yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 Çevre Kirliliği: Dünya'da "Erkekliği" Zayıflatıyor

Çevre kirliliğinin, hem insanlarda hem de vahşi doğada, erkekleri zayıf cins haline getirdiği bildirildi.

İngiliz "Independent" gazetesinde yayınlanan rapora göre, günümüzde yaygın biçimde kullanılan kimyasallar, insanlar dahil olmak üzere, balıktan memelilere kadar omurgalıların her türünde, erkekleri dişileştiriyor. Üreme organlarına ve dölleme kabiliyetlerine zarar veriyor.

Rapor
un yazarı, kimyasalların sağlık üzerindeki etkilerini incelemekten sorumlu, eski hükümet danışmanı Gwynne Lyons; araştırmanın, erkeklerin temel özelliklerinin tehdit altında olduğunu gösterdiğini belirtti.

Rapor, vahşi doğa ve insanların; son yıllarda, 100 binden fazla yeni kimyasala maruz kaldığını, Avrupa Komisyonu'nun, bunların %99'unun, gerektiğince düzenlenmediğini kabul ettiğini ve bu kimyasalların, %85'i ile ilgili doğru güvenlik bilgisinin dahi verilmediğini ortaya koydu.

Raporun hazırlanmasında kullanılan bazı araştırmaların sonuçları şöyle sıralanıyor:

ERKEK BALIKLARDA, DİŞİLİK BELİRTİLERİ

Japonya'da, Benin'de ve Afrika'da, tatlı su balıklarıyla; Kuzey Denizi, Akdeniz, Osaka Körfezi ve ABD'nin batı sahilindeki Puget Sound'da, tuzlu su balıklarının erkeklerinde, feminen etkiler gözlendi.

ERKEK TİMSAHLARDA, KADINLIK HORMONU ATTI

ABD'nin Florida eyaletinde, tarım ilacına maruz kalan erkek timsahlarda, daha düşük testosteron ve daha yüksek ostrojen sevileri tespit edildi. Bu hayvanların, testislerinde anormallik, üremelerinde başarısızlık ve daha küçük penislere sahip oldukları saptandı.

ERKEK KAPLUMBAĞALARDA DİŞİ ÖZELLİKLERİ

Vahşi hayatın 400'den fazla kimyasalla kirlendiği Florida ve Great Lakes çevresinde, yine bir kaplumbağa cinsinin erkeklerinde, dişil özellikler görüldü.

ERKEK KEÇİLERDE İNMEMİŞ TESTİS

Alaska'da, erkek Sitka geyiklerinin üçte ikisinin, inmemiş testislere sahip olduğu, Montana'da, aynı oranda beyaz tüylü geyiğin, genital anormalliklere sahip olduğu ortaya çıktı.

ERKEK FARELERDE SPERM AZALMASI

Güney Afrika'da, söz konusu kimyasallara yüksek düzeyde maruz kalan, bu ülkeye mahsus, iri bir geyik türünün erkeklerinin, testislerinin zarar gördüğü, yine çok kirlenen doğa alanında, bir fare türünün erkeklerinin, neredeyse hiç sperm üretmediği tespit edildi.

ERKEK KUTUP AYILARINDA HERMAFRODİZM

Dünyanın bir ucunda, Kuzey Kutbu'nda, hermafrodit kutup ayılarına rastlanırken, yine Florida'da, soyu tükenme tehlikesi olan panterlerin, anormal spermlere sahip oldukları görüldü.

ERKEK ÇOCUKLARDA, DİŞİLİĞİN KLASİK İŞARETLERİ ORTAYA ÇIKTI

New York'taki Rochester Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırma, plastiklerde kullanılan bir tür kimyasala, yüksek düzeyde maruz kalan annelerin erkek çocuklarının, daha küçük penis ve inmemiş testise sahip olma olasılığının, daha yüksek olduğunu gösterdi. Bu çocukların, anüs ve genital bölgelerindeki aralığın, daha kısa olduğu, bunun da, dişiliğin klasik bir işareti olduğu belirtildi.

ÇAY SETLERİYLE OYNAYAN ERKEK ÇOCUKLAR

Yine Rotterdam'daki Erasmus Üniversitesi'nin bir araştırması, poliklorlu bifenillere maruz kalan annelerin erkek çocuklarının, büyürken, bebekler ve çay setleriyle oynamak istediklerini gösterdi.

İKİ KAT FAZLA KIZ ÇOCUĞU DOĞAN BÖLGELER


Kanada, Rusya
ve İtalya'da, bu tür kimyasallarla yoğun biçimde kirlenen bölgelerde yaşayan topluluklarda, erkeklerden iki kat fazla kız çocuğu doğduğu gözlendi."

Güncelleme: 09/12/2008
Kaynak: "It's Official: Men Really are The Weaker Sex", independent, (AA, haberturk), 07/12/2008.


 

ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat