Bilim Adamının Şaşırtan Önerisi: "Ebola Virüsü Yayalım"

Amerikalı ekoloğun "küresel ısınmaya karşı" önerisi şoke etti: "Sorunun ana kaynağı insan. Yok etmek için ebola virüsü yayalım."


ABD'nin Teksas eyaletinde Bilim Akademisi tarafından 2006 yılının en önemli bilim adamı seçilen ve ekoloji alanında Amerika'nın sayılı uzmanları arasında gösterilen Eric Forrest'ın bir bilim konferansındaki konuşması ülkeyi karıştırdı. Küresel ısınma, buzulların erimesi, bitki ve hayvan türlerinin giderek yok olması nedeniyle gezegenimizin yok olmaya doğru ilerlediğini kaydeden ABD'li bilim adamı, insanlığın ve dünyanın kurtulması için tek yolun insan ırkının büyük bölümünü ortadan kaldırmak olduğunu savundu. Forrest, 400 seçkin bilim adamının önünde yaptığı konuşmada, sözlerine, "Şu an size anlatacaklarıma aslında hiç de hazır değilsiniz. Ama ben size kanıtlanmış gerçeklerden bahsedeceğim" diye başladı.

AİDS VİRÜSÜ OLMAZ

"insanoğlunun doğadaki tüm türlerden üstün olduğu şeklindeki teori saçmalıktır" diyen Forrest, salonu dehşete düşüren şu ifadeleri kullandı: "Geri dönüşü olmayan yola girdik. Bunu engellemenin tek yolu problemin kaynağını ortadan kaldırmaktır. 6.5 milyarlık insanlık nüfusunun yüzde 10'u bu Dünya'ya yeter. Geriye kalan 6 milyar kişiyi çok etkin bir şekilde yeryüzünden silmemiz gerekiyor. AİDS virüsü gibi etkinliğini zamanla gösteren virüsleri değil, birkaç gün içinde öldüren ebola virüsünü kullanabiliriz. Virüsü uçaklarla ülkelerin üzerine püskürtürsek dünyayı kurtarırız."

vatan.com 04/04/2006