yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Finkelstein: "Lübnan ve Hizbullah Köle Olacak!"

Sözde bilim adamı: Norman Finkelstein

ABD'li Siyaset Bilimci ve Yazar Norman Finkelstein(*), Memritv'de yaptığı bir konuşmasında, ilginç şeyler ifşa ediyor. Finkelstein, İsrail'in, Hizbullah'a saldırı hazırlığını ima ederek; yeni bir savaşın başlayacağının altını çiziyor ve şöyle diyor:

"Bu savaşın tahribatı bir öncekinden on kat daha fazla olacaktır."

"HİZBULLAH KAYBEDECEK, ABD ARAPLARI EZECEK"

Hizbullah'ın, savaşı, bu sefer kesinlikle kazanamayacağını, bir bilim adamına yakışmayacak derecede emin, adeta böyle bir insanlık dışı savaşı onaylarcasına iddia eden Finkelstein, konuşmasında şunları söylüyor:

"Hizbullah'ın, 2006'da elde ettiği başarıyı tekrarlamasına izin verileceğini mi sanıyorsunuz? Amerika ve İsrail, Hizbullah'ın kazanmasına kesinlikle müsaade etmeyecektir. Arap ülkelerinde de olabilecek herhangi bir direniş, ABD tarafından anında bastırılacak. ABD, bu konuda bir direnişe asla izin vermez."

"YA SAVAŞACAKLAR YA DA ABD'NİN KÖLESİ OLACAKLAR!"

Daha da ileri giderek, Lübnan ve Hizbullah'ı adeta tehdit eden sözde bilim adamı Finkelstein; yeni bir saldırıya maruz kalmamalarının yolunu gösteriyor:

"Lübnanlılar'ın ve Hizbullah'ın Amerika'ya boyun eğmeleri gerekiyor" diyor.

Aksi halde savaşın kaçınılmaz olduğunu belirten Finkelstein, savaşın alternatifinin ise "köle olmak" olduğunu söyleyerek; siyonist zihniyetini şöyle ortaya koyuyor:

"Bu durumda da, ABD'nin kölesi olmayı kabul etmeleri gerekiyor. Köle olmak istemeyip savaşı tercih edenlere saygı duyarım, ancak yaşamak istiyoruz diyerek korkaklık yapanlara saygı duymam. Köle olmak istemiyorum diyenler için, savaştan başka seçenekleri yoktur. Savaştan başka bir seçenek olduğunu sanmıyorum. Kimse savaş istemez ama kimse de mahvolmak istemez. Savaş istediğimi sanmayın, ancak inanın bundan başka çözüm yolu görünmüyor."

"ASLA UNUTMA ASLA AFFETME!"

Savaşın kesinlikle çıkacağını tekrarlayan siyaset bilimcisi Finkelstein, iddiasını şöyle sürdürüyor:

"İsrail, Lübnan'da kaybettiği savaşı unutmadı. Ve mutlaka intikamını alacaktır. Yahudi yaklaşımını biliyor musunuz? 'Asla affetme, asla unutma'. Ben de aynı fikirdeyim."

Kökünde Yahudilik bulunan bir bilim adamının, bu çağda nasıl bu derece insanlık dışı fikirleri olabilir? Kendi ailesi, soy kırıma tanıklık ettiği halde bir bilim adamı; insanlık dışı zulümler işleyen, bugün bile Filistin halkına adeta kırım uygulayan; "soy kırım uygulayacağı" tehditlerini savuran İsrail'in, bu emellerine nasıl ortak olabilir? Bu ifadeler karşısında ürpermemek mümkün değildir.

Yaklaşansaat 03/03/2008
Kaynak:
"American Political Scientist Norman Finkelstein: 'Israel Has to Suffer a Defeat'", memritv.org/clip_transcript, Çev. Furkan Kargıoğlu, 20/01/2008

(*) Norman Finkelstein: Amerikalı bir siyaset bilimcisi ve yazar. Özellikle Yahudilerle ilgili meselelerde ve İsrail-Filistin çatışması konularında uzman. Suny Binghamton mezunu. Princeton Üniversitesi'nden, Siyaset Bilimi doktora derecesi aldı. Brooklyn Koleji, Rutgers Üniversitesi, Hunter Koleji, New York Üniversitesi, DePaul Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yaptı. Annesi, Varşova'da yaşayan ve ikinci dünya savaşında soykırıma tanıklık eden Yahudi bir babanın kızıdır. 

 

ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat