yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Paul Craig Roberts: "ABD, Nükleer Savaş Çıkaracak!"

Amerikan medyasının haberciliği, büyük fiyasko. Nükleer silahlarla tıka basa dolu bir dünyada, hegemonya politikası izleyen ABD, dünya olaylarından habersiz, gerçekte beyinleri yıkanmış bir halka sahiptir.

İSRAİL LOBİSİ: "AMERİKALILARI UYUTUYOR"

İsrail lobisinin gücü, Amerikalıları karanlıkta tutmanın önemli bir unsurudur. ABD medyasının tek taraflı haberciliği sonucunda, Amerika'nın Birleşmiş Milletler'deki vetolu koruması altında, İsrail’in onlarca yıldır evlerini ve arazilerini yıkarak Filistinlileri etnik temizliğe uğrattığından, çok az Amerikalı haberdardır. Bunun yerine, evleri ve malları ellerinden alınmış Filistinliler, masum İsrail’e saldıran teröristler olarak betimlenir.

Ekseri Amerikalı, 17 askerin öldüğü 39'unun da yaralandığı Aden Körfezi'ndeki USS Cole'a 2000'de Filistinliler'in yaptığı saldırıyı bilir. Ancak çok azı, 34 denizcinin öldüğü ve 174'ünün de yaralandığı İsrail'in 1967'deki USS Liberty saldırısını duymamıştır. İsrail lobisi, başkan Johnson'a baskı yaparak; bugünkü Cumhuriyetçi başkan adayının babası Amiral McCain'den, saldırıyı örtbas etmesini istemişti.

GÜRCÜ-RUS SAVAŞINDA: "ABD MEDYASININ FİYASKOSU"

Amerikan medyasının, Gürcü-Rus savaşı haberlerindeki fiyaskosu yine ortadır. ABD medyası, Amerikalı ve İsrailliler'in eğittiği ve silahlandırdığı Gürcü ordusunun, ayrılıkçı bölge Güney Osetya'daki Rusları öldürmek ve çıkartmak için yaptığı sinsi saldırıyı, Gürcistan'ı Rus işgali olarak gösterdi.

Rus barış gücü askerleri, Gürcü olanlarla birlikte 1990'ların başlarından beri Güney Osetya'dalar. Amerika'nın, "kukla başkanı Mihail Saakaşvili"nin emriyle, Rus barış gücü askerleri katledildi.

Amerikalılar'ın neyi var? Neden buna katlanıyorlar? Yargıç Andrew P. Napolitano'nun dediği gibi, Amerikalılar, koyun bir millet mi? Amerikalılar, "özgürlük ve demokrasi" havası basıp, Propaganda Bakanlığı altında mı yaşıyorlar.

"RUSYA, NÜKLEER SAVAŞA ZORLANIYOR"

NATO, Rusya'nın sınırlarına dayandı ve ABD, Rusya'nın önceki parçalarını NATO'ya dahil etmekte kararlı. Rusya'nın nükleer caydırıcılığını etkisizleştirmek ve bağımsızlığından ödün vermeye zorlamak için ABD, Rusya'nın sınırlarına anti-balistik füze üsleri yerleştiriyor.

ABD ordusunun, Rusya'ya bu haksız saldırganlığı, nükleer savaşa yol açacak. Eğer Amerikalılar, John McCain'i seçerlerse, ya da Cumhuriyetçiler bir seçim daha çalarlarsa; 21. yüzyılın 2. 10 yılında bir nükleer savaş olacağından eminim. Neocon yalanları, propaganda, maço şovenlik ve ABD'nin dış politikasını birkaç askeri güvenlik firması, petrol şirketleri ve İsrail yönetiyor.

"GERÇEKLER ÖRTÜLÜYOR: ABD SAVAŞ PEŞİNDE!"

Kasım seçimi belki de nükleer savaşa engel olmanın son şansı. Ancak bu şans çoktan kaçırılmış olabilir. Cumhuriyetçiler, yaşayan en cahil savaş çığırtkanını kendilerine aday olarak seçtiler. Birçok Amerikalı, siyah olduğu için Obama'ya karşı oy verecek.

Gerçek sorunlar, medya tarafından boğuluyor. Süper zenginlerin gelirleri uçarken, Amerikan orta sınıfı offshore işler ve yabancılara iş vizeleriyle yok edildi. ABD dolar rezervi, aşındırıldı. ABD'nin devasa iç ve dış borcu var. Sağlık sigortası, nüfusun ekseri kesimi için satın alınacak gibi değil. Halliburton'un karları tavan yaparken, gaziler meteliğe kurşun atıyor. Amerikalılar evlerini kaybederken, ABD hükümeti, bankaların kefaletini ödüyor. ABD, hegemonyasını teminat altına almak için; İran, Rusya ve Çin savaşları planlanıyor.

MİLYONLARCA IRAKLI VE AFGANLI'NIN ÖLÜMÜ: "ABD'LİLERİ ÜZMÜYOR!"

Amerikalılar'ın, artık insanlar için ve insanlar tarafından kurulan bir hükümeti yok. Özel çıkarlar ve çılgın bir ideoloji peşinde koşan hükümetleri var. Ancak Amerikalılar'ın tüm başarısızlıklarının, kızgınlıklarının ve hayal kırıklıklarının acısını; "İslamcı teröristler" ve "Rus saldırganlarından" çıkaracakları savaşları var.

Bush rejiminin, yalan ve dolanları üzerine kurulu Amerikan işgali sonucu; 1 250 000 Iraklı'nın ve sayısız Afganlı'nın ölümünden çok az Amerikalı rahatsızdır. Obama'nın başkan yardımcısı olarak seçtiği Senatör Biden gibi, savaşın yalan üzerine kurulu olduğunu bilen Amerikalılar bile, ABD'nin kazanmasını istemektedir. Hata ve yalan olabilir, ancak yine de kazanalım ve öldürmeye devam edelim.

ABD'nin, Vietnam'a nükleer bomba atmadığından hala yakınan insanlar tanıyorum. Neden diye sorduğumda; "eğer nükleer bomba atsaydık, biz kazanırdık" cevabını veriyorlar.

Birçok Amerikalı için savaşlar, kendilerini yerine koyarak zevk aldıkları ve zaferleri için tezahürat yaptıkları bir spor karşılaşması gibidir. Milyonlarca Amerikalı, "liberal medya" ve savaş protestocularının, Vietnam savaşını kaybettirdiğine hala diş bilemekte ve bunun yenilenmemesi için kararlılar. Aynı Amerikalılar, bugün Irak ve Afganistan, yarın İran'la savaşmayı hayal ediyorlar.

Dr. Poul Craig Roberts

"OBAMA DA: McCAİN KADAR İSRAİL LOBİSİNİN ELİNDE"

Obama seçilsede, nükleer savaşa karşı bir garanti yok. Obama da, McCain kadar İsrail Lobi’sinin ellerinde. Obama'nın dış politika danışmanı Zbigniew Brzezinski, bir neocon değil, ancak Varşova-Polonya'da doğmuştur ve Lehlerin Rus düşmanlığına sahiptir. Bush yönetimi, çoktan ABD savaş doktrinini, önleyici tedbir olarak nükleer silahların kullanılmasına izin verecek şekilde değiştirdi. Kukla devletler ve askeri üslerle Rusya'yı çeviren ABD hükümeti varoldukça savaş kaçınılmaz.

Amerikalılar kibirle dolu, bilgiyle değil. Hükümetlerinin, hegemonya arayışının, Dünya yaşamına ve kendilerine getireceği felaketin farkında değiller.

Dr. Roberts Kimdir: Reagan Yönetimi’nde Hazine bakan yardımcısıydı. Wall Street Journal'ın eski editörü, Business Week'in 16 yıllık köşe yazarı Roberts, Scripps Howard News Service ve Los Angeles'te Creator's Syndicate de yazarlık yapıyor. Sayısız üniversiteden profesörlüğü var: William E. Simon Ekonomik Politika Kürsüsü, Georgetown Üniversitesi, Hoover Enstitüsü ve Stanford Üniversitesi.

Güncelleme: 03/09/2008
Kaynak:
GlobalResearch, Paul Craig Roberts, (timeturk, Oğuz Eser, 28/08/2008)


 

ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat