, göçe zorlandığı ifade edilen deklarasyonda, bu ölüm yürüyüşünde, yüzlerce insanın hayatını kaybettiği ifade edildi. Deklarasyonda:

"750 bin Filistinli, mülteci olurken, 400 köy haritadan silindi. 1956'da, binlerce Filistinli Galile'den sürüldü. Birleşmiş Milletler kararlarına göre mülteciler, topraklarına geri dönme ya da tazminat ödenme hakkına sahiptir. İsrail, bu hakları, hiçbir zaman kabul etmedi" denildi.

"İSRAİL, DEMOKRATİK HAMAS'LA KONUŞMAYI REDDEDİYOR"

Bu arada deklarasyonu organize eden Prof. Dr. Haim Bresheet, kendilerinin anti-semitik olarak adlandırılmalarına tepki gösterdi. İsrail'in, Yediot Aharonot gazetesine konuşan Bresheet, deklarasyona imza atanların hiçbirinin, her iki taraftan da sivillerin ölmesini istemediğini belirterek; İsrail'in, demokratik seçimleri kazanan Hamas'la konuşmayı reddettiğini söyledi.

"İSRAİL, 40 YILDIR TERÖR UYGULUYOR"

Bresheeth, İsrail'in, Filistinlilere 40 yıldır terör uyguladığını ifade ederek; İsrail'in, Filistinlilere hiçbir şans tanımadığını ve bu yüzden kendisine yapılan roket saldırılarının, normal olduğunu kaydetti.

Güncelleme: 04/05/2008
Kaynak:
"We're not celebrating Israel's anniversary", guardian.co.uk,(habervaktim.com) 30/04/2008


 

ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat