yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Arap Liderleri: "Bush'un Önündeki Dansözlerdir"

Ünlü İngiliz gazeteci ve barış aktivisti Yvonne Ridley, Mazlum-Der'in "Kurgulanmış bir dönüm noktası olarak 9/11" paneline katılmak için İstanbul'a geldi.

Bilgi Üniversitesi'nin Dolapdere Yerleşkesi'nde, 12 Eylül 2008 Cumartesi günü düzenlenen panelde konuşan Ridley, önemli mesajlar verdi. Yvonne Ridley'in iki bölüm halindeki konuşmasından bazı bölümleri aşağıda veriyoruz:

MÜSLÜMANLARA: 1930'LARDAKİ YAHUDİ MUAMELESİ

"Erkek kardeşlerim, kız kardeşlerim, yoldaşlarım ve arkadaşlarım.

"George W. Bush 9/11'den sonra "Ya benimlesiniz ya da teröristsiniz" demişti. Eğer George Bush'la beraberseniz elinizi kaldırın. (Kaldırmayınca), o zaman hepimiz teröristiz!

"9/11 bir şeyin başlangıcı değil, Amerikan dış politikasının devamıdır. Amerika, son 50 senedir savaşta ve 20'den fazla ülkeyi bombaladı. Bu barışçı bir ulusun hareketi değildir. Her ne kadar sıklıkla öyle olduğum söylense de, Amerikan karşıtı değilim. Karşı olduğum Beyaz Saray'daki savaş tüccarı neoconlardır. Sanmayın ki Bush gittikten sonra bir mola olacak. Barack Obama ve John McCain, aynı götün iki kenarıdır!

"O ya da bu şekilde Amerika, dehşet verici 9/11 olaylarından sonra, dünyadan tahsil ettiği tüm iyi niyeti kaybetmeyi başardı. 9/11 bir suçtur.  Buna daha sonra geleceğim. Her sene ikiz kulelerde ölen herkesin adı, binanın temelinde yüksek sesle okunur. Çok dokunaklı ve duygusal bir sahnedir.

"Fakat Irak'ta, Afganistan'da ölen masumların isimlerini kim okuyacak? O berbat günde Amerika'da kaç kişinin öldüğünü kesin olarak biliyoruz. Fakat Irak'ta ya da Afganistan'da kaç kişi öldü bilmiyoruz.

"MÜSLÜMAN KANI UCUZDUR"

"Neden mi? Çünkü Müslüman kanı ucuzdur ve hesaba katılmaz! 

"Afganistan, Lübnan, Irak, Filistin ve Keşmir'deki ölüm tarlalarında yürüdüm. Size 9/11'de havaya uçmuş, parçalanmış bedenlerin, bu ülkelerdeki havaya uçmuş, parçalanmış cesetlerden farkı olmadığını söyleyebilirim. Gerçek şudur, hepimiz aynı şekilde kesilir, kanar ve canımız yanar.

"O kaçırılmış uçaklardaki yolcuların, cep telefonlarıyla sevdiklerine, ailelerine bıraktıkları son elveda mesajları dinlediğimde gözyaşlarımı tutamadım. Bu son mesajlarla ağlamayacak, duygulanmayacak kadar kalpsiz biri olamaz.

"Fakat Kabil, Bağdat ya da Gazze Şeridi'nde, bir kadının çantasında cep telefonu yok diye, onun hayatı daha az değersiz değildir!

"Söylediğim gibi Müslüman kanı ucuz. Müslümanları dönüştürmeye çalışıyorlar. Bu arada bu, tüm farklı renklerdeki insanlar için geçerli. Çünkü, ırkçılar ayrım yapmaz. Hepimizi ikinci sınıf vatandaşa dönüştürme çabası var.

"Bugün üniversitenize girdiğimde, benden kimlik soruldu. Neden? Çünkü başörtülüyüm! Bundan sonra ne olacak? Müslümanlardan sarı yıldızlar mı taşıması istenecek? Tıpkı Nazilerin, Yahudilere yaptığı gibi… Bu türden bir ayrımcılık durmalı. Bunun bir Müslüman ülkede yaşandığından utandım.

"Bugün internette bedava indirebileceğiniz bir oyun var. Adı, "Müslüman Katliamı". Oyun şöyle diyor; "Müslüman ırkını, dünyanın en yok edici cephaneleriyle yok edin." Haftalardır yayında.

"Oyundaki Müslüman kelimesini, Zenci, Yahudi, Pakistanlı ya da Amerikalıyla değiştirin. O oyun o web sitesinde ne kadar süre kalabilirdi? 

"9/11, Müslümanlar için, cehennemin kapılarını açtı ve George Bush haçlı seferine başladı. Bunlar onun kelimeleri, benim değil!

ARAP LİDERLERİ: BUSH'UN ÖNÜNDEKİ DANSÖZLERDİR

"9/11 öncesindeki düşüncelerim, bugünle harfi harfine aynıdır. Çünkü, başörtülüyüm ve Müslüman köktendinci ve İslami fanatik olarak addediliyorum. Daha önce de 9/11'in, Müslüman toplum üzerine etkileri üzerine konuşmuştum. Bir saniye duralım ve 9/11'in nedenine bakalım.

"9/11'in kökleri, varlıkları için savaşan Filistinlilerin yeni soykırım kurbanları olduğu Filistin'dedir. Bush yönetiminin sizden inanmasını istediği en büyük yalan, 9/11 suçunun, gün be gün Filistin'de gördüğümüz direnişle aynı tür olduğudur.

"9/11 suçu, Irak, Afganistan, Filistin, Keşmir, Çeçenya, Sudan, Somali ve diğer Müslüman ülkelerdeki meşru Cihat'la karıştırılamaz!...

"Şimdilerde tüm Gazze halkı hep beraber cezalandırılıyor. Hayati ilaçlar ve tıbbi donanımlar alıkonuyor. Endüstrilerinin % 90'ı çöktü. Ambülansları çalıştıracak bile benzin yok. Gazzeliler, o kadar sıkılmış durumdalar ki, onları düşündüğümde tarif edecek kelime bulamıyorum...

"Şimdi gerçekten George Bush'un, Orta Doğu'da barış istediğini hala düşünüyor musunuz? George Bush, dansöz Arap liderlerinin önünde göbek atmasından oldukça hoşnut. Bu aynı Arap liderleri, Irak'ı bir tabakta ona sundular.  

Aynı Arap liderleri Lübnan bombalandığında kafalarını çevirdiler. Allah'tan Hizbullah vardı.

Filistinliler tecavüze uğrarken ve tahrip olurken de, kafalarını çevirenler bu Arap liderleri...

Bir belgesel için yakınlarda Guantanamo'yu ziyaret ettim. 700'den fazla Müslüman erkek, son 7 senedir orada tutuldu. Hala 400'ü orada. % 95'i, Pakistan, Gambia gibi Dünya'nın her köşesinde evlerinden, caddelerden kaçırılıp uçaklarla oraya getirildi. Amerikalıların, en son insanları zincirleyip kıtaya götürdüğü zaman köle ticareti çağlarıydı.

Güncelleme: 18/09/2008
timeturk
,
16/09/2008


 

ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat