yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 "Ortodoks Yahudiler": Siyonist İsrail'in Zulmünü BM'ye Şikayet Etti

Saygıdeğer BM Genel Sekreteri Ban Ki- Moon’a, "Gazze’deki Filistinliler'e Uygulanan Siyonist Şiddet Hakkında", Kudüs ve Dünya'daki Ortodoks Yahudiler'den Acil Mektuptur.

Sayın Genel Sekreter:

Bunu, size Kudüs şehrinden üzüntüyle yazıyoruz. 60 yıldır, "Yahudi Devleti" olarak yanlış karakterize edilen İktidarlar, hala "Tarihi Filistin"de yaşayan milyonlarca Filistinliye ve diğer ülkelere, Filistin'den göç eden mültecilere karşı; etnik temizleme ve korkunç bir zulüm kampanyası yürütüyor! Ve bunu yapanlar, tüm bu suçları, eski ve kutsal "Yahudi Dini" adına yaptıklarını iddia ediyorlar! 60 yıldır İsrail Devleti, bizim Kutsal Dinimizin kutsallığını bozuyor ve kanunlarına aykırı hareket ediyor! 60 yıldır İsrail Devleti, uluslararası yasalara ve Birleşmiş Milletler Genel Asamblesi ve Güvenlik Konseyi'nin çözümlerine karşı kibirlenerek diretiyor! 60 yıldır, Yahudilik adına yaptıklarını iddia ederek; İnsanlığı, Dünya savaşının eşiğine getiriyorlar!

Bugün bile biz, bu mektubu yazarken, Siyonist rejim, acımasız bir açlık savaşını devam ettiriyor ve Gazze'deki insanlara, acı çektiriyor. Yahudi Dini'nin kutsal değerleri adına, uluslararası topluma ve özellikle büyük güçlere ve Birleşmiş Milletlere haykırıyoruz!:

Lütfen; ezici işgal, zulüm, etnik temizlik ve ayrımcılık altında, günden güne daha çok acı çeken Filistinlilere karşı, İsrail Devleti'nin hastalıklı ve şiddet içeren kampanyalarını, durdurmak için imkânlarınızı kullanın!

Sayın Genel Sekreter; ofislerinizde Dünya liderleriyle birlikte çalışarak, bu delice toplu cezalandırma ve zulüm kampanyasını durdurmanız için size yalvarıyoruz. Kutsal Dinimiz bize, İsrail Devleti'ne tamamen zıt olan "kardeşlik, arkadaşlık, komşuluk ve uyum içerisinde yaşama" prensibini öğretmiştir:

İsrail Devleti, etnik varlığını korumak için askeri gücünü kullanmaya çalışıyor. En sofistike savaş silahlarıyla, yıldan yıla Filistin Halkı'nın başına vurmaya devam ediyor. Dünya toplumlarının, adeta sessizlik içerisinde bu yaptıklarına ses çıkarmamasını istiyor. Bu durum, daha fazla devam edemez! İsrail Devleti tarafından uygulanan, devlet destekli terörizm ve toplu cezalandırma, kınanmalı ve durdurulmalıdır!

Biz; Filistin Halkı'nın acılarının durdurulması, İsrail Devleti'nin dizginlenmesi, "Tarihi Filistin Yurdu"nda, Filistinlilere tüm haklarının geri verilmesi, sadece kutsal topraklarda değil, tüm Dünya'da barışın sağlanmasını sağlayacak gerekli adımları atmalarında; Dünya liderlerine yol göstermesi için, Allah'a yürekten dua ediyoruz. Dünya, İsrail Devleti'nin bu korkunç suçları işlemesine seyirci kalamaz.

Bu acil meseleye önem verdiğiniz için Size teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

Rabbi Meir Hirsh
NETREİ KARTA PALESTİNE

Güncelleme: 15/03/2008
Kaynak: "Urgent Letter to The Esteemed Secretary-General of The Unıted Natıons, The Honorable Ban-Kı Moon From Orthodox Jews in Jerusalem and Worldwıde About The Current Zıonıst Onslaught Agaınst The Palestınıans in Gaza,
Neturei Karta of The Orthodox Jewry Palestine", hiddenmysteries.net, Çev. Ayhan Demirpehlivan, 28/01/2008

 

ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat