Haberler/...

Bir "Evrimci-Bilimci"nin Kehanetleri Üzerine!

İngiliz evrimci-bilimci Oliver Curry, akıllara ziyan evrimci görüşleri ile insanı şaşırtıyor. Önde gelen evrim teoricilerinden olan Curry, insan neslinin, geleceğine dair bir takım kehanetlerde bulunuyor ve tahminlerini(!) şöyle açıklıyor:

"3000 li yıllarda insanların boyları, 1.82 ile 2.10 metre arasında olacak. Erkeklerin yüz hatları düzgün ve simetrik; sesleri daha tok, penisleri ise daha büyük olacak. Kadınlar parlak saçlara, pürüzsüz ve kılsız bir tene, büyük gözlere ve iri göğüslere sahip olacak."

London School of Economics'in evrim teorisyeni Curry, hazırladığı raporda, ayrıca, daha daha ileri zamanlara dair bilimsel(!) kestirimlerde bulunarak; muhtemelen aklıbaşında evrimci bilimcileri de şaşırtıyor:

"İnsan ırkı, 100 000 yıl gibi bir uzak gelecekte ise, iki ayrı türe ayrılacak. Bir tür, çekici-zeki yönetici rolünü üstlenirken, diğerleri çirkin-aptal yaratıklar olacak. Aynı zamanda ırklara dayalı ayrımlar yok olacak. Çünkü herkes, tek bir makineden çıkmış gibi, esmer ten rengine sahip olacak."

Bu kehanet vari görüşler, hangi "bilimsel yöntemler"e dayanıyor bilemiyoruz. Ancak, "Evrim Teorisi''nden kaynaklandığı gayet açık. Nedir bu Evrim Teorisi, yahut Darwin teorisi? Neden bu teori, bir bilim teorisi olmadan ideolojik-felsefi bir teori oldu? Bu nasıl bir teori ki, kainatta var olan tüm "canlı-insan evrimi"ni ve "Evren'in evrimi"ni bir çırpıda açıklayıveriyor. Bu nasıl bir teori ki, tartışılamıyor? Bu nasıl bir teori ki, kendisini, neredeyse yasalarla koruyacak? Bu nasıl bir teori ki, kendisi "ispatlanmış bir teorem" değilken; yani adı üstünde bir teoriyken; alternatif teorilerden korkuyor.

Dünya gençliği ve insanlığı, tek olarak, bu teoriyi, okumaya mecbur bırakılıyor. Bu teori, geleceğin Roma'sı; "Avrupa Birliği" şemsiyesi altına giriyor. Bu nasıl teori ki, okullarda, yanına; başka alternatif teoriler kabul etmiyor. "Akıllı tasarım" vs. gibi.

Bu nasıl teori ki, kendisi teori, ancak teori değil; adeta bir evrim yasası(kanunu), hatta bir din. Öyle bir din ki; kim ona inanmıyorsa, çağdışıdır. Ona inanmayan bilim adamı ise, değildir. Ya ona iman edersin, ya da "bilim(!) tapınağı"ndan kovulursun. Şayet iman etmiyorsan da; takiye yapacaksın; inanıyor gözükeceksin, aksi halde yoksun! Hiç olmazsa çağdışı kalmak korkusuyla, sesini olabildiğince kısacaksın. Evet bu dinin(teorinin), bilimselliği tartışılamayacak kadar açıktır(!) Adeta Canlı Bilimi'nin "aksiyomu"dur. İspatlanması gerekmeyecek kadar açıktır, apaçık(!)

Diğer taraftan da, dinler ve Yaratıcı karşısında bir sığınaktır. Çağın en modern ve de tahkim edilmiş sığınağıdır. Allah'ın düşmanlarının, Allah'a inanmayan "ateler"in, insanı, insan boyutundan alıp, Tanrı boyutuna çıkarmak isteyen her türlü çevrenin; çağdaş New Age din mensuplarının; "Secret(sır)" pazarlayanların, velhasıl bilumum, Allah' ı örten-görmezlikten gelen ve O'nun yerine geçmeye hevesli varlıkların sığınağıdır. Yani, bir "Zion" dur. Kurtuluş bekleyen Zion. Yeryüzü cennet olacak, insanlığın "efendileri" de, Tanrı(!)

Evrim Teorisi'ni, sitemizin "Canlılar" bölümünde irdeleyeceğiz. Bu konudaki görüşlerimizi, orada genişçe ortaya koyacağız. Bizi izlemeye devam edin!

Yaklaşan Saat, 29/10/2007