yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 LaRouche: "Soros, 3. Dünya Savaşını Çıkarmak İstiyor"

Lyndon LaRouche

Amerikalı siyasetçi ve ekonomist Lyndon LaRouche; Gürcistan Devlet Başkanı Mickheil Saakashvili ve aynı zamanda ABD Başkanlık adayı Barack Obama'nın da hamisi olan İngiliz ajanı George Soros'un, Kafkasya'da, 3. Dünya Savaşı'nı kışkırtmayı amaçladığını belirtti.

SOROS: "GÜRCİSTANI SAVAŞA SÜRÜKLEDİ"

Martin Luther King'in yurttaşlık hakları çizgisinden gelen Lyndon LaRouche; Gürcistan'ı savaşa sürükleyenin Soros olduğunu belirterek, Kafkaslar'da 3. Dünya Savaşı'nın provoke edilmek istendiğini kaydetti. Gürcistan'ın 1994 yılından beri özerk olan Güney Osetya'ya saldırısının durdurulmaması halinde, yeni bir dünya savaşını ateşleyebileceğini ifade eden LaRouche; "bunun da, hüküm süren mali bir sistemin sistemli iflasına, mali oligarşinin cevabı olduğunu" belirtti. La Rouche:

"ABD'da Obama'nın başkanlığının nasıl olacağı konusunda bir fikir edinmek istiyorsanız, Gürcistan'ın verdiği karara bakınız. Başkan Saakashvili, Barac Obama gibi, İngiliz kökenli George Soros'un himayesinde. Soros'un adamı Barak Obama eğer seçilirse, başka bir Dick Cheney olacak mı" diye soruyor.

LaRouche, Soros'un Saakashvili'yi 2003'te iktidara taşıyan Gül Devrimi'nin bir parçası olan sivil toplum örgütü Open Society Institute (OSI)'nin kurucusu ve denetimcisi olduğunu vurguladı.

"GÜRCİSTAN REFORMLARINI SOROS FİNANSE ETTİ"

Soros'un 23 Ocak 2004'te, Davos'ta, Dünya Ekonomik Forumu'nda Saakashvilli ile görüştü. OSI'nin BM'nin kalkınma programı ile birlikte Gürcistan hükümetinin reformlarını direkt olarak finanse edeceği açıklamasında bulundu diyen LaRouche, o dönemde BM kalkınma programının başkanı Mark Malloch Brown'ın da, Soros'un yakın dostu olduğuna dikkat çekti. LaRouche:

"Wolfowitz'in bir dostu olan Malloch Brown, bugün Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreterliğini (Foreign Office ou British Foreign and Commonwealth Office) yapıyor. Malloch Brown, BM'de görevdeyken, George Soros onu komşusu yapmak için bir villa verdi" diyor.

George Soros

LaRouche'a göre; Gürcistan Devlet Başkanı Saakachvili, Güney Osetya'da Rus birliklerine ve çoğu çifte vatandaş olan sivil halka saldırarak, Rusya'nın kendi vatandaşlarını korumak için savaşa girmesine sebep oldu. İngilizler, Sovyetler'in çökmesinden beri Kafkasya'daki "donmuş çatışmaların" çoğunu kızıştırmaktadır, diyen LaRouche, Çeçenleri de, İngilizler'in silahlandırdığını söylüyor. Ayrıca, Boris Berezovsky gibi Kafkasya'da anti-Rus "ayrılıkçı eylemler" in büyük hamisi olan Rus mafyasını, İngiltere'de ağırladıklarına dikkat çekiyor.

SOROS: "İNGİLİZ İSTİHBARATINA ÇALIŞIYOR"

"İşte bu noktada Soros'un, Obama'nın seçim kampanyasına enjekte ettiği paralara bakmak gerekiyor" diyen LaRouche; ABD'nin olası yeni başkanı ile yaşanacak gelişmelere dikkat çekiyor. Soros'un, İngiliz özel servisleri ve istihbaratı denetiminde bir İngiliz ajanı olduğu belirtiliyor.

Amerikalı siyasetçi ve ekonomist Lyndon LaRouche; Martin Luther King'in yurttaşlık hakları hareketi çizgisi ve F.D.Roosevelt'in "New Deal" geleneğini takip ediyor. 30 yıldan fazla, tüm halkların ulusal bağımsızlıkları, kalkınma hakları ve sosyal adaleti savunuyor.

Güncelleme: 26/08/2008
ANF(timeturk)
,
13/08/2008


 

ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat