yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Onkoloji Enstitüsü Başkanı'nın Uyarıları: "Kanser Geliyor!"

Prof. Dr. Erkan Topuz

İ.Ü. Onkoloji Enstitüsü Direktörü, Prof. Dr. Erkan Topuz, kanserle mücadelenin, anne karnında başladığına dikkat çekerek; hamile kadınların ve bebek sahibi insanların evde dikkat etmeleri gereken hususları anlattı. Bulaşık deterjanlarından, halıların temizliğine kadar uyarılarda bulundu.

Topuz'un son yıllarda özellikle Batı'da yapılan ve Yaklaşansaat'ın Haberler bölümünde önemli bir kısmı yayınlanan araştırmalar ve sonuçlarına paralel açıklamaları şöyle:

"Sokakta giydiğimiz ayakkabılarla, evde dolaşmamalısınız. Eğer evde ayakkabı ile gezmek istiyorsak; dışarıdan geldiğimiz ayakkabıları çıkartıp, başka bir ayakkabı giymeliyiz. Çünkü dışarıdan giydiğimiz ayakkabı ile eve soktuğumuz pestisitler, kanserin en önemli sebeplerinden bir tanesidir. Pestisit: Tarım ürünleri, kimyasallar, egzozdan çıkan gazlar vs.

"Kanserle mücadele, anne karnında başlıyor. Anne adayları aşırı miktarda vitamin almaktan kaçınsınlar. Çünkü bilinçsizce alınınca vitaminin içindeki kobalt ve minareller, çocukta, birikime sebep olabilir ve kansere neden olabilir.

"Gökkuşağının 7 renginden ne buluyorlarsa (meyve); hepsinden günde en azından 3-5 tane yesinler. Her bir renkte, yararlı bir şeyler vardır.

"Gebeler, haftada 2 kere kırmızı et alsınlar. Özellikle balıkla beslensinler.

"En tehlikeli yer halıdır. Halı, bütün pestisitleri tutar. Bu nedenle, halıların temizliğine dikkat ediniz. Kesinlikle deterjanla temizlemeyin. Sirkeli su ile silin.

"Deterjan kullanınca, muhakkak eldiven kullanın. Plastik eldiven kullanmayın, içine izci eldiveni(pamuk eldiven) giyin. Çünkü deterjanlar alerjiktir ve ufak dozlarda alındığı takdirde, kronik olarak kanserojendir.

"Bulaşık makinasında kullandığınız deterjan da, petrol ürünüdür, kanserojendir. Ne kadar yıkanırsa yıkansın kalıntılar kalabilir. Eğer sağlığınızı düşünüyorsanız; çıkardığınız bulaşıkları, sirkeli suyla ya da limonlu suyla silin.

"Her türlü deterjandan kaçınız. Devamlı olarak zeytinyağı ve defne sabununu seçiniz. Ellerinizi, vücudunuzu, hakiki zeytinyağ, defne veya fıstık yağından yapılan hakiki sabunlarla yıkayın. Bunları örnek olarak söylüyorum. Deterjandan kaçıyoruz ve bol miktarda suyla duruluyoruz.

"Beyaz olan her türlü iç çamaşırınızı, muhakkak yeni aldığınızda; en az 2 kere kaynatınız. Çünkü bunlar beyazlatılırken, kanserojen maddelerle yıkanıyor.

"Oda spreyleri, doğrudan doğruya petrol menşelidir. Zehiri soluyorsunuz. Akciğerinize geçiyor ve dolaylı olarak bağışıklık sisteminizi bozuyor.

"Sebzeleri, mevsiminde dondurup saklamakta fayda var. Yalnız bir kez çözülünce, onu muhakkak pişirin. Mikro dalgada bir kere ısıtın. Ateşte ısıttıklarımızda ise bir kere ısıtınız. Çünkü bir dahaki sefere, değeri ölür. DNA'yı bozar. DNA kırılması da kanserojene yol açar.

"Radyasyon, kronik olarak kansere en çok yaklaştıran faktörlerden biridir. Televizyondan çok uzak duralım.

"Çocuklarınıza haftada 2 kez balık çorbası içirin, ama içine zerdeçal koyun. Bunu, soğan, sarımsak ve o mevsimin sebzesiyle yapmalısız. Çocuk, anne karnındayken bu terbiyeyi almaya başlamalı.

"Gebeler haftada 1 kilo balık tüketmeli. Bu miktarın üzerinde balık tüketilmesine karşıyız. Çünkü en steril balıkta bile az miktarda civa vardır. Bu balıklar, dip balıkları olmamalı. Somon veya yüzey balığı, Akdeniz, Ege balığı olmalı. Marmara'nın dip balıklarını, lütfen tüketmeyiniz.

"Çocuklara meyve ve yoğurdu bol yedirelim. Ancak yoğurdu, prebiyotik ve ev yoğurdu olarak kullanalım. Yoğurdunuzu evde yapın. Peynir ve çökelek, fazla miktarda yiyin. Keçi peyniri, çok faydalıdır.

"Çocuklarımızı, beyaz un, beyaz şeker ve tuzdan koruyalım.

"Belki tuzcular üzülecekler ama, Konya'ya akan kanalizasyonlar ve kirletici sularla, Türkiye'nin en büyük tuzunu karşılayan Tuz Gölü'müz, maalesef torbaların içinde çok iyi steril edilmedikleri takdirde, bize kanseri ufak ufak taşıyorlar. Bu nedenle kaya tuzunu tercih edin. Yani turşu kurduğunuz tuzu çekin ve çok az miktarda kullanın. Çünkü tuz da kanserojendir.

"Amerika'daki çocukların tombul olmasının sebebi, her şeye şeker katmalarıdır. Ucuz beslenmedir.

"En faydalı gıdalardan birisi cevizdir. Daha sonra fındık ve bademdir. Ayçiçeği açık alın. İşlemden geçmemiş olacak, kavurup yiyebilirsiniz. Ama fındık, ceviz gibi yiyecekleri, kabuklu alın. Çünkü içine böceklenmesin diye ilaç sıkılmaktadır.

"Elma, Dünya'nın en faydalı gıdalarından birisidir.

"Plastik, bakır, alüminyum kap kullanılmamalı. Porselen, cam ve çelik kullanın. Meyveleri de, bu tür kaplarda yıkayın. Bunların içine, litresine göre 9-10 çorba kaşığı elma sirkesi atın. Aşağı yukarı yarım saat bekletin. Sonra tekrar yıkamayın. Tekrar mikrop alır.

"Lahana, marul gibi yiyeceklerin ilk dört kabuğunu çöpe atın. İstediğiniz kadar yıkayın, bunların üzerindeki pestisitleri temizleyemezsiniz. Çaresi yok.

"Plastik her yerde zehir. Plastik bardaklar, kaplar, plastik herhangi bir şey... Bu plastikler, ev yapımına girdiler. Doğrudan doğruya inşaat malzemesi olarak kullanılıyorlar.

"Meyveyi, suyu yerine posasıyla tüketin. Biz kanserli hastalara, suyunu veriyoruz. Meyve suyuna geçmeyen çok madde posada kalıyor. Bu şekilde, kolon ve mide kanserinden korunmuş oluyorsunuz.

"Bakır, özellikle beyin tümörlerinde ön plana çıkıyor. Çok iyi kalaylı olursa, bu etki azalıyor. Ancak kulağınıza bakır küpe bile takmayın.

"Çocuklarımızı, yeşil plastik sahalarda oynatmayınız. Plastik çimenler sentetiktir ve kanserojen madde alabilirler.

"Bütün beyazlatıcılardan kaçınız. Çocuklarımızın kullandığı o pırıl pırıl bembeyaz defterler, klorla temizleniyorlar. Bunlarla temizlenmemiş defter kullansınlar. Kullandıkları boyalarda da, kanserojen etkisi vardır.

SONUÇ

"Kanser dalga dalga geliyor. 2020 yılında, 20 milyon insan kansere yakalanacak. O yüzden, gözümüzü açalım. Bu iş çocukluktan başlıyor. Çocuklarımıza, bu terbiyeyi vermek zorundayız."

Yaklasansaat, 07/03/2008


 

ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat