Yıldızların Ötesinden Bana Mesaj Geldi!

İkinci başkanlık dönemine imparatorlara layık yemin töreniyle başlayan George Bush, törende yaptığı konuşmayla, hakkındaki 'tarikat üyesi' iddialarını pekiştirdi. Bush:

"'Dünya'da özgürlüğü savunmak için, yıldızların ötesinden mesaj aldık" dedi.

ABD'nin 43. başkanı olan ve önceki gün yemin ederek, ikinci dönem göreve başlayan Bush, törende yaptığı konuşmayla, yine ortalığı karıştırdı. Bush, imparatorların taç giyme töreni kadar şatafatlı, 40 milyon dolarlık yemin törenindeki, 17 dakikalık konuşmasında, Dünya'ya özgürlük götüreceğini, söyledi ve sonunda:

"Özgürlüğü savunmak için, yıldızların ötesinden çağrı aldık. ABD davaya sadık kalacaktır" dedi.

 • EVANJELİST BUSH

  Bush, 'Yıldızların ötesinden kendisine mesaj geldiğini' söyleyen ilk başkan oldu. Hakkındaki 'tarikat üyesi' iddiaları yeniden gündeme geldi. 11 Eylül olaylarından sonra 'Hayatımı Tanrı'ya verdim; o da benim Başkan olmamı istedi' ifadesiyle de ortalığı karıştıran Bush'ta, Matrix gibi filmlerde çokca işlenen 'seçilmiş kişi' (The One) obsesyonu, yemin töreninde yine su yüzüne çıktı.

  1980'lerde alkol alışkanlığından kurtulmasına yardımcı olan din adamı ve Evanjelizmin önderlerinden Billy Graham'la tanıştıktan sonra kendini dine verdiği bilinen Bush'un, bu son seçimi de Evanjelistler'in oylarıyla aldığı anketlerle belgelenmişti.

  Evanjelistler, Yahudiler'le birlikte Tanrı tarafından yeryüzünü yönetmeleri için kendilerini
  seçilmiş olarak görüyor. Deccal, (Müslümanlar) ile Yahudilerin yapacağı Armageddon savaşında sadece kendilerinin savaştan etkilenmeyeceklerine, savaş sonrasında da, İsa'nın gökyüzünden kendilerini de alarak ineceğine ve adaletin hakim olacağı, Tanrı'nın Krallığı'nı kuracağına inanıyor.

  Star Gazetesi 22.01.2005