yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 11 Eylülü: El Kaide'nin Yaptığına Kimse İnanmıyor

ABD'de 11 Eylül 2001'de İkiz Kuleler'e düzenlenen saldırılarda yaşamlarını yitirenler için, New York'ta anma töreni düzenleniyor. Törende, her yıl olduğu gibi, saldırıda ölen 2 bin 751 kişinin adları tek tek okundu.

Ancak dünyada "canlı yayınlanan en büyük yıkım" olayından 7 yıl sonra dahi, ABD yönetiminin, üzerindeki şüpheleri yok edemediği anlaşıldı. Saldırının gerçekleştiği gün bile cevap bulamayan sorular ise hala cevapsız.

DÜNYA: EL KAİDE'NİN YAPTIĞINA İNANMIYOR

Bütün dünyayı sarsan eylemin ardından ABD, Afganistan'ı bombalayarak Taliban rejimini devirmişti.
11 Eylül saldırılarından El Kaide'yi sorumlu tutmuş, başta Afganistan olmak üzere tüm Dünya'da terörle mücadele adı altında şüpheli avına başlamıştı. Ancak World Public Opinion tarafından, 17 ülkede yapılan bir kamuoyu araştırması; Dünya genelinde saldırının sorumluları konusunda görüş birliği bulunmadığını gösterdi.

New York Times gazetesine göre; 11 Eylül sonrası üretilen yalanlardan birincisi; İngiliz gazetesi The Daily Telegraph'ta yayınlanan, Muhammed Atta'nın el yazısı olduğu iddia edilen günlük. Bu günlüğe göre, El-Kaide'nin üst yönetimi Irak'ta konuşlanmış ve 11 Eylül saldırılarını buradan planlamıştı. Yine New York Times, günlük gibi Irak'ta nükleer silah olduğu yönündeki Bush yönetiminin iddialarının da, ortaya çıkan yalanlarından biri olduğunu kaydetti.

CEVAPSIZ SORULAR "ŞAHİNLERDE"

Fransız yazar Eric Loran, "11 Eylülün Gizli Yönü" adlı kitabında tüm soruların yanıtının, Bush yönetiminde bulunan "şahinlerin 11 Eylül öncesi projelerinde" olduğunu bildiriyor.

1- Örneğin, ABD yönetiminin de itiraf ettiği gibi, Bush yönetimi saldırıların olacağını bilmesine ve bu konuda CIA'nın hazırladığı raporun Bush'a verilmesine rağmen, saldırılara neden engel olunmadı?

2- Taliban'ın, Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkilinin, Ağustos 2001'de Pakistan'ın Peşaver kentinde Amerikan Büyükelçiliği ile yaptığı gizli görüşmede, ABD'nin yakında bir saldırıya uğrayacağını söylemesine rağmen, Bush yönetimi, neden bunu dikkate almadı?

3- Amerika'ya saldırı olacağı yönünde ABD istihbaratı CIA başta olmak üzere; İngiltere, Mısır, İsrail ve Ürdün istihbarat birimlerinin de Bush yönetimini uyarmasına rağmen neden önlem alınmadı? 

4- New York'taki enkaz kaldırma işi, neden özel bir şirkete verildi, o şirket enkazı neden büyük bir aceleyle kaldırdı ve delil toplanacağına enkaz adeta yok edildi?

5- Pentagon'a çarptığı söylenen uçağın boyutlarıyla, binanın duvarındaki iz neden birbirini tutmuyor?

6- El Kaide saldırıyı, neden binaların daha boş olduğu bir saatte gerçekleştirdi? Yoksa, terör örgütü masum insanları mı düşündü?

7- Uçuş yasağının bulunduğu Manhattan üzerinde uçakların bulunduğunu, kaçırılan uçakların bir saat süreyle rotasından çıktığını nasıl oldu da hiçbir radar, hiçbir savunma sisitemi anlayamadı? 

8- Saldırıyı düzenleyenlerin çoğunun Suudi oldukları söylendi. Ama Bush, El Kaide lideri Bin Ladin Afganistan'da saklanıyor gerekçesiyle Afganistan'a saldırdı. Ardından, El Kaide ile hiçbir ilişkisi olmadığı bilinen, ABD'ye hiçbir zaman bir zararı dokunmamış olan Irak'a neden saldırdı?

Halen cevabı bulunmayan bu tür soruların sayısı yüzlerle ifade ediliyor. Alman yazar Mathias Bröckers da; "Komplolar, komplo teorileri ve 11 Eylülün sırları" kitabında bu sorulara geniş yer veriyor.

Güncelleme: 13/09/2008
hurriyet,
11/09/2008

 


 

ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat