yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 21 Amerikan Askeri: Topluca İntihar Etti!

ABD ordusunda Irak'ın işgaliyle başlayan çözülme, devam ediyor. Bağdat'ta, haklarında Iraklı aileleri keyfi öldürme soruşturulması bulunan 21 asker intihar etti. Askerlerden beşi intihar eyleminden sağ kurtulurken 16'sı öldü. Ordu, yaşanan intiharları önlemekte yetersiz kalıyor.

OLAY 27 GÜN SAKLANDI

Irak ABD ordusu Bağdat Merkez Komutanlığı'nın 27 gün önce yaşanmış bir olayı, saklayamaz duruma geldikten sonra; açıklamak zorunda kalması, gündeme bomba gibi düştü. Irak'ta görev yapan ABD ordusunun, 57 hava birliğinde, 16 Amerikan askerinin intihar etmesini günlerce saklandıktan; sonra kamuoyu ile paylaşmak zorunda kalması da, olayın diğer skandal boyutu.

Olay; ABD ordusunda "şok" meydana getirirken, askerlerin moral olarak çöküntü içinde olduklarını gösteriyor. Öte yöndan, 16 ABD askerinin toplu olarak intihar etmesi, ordunun bütün birimlerini sarsmış görünüyor.

21 ASKERİN İNTİHARI: KİMYEVİ ZEHİRLE


ABD ordusu, kuzey Bağdat grubunda bulunan 21 asker; Iraklı ailelere karşı birçok defa katliam yapmakla suçlanmış ve bu suçlamaların ardından yargılama yolu açılmıştı. ABD ordu güvenliği kaynaklarından alınan bilgiye göre; intihar grubu, kendilerini ilk önce intihar için motive etmiş, ardından da çok ağır kimyevi zehir içerek ölüme gitmişler.

ORDUDA: ASKER MOTİVASYONUN KIRILMASI KORKUSU!

Askerlerin cesetlerini gören görgü şahitleri, cesetlerin 5000 yıllık mumya gibi tanınmaz bir halde olduğunu belirtiyorlar. ABD ordusunda, 2003 yılından beri sayısız intihar vakası olmuş, bunların yarısı ölümle sonuçlanmıştır. Olayın 27 gün sonra duyulması, ordu içinde bu tip olayların; "sır olarak saklandığını" göstermektedir. Ordu yetkilileri, yaşananların, asker motivasyonun kırılmasından korkuyor.

ASKERLER NEDEN İNTİHAR EDER?

ABD'de intihar olaylarının artmasının ardında yatan gerçek, psikolojik araştırma grupları tarafından inceleniyor. Ordunun politikası ve disiplin yönetmeliği, intiharlara bir neden olarak gösterilirken; en önemli gerçeğin, Irak şartlarında Conilerin yaşadığı "ölüm saplantısı" ve "hayal kuramama" sıkıntısı olduğu belirtiliyor. Askerler, hayal kuramıyor ve yaşadıkları ortamı, bitmeyecek bir zaman dilimi olarak değerlendiriyorlar. Bu ise onları, hem saldırganlığa, hem de ruhsal bozukluğa sevk ediyor.

bugun, 11/09/2008

Yaklaşansaat:
Meselenin bu kadar basit olduğunu sanmıyoruz. 600'leri bulan ABD askerlerinin intihar teşebbüslerinin özünde; ABD felsefesi yatmaktadır. Roma ordusundaki gibi; "kibir ve öldürme amaçlı" programlanmış; insanlık, hak ve merhamet duygularından soyutlanmış askerlerin; işgal ettikleri ülkenin masum insanlarını dahi, gözlerini kırpmadan öldürmeleri; kendi "insanlık duvarı"na çarparak yankılanmaktadır. Emperyalist emellerle, insanlığın gözünün içine bakarak; uydurduğunuz yalanlarla bir ülkeyi işgal edeceksiniz; hem de taş üstünde taş bırakmayarak; milyonlarca insanı "demokrasi ve terörle mücedele" yalanlarıyla adeta soykırıma tabi tutacaksınız; insanlık tarihinin en zalim, en gaddar işkence tekniklerini, askerlerinize uygulatacaksınız ve "insan olma gerçeği" çatlamayacak öyle mi?

Bu meselenin özü; "sınırsız ve saygısız zulmün"; "insanlık duvarı"na çarparak; bunu uyguluyanların yüzünde patlamasıdır. Kendilerini, "Dünya'nın efendileri" sanan ve güce dayanarak kendilerini "ilahlaştıranlar"ın; gücün ve başarının etkisiyle Nemrutlaşan, Firavunlaşanların; kendilerini ve insanlığı götürecekleri "son", işte böyle bir "son" olacaktır. Bunca "iş ve eylemler"inden ders almayan "taştan daha katı kalpliler"in ve "tekilleşmiş-mühürlü akıllar"ın, maalesef bir dönüşü de yoktur!

Güncelleme: 12/09/2008


 

ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat