yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Neturei Karta Grubu: İsrail'in 60. Yılını Protesto Ediyor

İsrail'deki dindar Yahudi gruplardan, siyonizm karşıtı Neturei Karta, 60. kuruluş yıldönümünü kutlayana İsrail'i protesto etti. İsrail bayraklarını yakan Neturei Karta grubu, açıklamasında:

"Siyonizmin geleceği yok.. Siyonist rejimin geleceği yok. Kutsal topraklar, Filistinlilere geri verilecek. Sorun, bunun olup olmayacağı değil, ne zaman olacağıdır" denildi.

NETUREİ KARTA: "KUDÜS'ÜN KORUYUCULARI"

Neturei Karta, ortodox yahudilerin kurduğu bir grup. Grubun kuruluş amacı, Siyonist İsrail devletine karşı, Yahudi halkını birleştirmek ve İsrail devletinin yıkılması için çabalamak. "Neturei Karta", aslen Aramice bir kelime ve kelime anlamı, "Şehrin(Kudüs'ün) koruyucuları"dır.

Mesih gelmeden kurulmuş olan İsrail Devleti'nin, geçerli bir devlet olamayacağını savunurlar. Bu nedenle cemaatin üyeleri, her türlü resmi yazışmalarını İsrail Devleti ile değil, Ürdün Krallığı ile yapmaktadırlar. Yahudi soykırımının da, siyonistler tarafından, İsrail Devleti'nin kurulması maksadıyla kullanıldığını iddia etmektedirler. Siyonizme inanmamaktadırlar. Kudüs'te, halen İsrail'i tanımayan cemaate bağlı 400 Naturei Karta ailesi yaşamaktadır. Örgütün kurucusu ise, Moşe Hirsch'tir.

İSRAİL DEVLETİ GRUBA: İŞKENCE VE SÜRGÜN UYGULUYOR

Grup, 1912 yılında, yine siyonizmle savaşmak için kurulan "Agudas Yisroel" grubundan ayrılarak; 1938 yılında Filistin'de kuruldu. Grubun bir çok üyesi, Israil devletine karşı olan muhalafetlerinden dolayı sürgün edildi. Kalanlar ise hala bir çok eziyet ve işkencelere maruz tutulmaktadır. Grup, marjinal bir organizyon gibi görünse de; bu durum, yoğun İsrail propagandasından ve Siyonist medyanın tavrından kaynaklanmaktadır. "Neturei Karta"nın, Dünya'nın bir çok yerinde üyeleri, sinogagları ve okulları bulunmaktadır.

İSRAİL 60'INCI YILINI KUTLARKEN: FİLİSTİNLİLERİN YAS GÜNÜ

Filistin topraklarının işgal edilmesiyle kurulan İsrail, 60'ıncı yılını kutlarken; Filistinliler ise aynı tarihte 700 binden fazla kişinin topraklarından sürülmesi nedeniyle, bu günü "el nakba"(felaket) olarak adlandırıyor ve yas günü sayılıyor.

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, İngiltere Kraliçesi Elizabeth, İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano, İrlanda Cumhurbaşkanı Mary McAleese, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer'in de aralarında bulunduğu, çeşitli ülkelerin liderlerinden kutlama mesajları aldığı kaydedildi.

Gelecek hafta da, kutlamalar çerçevesinde, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in ev sahipliğinde yapılacak uluslararası konferansa katılmak üzere, ABD Başkanı George W. Bush, Dörtler Grubu Ortadoğu Temsilcisi Tony Blair, Sovyetler Birliği'nin son devlet başkanı Mikhail Gorbaçov, yayıncı Rupert Murdoch ile Google ve Facebook'un kurucuları İsrail'de olacaklar.

İSRAİL TERÖR ESTİRMEYE DEVAM EDİYOR

İsrail ordusu, Gazze'ye saldırılar düzenlemeye devam ediyor. İsrail askerleri, Yeni Abasan bölgesine yaptıkları saldırıların arkasında; 3 ölü, 20 yaralı ve tahrip edilmiş 100 dönüm ekili arazi bırakarak 40 esirle geri çekildiler. Görgü tanıkları ve hastane kaynakları, İsrail askerlerinin, Yeni Abasan bölgesinden çekilmeden önce, Vefa ed-Dığma isimli kadını başından vurarak öldürdü.

tımeturk, 10/05/2008


 

ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat