yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Yahudi Hahamlar: "İsrail Sonunda Yok Olacaktır"

Karadavi ve Hahamlar

"İsrail, dünyanın başına bela, yıkılmaya mahkûmdur" diyen Yahudi Hahamlar, İsrail'in, Filistin'deki katliamlarını sert bir dille kınadı. Hahamlar, "Biz Siyonist değiliz" dedi.

"Siyonizm Karşıtı Yahudi hahamlar" , Katar'ın başkenti Doha'da, İslam düşünürlerinden; Yusuf el-Karadavi ile biraraya geldi. İsrail'in yok olması gerektiğini söyleyen Yahudi hahamlar, İsrail'in Filistin'de işlediği katliamları sert bir dille kınadı.

"BEN YAHUDİYİM, SİYONİST DEĞİL"

Doha'daki evinde, Siyonizm karşıtı İngiliz hahamları kabul eden el-Karadavi, Siyonizm ve İsrail Devleti'nin kurulmasına muhalif olan Yahudi hahamların, iştirak ettiği tüm görüşme, panel ve konferanslara katılmaya hazır olduğunu ifade etti.

El Karadavi'yi ziyaret eden haham heyetinde yer alan Aharon Kohen, İsrael Dovid Weis ve Dovid Sholomo Fidelman, Tevrat bilginleri olup; "Notura Carty" yani "siyonizm karşıtı yahudiler" cemaatini temsil ediyor. "Rabbani Yahudiler" olarak bilinen bu grup, kendilerini siyonist yayılmacılığına karşı, Eski Kudüs kentinin koruyucuları olarak kabul ediyor. Ünlü Arap televizyonu el-Cezire'nin davetlisi olarak Katar'a gelen Yahudi hahamların ceketlerindeki rozetlerde, "Ben Yahudiyim, Siyonist Değil" yazılı.

ORTAK PAYDALAR

Hahamlarla buluşması sırasında Şeyh el-Karadavi, İslam ve Yahudilik dini taraftarları aralarındaki ortak paydalarda işbirliği yapmanın önemine vurgu yaparak; bu işbirliğinin dört temel esas üzerinde gerçekleşebileceğini söyledi:

"Tek Allah'a iman, ateizme karşı durmak, pornografi, modern sapıklıklar ve homoseksüelliğe karşı durmak ile insanlar arasında adaleti sağlamak ve zülumle mücadele etmek."

El Karadavi, "Dinlerine ve tahrif edilmemiş Tevrat'a bağlı olan Yahudilerin, Müslümanlara çok yakın olduklarını" belirterek:

"İki dinin de mensupları; sünnet olma, helal kesim, domuz etinin haram kılınması, cami ve mabetlere heykellerin konulmaması gibi Hz. İbrahim dininden kalan birçok şiar ve hükümde müttefik olduklarına" işaret etti.

"İSRAİL, DÜNYA'NIN BAŞINA BELA"

Siyonizmin sonu=Barış

Haham Aharon Kohen, Şeyh el-Karadavi'nin, Yahudilerin tarih boyunca, İslam devletlerinde hiçbir problemle karşılaşmadığı düşüncesine katıldığını söyledi. Siyonizme ateş püsküren Kohen, bu hareketi "Yaşı yüz yılı geçmeyen zalim ve mütecaviz siyasi bir hareket" olarak değerlendirerek; "Tevrat öğretilerine dayanan gerçek Yahudilik, Siyonizmin karşısındadır ve onu tanımamaktadır" dedi.

Kohen diğer iki arkadaşıyla birlikte İsrail Devleti'nin varlığına karşı çıkarak; bu devleti dünya için bir baş belası olarak nitelendirdi. Yahudi heyeti, ayrıca Filistin toprakları üzerinde, İsrail'in yürüttüğü yerleşimci ve yayılmacı politikalara karşı olduklarını söyledi. Siyonistlerin, Filistin halkına karşı zalimane uygulamalarına karşı olduklarını dile getirerek; "Tevrat ve Yahudi Öğretileri; işgali, halkların evlerinden sürülmesi ve günahsız insanların öldürülmesine cevaz vermez" dedi.

HAHAM WEİS: "İSRAİL SONUNDA YOK OLACAK"

Öte yandan Haham Dovid Weis:

"Tevrat gerçekleri ve ikibin yıllık Yahudi tarihi ömrü ne kadar uzarsa uzasın, İsrail Devleti'nin sonunda yokolacağına işaret ediyor" dedi ve İsrail'den çok daha güçlü olan Sovyetler Birliği'nin nasıl parçalandığını anımsattı.

timeturk, 01/04/2008


 

ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat