"Yecüc-Mecüc" Harekete Geçti!: "Bana Yardım Et!"

“Ortadoğu’da Yecüc ile Mecüc harekete geçti. İncil’in tüm öngörüleri yaşanıyor. Bana yardım et!”

Teoloji profesörü Thomas Römer, Irak Savaşı’nın perde arkasıyla ilgili çok ilginç bir gerçeği ilk kez ortaya çıkardı.

Buna göre, Fransa eski cumhurbaşkanı Jacques Chirac ve ABD Başkanı George Bush, Irak Savaşı’ndan birkaç hafta önce biraraya geldi. Bu toplantıda Bush, Fransa liderini savaşa girmeye ikna etmek için şöyle söyler:

“Ortadoğu’da Yecüc ve Mecüc harekete geçti. İncil’in öngördükleri yaşanmaya başladı. Bana yardım etmelisin”

Ancak Chirac, Yecüc ve Mecüc’ün kim olduğundan tamamen habersiz olduğu için bu anekdottan bir şey anlamadı. Bush’a da hissettirmedi.

Toplantıdan hemen sonra Fransız yetkililer, Lozan Üniversitesi’nde profesör olan İncil uzmanı Thomas Römer ile iletişime geçti. Durumu kendisine anlattılar ve Yecüc ile Mecüc hakkında bilgi istediler. Römer de detaylı bir raporla bu bilgiyi Elysee Sarayı’na iletti.

Hıristiyanlığın Evangelist mezhebinden olan George Bush, daha önce defalarca politik kararlarını dini inançlarına göre almakla suçlanmıştı. Evangelistler, Mesih’in İsrail’den geleceğini düşünüyor. Bu nedenle Bush’un ve yakınlarının Evangelist inancı, İsrail’e yakınlık gösteriyor. Bazı din adamları, Dünya'yı kurtarmaktan bahseden Bush’un, kendini Mesih zannettiğini söylüyor.

ABD Başkanı, Haziran 2003’te yani Irak’ın işgalinden dört ay sonra, Mısır’ın Şarm el-Şeyh beldesinde Filistin heyetiyle bir araya gelmiş, burada Irak savaşı konusunda çok ilginç açıklamalar yapmıştı:

“Tanrı bana ‘George, git Afganistan’daki teröristlerle savaş’ dedi, gittim savaştım. ‘George, git, Irak’taki despotluğu bitir’ dedi, bitirdim. Şimdi bana Tanrı’nın ‘Git, Filistinliler'in devlet kurmasını sağla, İsrailliler'i güvenliğe kavuştur, Ortadoğu’ya barış getir’ dediğini hissediyorum. Tanrı’nın izniyle bunları da yapacağım...”

Hıristiyanlarda ve özellikle de Evangelistlerde vahiy alma(vizyon), Pavlos'tan bu yana adettendir. Usame bin Ladin'i "rüyalar"la yöneten bu tanrı(!)nın, George'u doğrudan "fısfıs"la yönettiği açıktır. İnsanlığın başına bela olan bu iki kibir abidesinin, birinin Mehdi(!), diğerinin de Mesih(!) olması ne tesadüftür!

haberturk.com 19/09/07