yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 


 
Gönderen  Aranacak Kelime
Gönderen:
Orhan

Yer:
Antalya

Tarih:
08 Mart 2016, Salı
10:58


Allah, onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözleri üzerinde de bir perde vardır. Onlar için büyük bir azap vardır. BAKARA-7...

Bu gözümüzde ki kulaklarımızda kalplerimizde ki mühürleri açınca boyutmu atlamış oluyoruz acaba..öte alemin sırlarına vakıf mı olmuş oluyoruz..yani kalp gözü ve 3.göz çakrasını açmamız mı gerekiyor...Açmazsak kafir mi oluyoruz???eğer çakra olaylarına gireceksek beden de ki bütün mühürleri ,çakraları açmamız mı anlamına mı geliyor,bu da yüksek benliğe giden yol oluyor Ruhculuk olaylarına giriyor.... bu konuda sıkıştım...yardımlarınızı bekliyorum...

Birde velhasıl hidayet konusu var bu konuyla ilgilide görüşlerinizi cok merak ediyorum acaba....

şimdiden teşekkür ederim herşey için...
Yukarı  
 
Gönderen:
huseyn

Yer:
Diger

Tarih:
24 Ocak 2016, Pazar
11:42


Bunlar daha dünyanın iyi günleri. Olaylar yavaş yavaş olgunlaşıyor. Yaklaşansaat'e doğru adım adım yaklaşılıyor. Herkes sanıyor ki -iblis ve adamları dahil- kendi planı kendisini kurtaracak! Fakat bilmezler ki bütün planlar Yüce Allah'ın planının içerisindedir! Kimin ne kadar kadim planı olursa olsun Allah'ın planından, hazırladığı akıbetten kaçış yoktur.

Esas mesele kişinin bu planlara-fitnelere karşı ne kadar hazır ve teyakkuzda olduğudur. Kişi imanını, hassasiyetlerini zayıflattığı anda tuzaklara açık hale geliyor.

Yapılacak tek şey Allah'a kölelik bilincini ve teyakkuz halini sürekli açık tutmak ve Allah'ın ipine sımsıkı sarılmak. vesselam

Yukarı  
 
Gönderen:
orhan

Yer:
Antalya

Tarih:
14 Ocak 2016, Perşembe
10:16


KADİM PLAN: İBLİS DÜNYAYI ELE GEÇİRMEK ÜZERE.. Bu yazı ne zaman tamamlanacak 1 senedir bekliyorum yayımlanmadı daha vazmı geçildi acaba??
Yukarı  
 
Gönderen:
Ali

Yer:
Istanbul

Tarih:
12 Ocak 2016, Salı
22:18


Sayın Hakan Sengel,
Dabbet-ül arz, Yaklaşan Saat’in ilk alametlerinden değildir, aksine en son alametlerinden birisidir. En son önemli bir alamet Güneş!’in Batı’dan doğması ve tövbe kapısının kapanmasıdır. Dabbet-ül arz bu büyük alametten az önce ortaya çıkıp, kendisini Müslüman sanan birçok müşrikleri ve alimlerini “kafir” diye damgalayacaktır. Mescitleri ve namazları da onlara bir fayda sağlamayacaktır. İşin özü budur. Dabbetül arzla ilgili 27/82 ayetini ve ilgili hadislerin tamamını dikkatlice incelerseniz, bu meselenin doğrusunu kavrarsınız.
Yukarı  
 
Gönderen:
hakan Sengel

Yer:
Izmir

Tarih:
14 Aralık 2015, Pazartesi
15:08


Saygıdeğer hocalarım,kıyamet sürecinde,doğal-afetlerin belirginleşmesi,ilk işaretler olduğu için,eğer izin verirseniz ve yadırgamazsanız,bu doğal-afet belirimleri ile,Kur´an´da geçen,''dabbet-ül arz'' mefhumu çok yakından bağlantılı olduğu için,olması gerektiği için,bu ''DABBET-ÜL ARZ'' mefhumunun,şu aşamada,doğal afetler eşliğinde ilk kıyamet alameti olması bakımından,önemli bir mefhum haline geldiğini,belirtmek isterim.Fakat,nedense,birçok saygıdeğer alimimiz,ahir zamanın ''doğal afetleri'' ile ''dabbet-ül arz'' arasındaki doğal bağlantıyı farkedemiyorlar,diye düşünmekteyim.Esasen,ahir zamanı işaret eden doğal afetlerin belirişi,aynı zamanda,kıyamete giden güzergahta(=süreçte),ilk işaret olan ''dabbet-ül arz´ın'' da çıktığı anlamına gelir.Dolayısıyle,esasen,ahir zaman sürecinde,kıyametin ilk işareti,''dabbet-ül arz''´ın çıkmasıdır,kanımca.Zira,sevgili Rabbimiz,''dabbet-ül arz'' için,''kıyametin eşiğinde,iman etmeyenler için'' ,mealen,''O söz(kıyamet vakti) kapıya dayanınca,yer´den bir dabbe çıkarırız......'' şeklinde,ilk işareti,''dabbet-ül arz'' üzerinden vericeğini,bence,açıkça belirtiyor.Dolayısıyle,siz sevgili ve saygıdeğer hocalarıma,bu kıyamet hususuyle,ciddi biçimde ilgilenen müminler olarak,bu farkındalığımı sunmayı,konunun ehemmiyeti açısından,gerekli gördüm.Ve,ayrıca,gördüm ki,hemen tüm alimlerimiz,''dabbet-ül arz'' ibaresini,çok yalnış tefsir etmektedirler.Bu ''dabbet-ül arz'' ibaresine ilişkin,Rabbimin iznine,hoşgörüsüne,desteğine ve siz değerli hocalarımın da anlayışına sığınarak,kendimce,gereken yorumları,sizin,''YOUTUBE'' taki,''Japon depremi-1'' videonuzun,YORUM kısmına yaptım.Umarım,Yüce Allah,beni utandırmaz,yorumlarımda.Ve,sizin sitenizden de,faydalanmaya çalışan biri olarak,sizlerin yaptığı bu değerli çalışmalar ve uyarılarınız için,sizlere çok teşekkür ediyor ve Yüce Rabbimin,çalışmalarınıza kolaylıklar,hayırlar ve başarılar lutfetmesini niyaz ediyorum.Sağlıcakla......Dab.
Yukarı Mail: hakansengelmurat@yahoo.com.tr 
 
Gönderen:
BİR KÖLE

Yer:
Diger

Tarih:
12 Aralık 2015, Cumartesi
16:51


İnsanı derinden etkileyen Suriyeli küçük bir kızın yazdığı vasiyet mektubu

"Bu benim vasiyetimdir. Canım annecim! Senden benim güzel gülüşlerimi hatırlamanı ve yatağımı olduğu gibi bırakmanı istiyorum. Ve sen ablacığım! Arkadaşlarıma de ki: ’O açlıktan öldü...’ Ve sen abiciğim! Üzülme; ama, ikimiz birlikte, ’Biz açız!..’ dediğimizi hatırla. Ey Ölüm meleği! Acele et ve ruhumu al ki artık cennete yemek yiyeyim. Ben çok açım. Ve ey ailem! Benim için korkmayın. Ben sizin yerinize de cennete yiyebildiğim kadar çok yiyeceğim"
Yukarı  
 
Gönderen:
Bir okuyucu

Yer:
Diger

Tarih:
10 Aralık 2015, Perşembe
10:09


İnsanlık tarihinde demircilik elbette Davud’la başlamamıştır ancak Kur’an, Davud için şöyle der:

“Muhakkak, Davud'a tarafımızdan bir üstünlük verdik. "Ey dağlar ve kuşlar, onunla beraber dönün(tesbih edin)!" dedik. Ona demiri yumuşattık.
"Geniş (zırh) imal et, örgüsünü ölçülü yap. Salih işler yapın. Muhakkak Ben, yaptıklarınızı görmekteyim."”
[SEBE(34)/10-11]

Davud’tan önce de demircilik kadim bir meslek olarak mevcuttur. Yec’üc-Mec’üc’le ilgili destanda bahsedilen Demirci Debet efsanesi Davud’tan çok önce olmalıdır. Davud, İdris oğlu … Nuh oğlu Sam oğlu … İbrahim oğlu İshak oğlu Yakup soyundan İsrailoğulları’ndandır. Türkler ise İdris oğlu … Nuh oğlu Yafes soyundandır. Sam soyu; Mezopotamya’dan Ortadoğu’ya ve Arap Yarımadası’na yayılmıştır. Yafes soyu; Cudi Dağı’nın kuzeyi, Kafkasya ve Kuzey doğusuna Asya’ya doğru yayılmıştır. MÖ 720’li yıllarda İsrailoğulları’ndan 9,5 kabile, Hazar’ın güneyine sürülmüş, buradan da kuzeye Kafkasya’ya Hazar’ın doğusuna göç ederek Sam oğullarıyla, Yafes oğulları birbirine karışmıştır. Nitekim daha sonra da Kafkasya’da Hazar devleti ortaya çıkmıştır. Bu tarihten sonra da İsrailoğulları’nın “demircilik sanatı” Kafkasya’ya taşınmıştır.
Yukarı  
 
Gönderen:
YS

Yer:
Diger

Tarih:
04 Aralık 2015, Cuma
12:36


Sayın Süleyman,
Yakında bu konuyla ilgili bir okuyucumuza mailden verdiğimiz cevap aşağıdadır:
Bu analizde sadece can alıcı noktalara işaret eden çok özet bir açıklama yapılmıştır. Merak eden okuyucularımıza bir fikir verir kanaatindeyiz. Aşağıdaki tespitler üzerinde dikkatle durunuz:
1) Yaklaşan Saat'te dünya yaşamını yok edecek arka arkaya iki süreç yaşanacaktır: Bunlardan birincisi; bugün yaşanan parçalı dünya savaşının, giderek yoğunlaşan ve yaygınlaşan küresel savaşlara dönüşüp, sağduyudan, akıldan yoksun hale gelmiş şeytanlaşmış yöneticilerin, insanlığın helakını hazırlaması şeklinde olacaktır. Birinci süreç budur.
2) Bu süreçte dünyaya, hakim, gizli, küresel, parasal, derin Siyonist Güç egemendir. Önceden masa başında gerekli planlar yapılmıştır ve bu planlar uygulamaya konmuştur. Orta Doğu'daki sözde İslam toplumlarının iktidarlarının yıkılışı ve ortaya çıkan kaos, mezhep çatışmaları, İslam’la alakası olmayan ancak İslam adına hareket eden daeş, el-kaide gibi radikal (Sitemizdeki "RADİKALİZM İSLAM DEĞİL HASTALIKTIR" yazımızı lütfen okuyun.) örgütlerin icrai faaliyetleri bu cümledendir. Önceden el-kaide'yi oluşturan, yönlendiren bu derin Güç, el-kaide'nin içinden daha vurucu, daha hastalıklı, daha harici bir daeş örgütü üretmiştir. Bu Güç'ün amacı şudur:
a) İslam coğrafyasındaki toplulukları, mezhepleri birbirine kırdırmak, bu bölgeleri paramparça ederek bölgedeki kaynakları ve toplulukları daha kolay bir şekilde kontrol altına almak, yönetmek.
b) İnsanın ve insanlığın tek kurtuluş dini olan İslam’ı çirkin, akıl dışı ve insanlık dışı terör dini olarak göstermek.
c) Nihai olarak İslam etiketli bu radikal-hastalıklı gücü-enerjiyi harekete geçirerek, İslam-Hristiyan çatışmasını körüklemek. İblis’in yönettiği bu derin Güç, Hristiyanlıkla savaşamayacağına göre, İslam’dan doğan bu radikal enerjiyi kullanmak ve böylece küresel hakimiyetine engel olabilecek bu iki büyük din potansiyelini etkisiz hale getirmek. Bu derin Güç’ün, bugüne kadar Hristiyanlığı kendi amaçları için tepe tepe kullandığı unutulmamalıdır.
Özelde Suriye meselesine baktığımızda Rusya’yı oraya sokan bu güçtür. Amaç; ABD’nin yapacağı pis işleri Rusya’ya yaptırmak; Arapların, Türklerin düşmanlığını Rusya’ya yöneltmek. Bugün Rusya bir taraftan Esed muhaliflerine amansızca saldırırken diğer taraftan PYD’yi silahlandırıyor. Putin’de zerre kadar aklı-selim olsa bu şekilde hareket etmez. Bu yaptıkları Rusya’da bir iç savaşın başlamasını kaçınılmaz kılacaktır.
3) İkinci süreç; Yaklaşan Saat’in katastrofik felaketleridir. Sonsuz Yüce Allah’ın dünyayı adeta bombardımana tabi tutmasıdır. (Sitemizdeki Eski Kavimler/Yaklaşan Saat bölümünü okuyunuz)
4) Bu aşamada Deccal ortaya çıkacak; insanlık da ikiye bölünmüş olacaktır. Büyük çoğunluk Deccal’e tabi olacak az bir çoğunluk ise ona karşı duracak ve gerçek İslam toplumunu oluşturacaktır.
5) Bütün planlar Sonsuz Yüce Allah’ın Planı’na hizmet eder ve Allah ne diyorsa o olur.

Yukarı  
 
Gönderen:
Süleyman

Yer:
Ankara

Tarih:
04 Aralık 2015, Cuma
12:22


Sitenizi ilgiyle takip ediyorum. Önemli temel konularda gözümü ve gönlümü açan müthiş araştırmalar var. Üç sene önce yaptığınız Suriye analizi geçerliliğini koruyor. Ancak yeni bir değerlendirme yeni bir analiz hiç olmazsa bu forumda olamaz mı? Başarılarınızın devamını Allah'tan diliyorum. Selam ve hürmetle...
Yukarı  
 
Gönderen:
ziyaretçi

Yer:
Diger

Tarih:
04 Aralık 2015, Cuma
08:55


Selamlar. Sitenizde Yecüc ve Mecüc konusunu okurken Kafkasyadaki Nartlar ve Demirci Debet dikkatimi çekti. Malumunuz Davut A.s demircidir. Aceba Debet Davut a.s olabilir mi bunla ilgili araştırmanız var mı?
Ve demircilikle ün salmış Türkleri düşündüğümüzde Davut A.s 'ın demiri ilk işleyen kişi olması tevafukmudur yoksa Davut A.s türk müdür?
Sitenizle iki gündür tanışığım ve heyecanla takip ediyorum Allah gücünüze güç ilminize rahmet katsın.
Yukarı  
 
Gönderen:
ziyaretçi

Yer:
Diger

Tarih:
04 Aralık 2015, Cuma
08:46


Selam ve saygılar. Araştırma yazıları çok hoş. Kaynak verilerek somut olayradan bahsedilmesi ve mevcut delillere dayanarak yorumla tez ortaya atılması bütünleştirici olmuş. Emeğinize sağlık. Allah razı olsun.
Uzun zamandır araştırmak istediğim can alıcı konuları tek tıkla ve onlarca kaynak verisiyle desteklenmiş olarak buldum. Eyvallah...
Yukarı  
 
Gönderen:
MURAT HAKAN YILDIRIM

Yer:
Istanbul

Tarih:
01 Kasım 2015, Pazar
22:52


SİTENİZLE YENİ TANIŞTIM. DİN KÜLTÜRÜ ÖĞRETMENİYİM. DİNLER TARİHİ ALANINDA DR.YAPTIM. YAZILARI TAKİP EDECEĞİM VE YORUMLARIMI PAYLAŞACAĞIM. AYRICA ÇEVREMDEKİLER DE TAVSİYE EDECEĞİM. AYRICA BAZI MAKALE ÇALIŞMALARIMI DA İMKAN VERİLİRSE PAYLAŞMAK İSTERİM.
Yukarı Mail: murathakan.yildirim@gmail.com 
 
Gönderen:
Ahmet

Yer:
Diger

Tarih:
10 Ekim 2015, Cumartesi
19:21


Önce afaki-keyfi soru nedir ne değildir onu öğrenin. "Arap Baharı,Suriye Zulmü Büyük Plan" başlıklı analizde sorunuzun cevabı hatta sormadıklarınızın da cevabı TEMİZ bir akıl ile okuyan insanlar için mevcuttur.
Zaten size alıntı yapmış olduğum analizi

"Daha önce paylaşılmış olan ve kopyaladığınız yazıyı önceden okumuştum ve islam dünyası olarak bu olayları herhangi 2-3 deneme yazısıyla tamamen anlayabileceğimizi, yorumlayabileceğimizi sanmıyorum"

diyerek nasıl bir kafa ile okuduğunuz anlaşılmaktadır. Ayrıca şu cümleniz de okudum demiş olduğunuz analizden hiç bir şey anlamadığınızı da ortaya koymakta:

"bilgilerimiz(niz)in ışığı olayların karmaşıklığı karşısında yetersiz kalıyor".

Bugün Ortadoğuda özellikle Suriye'de yaşanan olaylar dünyanın topyekün olarak Kıyamet Savaşına-Mezhep Savaşına gittiğini göstermektedir. Ve YS sitesi, bu gidişatı ve gidişat sonrasını 2013 yılında yazılan analizde açık bir dille ifade etmiştir. Ayrıca YS sitesinde yer alan yorum-analiz için "2-3 deneme yazısı" ifadeniz çok çirkindir. Eğer adam gibi okumuş olsaydınız yorum-analizlerin 2-3 deneme yazısı olmadığını bilakis, bugün yaşanan olayları ve bundan sonra yaşanacak olayları öngören derin bir analiz olduğunu anlardınız.

Yukarı  
 
Gönderen:
birgaripkul

Yer:
Diger

Tarih:
08 Ekim 2015, Perşembe
20:56


Ahmet, öncelikle sorumun afaki-keyfi bir soru olduğunu zannetmiyorum. Şu günlerde yaşanan olayların ys okuyucuları olarak nasıl yorumlayabileceğimizi görmek istedim. Daha önce paylaşılmış olan ve kopyaladığınız yazıyı önceden okumuştum ve islam dünyası olarak bu olayları herhangi 2-3 deneme yazısıyla tamamen anlayabileceğimizi, yorumlayabileceğimizi sanmıyorum ve bilgilerimiz(niz)in ışığı olayların karmaşıklığı karşısında yetersiz kalıyor.. Saygılar..
Yukarı  
 
Gönderen:
Ahmet

Yer:
Diger

Tarih:
06 Ekim 2015, Salı
01:59


Bir garip kul,

Bir YS okuyucusu olarak, size ilk başta tavsiyem forumda soru sormadan önce, "DEFTERE YAZ" kısmında yer alan 3. maddeyi okumanızdır:

3) Yine Site'deki tezleri ve görüşleri incelemeye dayanmayan afaki-keyfi sorulara cevap verilmeyeceği formda ifade edilmiştir.

Sorunuzun cevabı ise okuyanlar için sitenin içerisinde yorum-analiz kısmında; "Arap Baharı,Suriye Zulmü Büyük Plan" başlıklı analizde mevcuttur. İşte okumadığınızın anlaşıldığı ilgili yazıdan küçük bir alıntı:

BÜYÜK PLAN!

Gelelim asıl amaca ve "Büyük Plan"a... Nedir "Büyük Plan"? Büyük Plan, bir "kıyamet savaşı"dır. Büyük Plan, bir "mezhep savaşı"dır. Bütün politikalar bu amaca yönelik dizayn edilmektedir. Ancak bunu anlayacak akıllar nerede?

Her gün İsrail'e, ABD'ye kuru tehditler savuran İran yöneticileri, diktatör Esed'in peşinden koşarak nereye gideceklerini sanıyorlar? İran yöneticilerinin din anlayışları ne olursa olsun, bir akıl tutulması yaşadıkları açık değil mi?
Bitmiş diktatör Esed'i desteklemek yerine, Suriye halkını-direnişini destekleselerdi, ne kaybederlerdi? Aksine Suriye'de oluşacak Sünni bir iktidar, Esed'den daha çok İsrail'e karşı İran'a destek verirdi, mezhep savaşının kapısı açılmazdı.

İran, Suriye halkını destekleseydi, Arap dünyasından ve tüm dünyadan sempati toplardı. Ancak bugün İran molla rejimi, bir kere daha bitmiş, geçmişten elde ettiği devrim karizması sıfırlanmış, ABD'nin "büyük planı"nın tuzağına düşmüştür. İran'ın mezhebi-bağnaz-Sünni düşmanı siyaseti, büyük bir yangını tutuşturmak üzeredir. Afganistan'da ABD ile işbirliği yap, Irak'ta ABD ile işbirliğ yap, ondan sonra da yıllarca zulme uğramış Suriye halkını ve direnişini, emperyalizmin uşağı olarak yaftala. Bu nasıl akıl, bu nasıl mantalite?

"Büyük Plan"ın gerçekleşmesi için tüm koşullar hazırlanmıştır. Ne olması bekleniyor?

a) Suriye'deki iç savaş-katliamla, karşılıklı kin ve intikamı körüklemeli, geri dönülmez şekilde "mezhep savaşı"nın kapıları açılmalı, beklenen bu...

b) Esed yönetimi bitmiştir, Batılı güçler, "Şii-Sünni çatışma potansiyeli"ne ulaşıldığında, Esed'i devireceklerdir ki; bu da İran'ın topyekün saldırısının başlangıcı olacaktır. Gözünü karartmış olan İran mollalarını, bu aşamadan sonra kimse durduramaz.

c) Suudi krallığı, Körfez ülkeleri, Ürdün; bir taraftan Suriye devrimin başarılı olmasından, diğer taraftan da İran'ın başarılı olmasından ve Şii yayılmasından korkarak, şaşkınlık içinde bocalamaktadırlar. Elbette korkunun ecele faydası yoktur. Türkiye ise ölçülü yaklaşımına rağmen, Batılı müttefiklerini harekete geçirememiş, destek verdiği Suriye halkını, İran-Esed'in acımasız saldırıları karşısında savunmasız bırakmıştır.

d) "Büyük Plan", Türkiye öncülüğünde "Sünniler"in, İran'ın liderliğinde de "Şiiler"in toparlanarak, bir "kıyamet savaşı"nı öngörmektedir.

e) Sonuç ne olacaktır? Böylece Batılı güçler hiçbir kayıp vermeden, İran ve radikalizm meselesini çözmüş olacaklardır. Ancak kim bu plana alet olursa bedeli ağır olacak, bu yangının kazananı olmayacaktır.

f) Mesele bu kadar da basit değildir, bu öyle bir fitne, öyle bir savaştır ki, bundan sahte mehdiler ve sahte Mesih(Deccal) çıkacak, "Küresel Güçler" başta olmak üzere kazananı olmayacak, ancak İblis ve avanesi mutlu olacaklardır.

g) Maalesef dünya bu yönde ilerliyor, Yaklaşan Saat'in habercisi Peygamber'imiz(s.a.v.) de bu "kıyamet savaşı"nı bize bildiriyor, ders alacakları uyarıyor, ders alacaklar var mıdır? İşte çok sayıda bu savaşı ifşa eden hadislerden birkaçı:

Enes'ten, Peygamber(s.a.v.):
"Pek yakında Yüce Allah, ellerinizi Acemlerle doldurabilir. Sonra onları kaçmak nedir bilmeyen aslanlara dönüştürebilir. Daha sonra ise bunlar sizi ve savaşçılarınızı öldürüp mallarınızı yerler." buyurmuştur.
Mecma'uz-Zevaid ve Menbau'l- Fevaid, C:12, Hno: 12376.

Muhammed bin Ebi Rüzeyn'den, Resulullah(s.a.v.) şöyle buyurdu:
"Kıyametin yaklaşmasının alametlerinden birisi de, Arab'ın kırılmasıdır."
Tirmizi, C:3, Hno: 3929.

Ebu Hureyre'den; birgün Sa'd, Resulullah'ın yanına çıktı.
Resulullah(s.a.v.) onu görünce; "Sa'd'ın yüzünden önemli bir haber okunuyor" dedi.
Sa'd gelince: "Kisra öldürüldü" diye haber verdi.
Sonra Allah'ın Resulü: "Allah Kisra'ya lanet etsin. Kuşkusuz insanlardan ilk helak olacaklar Araplardır. Onları İranlılar takip edecektir." buyurdu.
Mecma'uz-Zevaid ve Menbau'l- Fevaid, C:13, Hno: 12421

08/04/2013
Yukarı  
 
Gönderen:
birgaripkul

Yer:
Diger

Tarih:
05 Ekim 2015, Pazartesi
19:41


Selamlar,
Son günlerdeki gelişmeler, sizce de yaklaşan 3. dünya savaşı (armageddon)'un habercisi mi sizce de? YS ekibi ve okuyucuları olarak bu konu hakkında neler söyleyebilirsiniz? Şimdiden teşekkürler...
Yukarı  
 
Gönderen:
Kaan

Yer:
Diger

Tarih:
03 Ekim 2015, Cumartesi
15:21


Sayın Yazar,

Öncelikle uzun zamandan beri sitenizi takip ettiğimi belirtmek isterim. Ve yine belirtmek isterim ki tüm içeriği baştan sona defalarca okudum. Elinize,emeğinize sağlık.
Müsaadenizle bir kaç merak ettiğim konu var cevaplamaya vaktiniz olursa memnun olurum.
"YAKLAŞANSAAT"TE BEKLENEN "MEHDİ" DEĞİL "İSA"DIR
başlıklı çalışmanızda Sonuç Kısmının 2.Maddesinde :
*** İsa, "Deccal fitnesi"nin sonuna doğru gelecek, "Deccal'e karşı savaşan Müslümanlar"a lider olacak; Deccal ve saflarında yer alanların helakına vesile olacaktır.***
cümlesi ilgimi çekti.
Burada :
-Deccal
-Deccal fitnesinin sonları
-Deccal'e karşı savaşan Müslümanlar
-Bu Müslümanlara 'Lider'lik
-Deccal ve safındakilerin helakı
konularından bahsetmişsiniz. Kelime olarak kısa olsa da bu bahsi geçenlerin bir izahı olmalı.
Merak ettiklerim :
Halihazırda Deccal insan olarak yaşıyor mu,yaşıyorsa bu kimdir ?
Deccal'in fitnesinin neresindeyiz ? Sonlarında mı ?
Deccal'e karşı savaşan Müslümanlar derken Deccaliyet Sistemine karşı bireysel savaş vardır ancak topluca bir savaşı göremiyorum.
İsa Efendimiz Deccal'e karşı savaşan Müslümanlara 'Lider'lik edecekse bu liderliği nasıl olacak ? Dinî,Siyasî ?
Liderlikten kasıt nasıl biri olarak karşımıza çıkacak ?
Liderlik şu zamanda belli başlı şartlar altında mümkün. Benim aklıma en fazla yatanı Siyasî Liderlik olarak geliyor.
Siyasî Lider olacaksa Müslüman bir ülkede söz sahibi bir mevkîde seçilmiş ya da atanmış olarak bulunması gerekmez mi ?
Ve yine Siyasî bir Lider olacaksa bir parti kurması yahut bir partinin içinde olması belki yönlendirmesi şeklinde olabilir mi ?
Teşekkür ederim vakit ayırıp okuduğunuz için.
Kaan.

Yukarı Mail: kyeroglu@gmail.com 
 
Gönderen:
Abdullah

Yer:
Istanbul

Tarih:
25 Eylül 2015, Cuma
22:12


Kardeşlerim yazılarınızda görüyorum ki Allah ı seviyor ve korkuyorsunuz, sizle aynı ipe sarılarak O'nun rızasını diliyorum. Bize evlatlarımızı bağışlayan Sonsuz Yüce Rabb'imize şükürler olsun. Kurban bayramımız nerde olursak olalım mübarek olsun .
Yukarı  
 
Gönderen:
hakan sengel

Yer:
Izmir

Tarih:
30 Temmuz 2015, Perşembe
22:08


Kur´an´ı,bilimsel bilgiler ışığında anlaşılır kılma çabanızı takdirle ve sevgiyle karşılıyorum.Acaba,KIYAMET ALAMETLERİ bağlamında,Dabbe olarak,uygun bir zamanda,''dabbet-ül arz'' kavramını da açımlamanızı,irdelemenizi,yani,repertuarınıza,dabbet-ül arz´a ilişkin bir yazı eklemenizi, rica edebilir miyim?Sevgi ve saygı....Dabbe.
Yukarı Mail: hakansengelmurat@hotmail.com 
 
Gönderen:
Kemal

Yer:
Diger

Tarih:
25 Temmuz 2015, Cumartesi
17:39


"İslam dünyası"ndan kasıt genel anlamda olup, özel anlamda "İslam Coğrafyası"dır. Bu ayrıntıya dikkat çektiğiniz için teşekkür ederim. Saygılarımla.
Yukarı  
 
Gönderen:
Kemal

Yer:
Adana

Tarih:
23 Temmuz 2015, Perşembe
14:17


SON GELİŞMELER
Küresel sermayenin Orta Asya ve Ortadoğu'daki son planlarının taşeronları aracılığı ile sahneye konulduğu bir sürece girildi. "Tavşan kaç tazı tut" taktiği ile yönlendirdikleri birbirine zıt gibi görünen terör örgütlerini (pkk ve deaş) devreye sokarak Akdeniz koridorunu açmaya çalışıyorlar. Türkiye'yi ise bu iki terör örgütünün çekişme sahası haline getirme sürecine soktular. Bu küresel operasyon, pkk terör örgütünü meşrulaştırma operasyonudur. YS'nin "http://www.yaklasansaat.com/yorum-analiz/14_03_2015_orta_asya_operasyonu_turkiye_cia.asp" yazısını tekrar tekrar okumakta fayda var. Tarihte Hz. Ali döneminde başlayan bu tip olaylar, tarihin değişik dönemlerinde ve günümüzde sadece zaman farkı ile sahneleniyor. Hz. Ali'nin bir yandan Harici zihniyetle, bir yandan da Emevi zihniyetle hem askeri, hem de siyasi ve itikadi anlamda yaptığı amansız mücadele günümüze ışık tutacak niteliktedir. Ancak Hz. Ali'nin Emevilere karşı kaybetmesinin temel sebebi taraftarı olduğunu iddia eden grupların (Şia) tutarsızlığı olmuştur. Harici anlayış ise, tarih boyunca her zaman dış güçler tarafından kullanılmaya müsait bir yapı içerisinde olmuştur. Bugün de olduğu gibi hep bir çıban başı olmuştur, İslam dünyası için. Ancak İslam dünyasının(YS: dünyası mı? coğrafyası mı?) da kendine şu soruyu sorması gerekir: "Bizim hatamız nedir, nerede hata yaptık, bu durumdan nasıl kurtuluruz?" Şu haliyle cemaatlerin, tarikatların, efendilerin ve işkembeden fetva veren "din baronlarının" Kuran ve Sünnetten uzak yönlendirmeleri ile şirk batağından kurtulunamaz. Çünkü din (İslam Dini), kişiler üzerine bina edilemez. Teslimiyet sadece Allah'a olur.
Yukarı Mail: kemalbey939@hotmail.com 
 
Gönderen:
Abdullah

Yer:
Diger

Tarih:
17 Temmuz 2015, Cuma
15:16


Allahın selamı ,bereketi,müjdesi üzerimize olsun.Nerde olursak olalım bizi korusun.Kardeşlerim bayramımız mübarek olsun.Esselamünaleyküm.
Yukarı Mail: İstanbul 
 
Gönderen:
serhat

Yer:
Diger

Tarih:
03 Haziran 2015, Çarşamba
12:27


İhsan Bey,
Bilgilendirme için teşekkürler.
Aslında bir maillist yapılsa çok güzel olur,her yazı eklendiğinde mil bildirimi gelse bize.
Bu talebin konuşulup/konuşulmadığını anlamak için forumda 56 sayfayı okuyamadım,kusura bakmayın.
Yukarı  
 
Gönderen:
takipçi

Yer:
Istanbul

Tarih:
31 Mayıs 2015, Pazar
20:37


"GAMA, BETA ALFA, X IŞINLARI VE İYONLAŞTIRICI RADYASYONUN ZARARLARI" başlıklı yeni bir yazı yayınlanmış, takipçilere duyurulur.

http://www.yaklasansaat.com/evren/yildiz_ve_yasami/gama_isini4.asp
Yukarı  
 
Gönderen:
Ýağız

Yer:
Diger

Tarih:
29 Mayıs 2015, Cuma
19:52


Calismalarinizi ve sitenizi yakından takip ediyorum ve beğeni yorum. Allah hepinizden razi olsun. Sitenizin tasarımı çok güzel. Sade ve kolay. Ancak mobil tarayıcılarda kullanmak zor. Sitenin mobil sürümünü çıkartırsınız sitenin hem kullanımı kolaylaşacak hem de popülaritesi artacaktır. Artik insanlar bilgisiyardan çok telefonla internete giriyorlar. Kolay Gelsin!
Yukarı  
 
Gönderen:
İhsan

Yer:
Istanbul

Tarih:
28 Mayıs 2015, Perşembe
22:10


Serhat Bey'in bahsettiği konu sitede defalarca dile getirildi ve defalarca da cevap verildi. YS' de bu konuda gereken iyileştirmeleri yaptı. Özellikle de site haritasinda. Serhat Bey ve bu soruyu tekrar soracaklara site haritasını ve forumdaki mesajları iyi okumalarını ve siteyi gerçekten hassasiyetle takip etmelerini tavsiye ediyorum. Malumunuz bu zamanda boyle site bulmak gerçekten zor.
Yukarı  
 
Gönderen:
serhat

Yer:
Diger

Tarih:
27 Mayıs 2015, Çarşamba
16:22


Merhaba,
Siteniz çok güzel,çok faydalandım,
Ancak güncellemeleri görebilmek iiçin tek tek sayfalara bakmak gerekiyor,hangi güncellemenin yapıldıgını ana sayfaya yazmanız mümkün mü?
Yukarı Mail: serhat69@yahoo.com 
 
Gönderen:
Gazi YILMAZ

Yer:
Diger

Tarih:
16 Mayıs 2015, Cumartesi
09:10


ALLAH (C.C.) sizden yarattıkları adedince razı olsun İNŞAALLAH. Bu internet sitesi ile karşılaştığım için yarattıkları adedince Şükürler olsun yüce kudret sahibi RABB'bimize.
Yukarı Mail: hihehahuho@hotmail.com 
 
Gönderen:
Mert

Yer:
Gümüshane

Tarih:
11 Mayıs 2015, Pazartesi
17:14


Selamün Aleyküm. Sizden bir ricam olacak, Semud kavmi,Ad kavmi, Hz İbrahim'in kavmi, Hz. Nuh'un kavmi bulunduğu şehirin Koordinatlarını verirmisiniz.O bölgedeki fotoğraflara bakmak istiyorum İnşaALLAH.
Yukarı Mail: son_sabah61@hotmail.com 
 
Gönderen:
erdemli

Yer:
Diger

Tarih:
07 Mayıs 2015, Perşembe
09:59


Selamun aleyküm...

Siteyi hazırlayanlara saygılarımı sunarım...Rabbimize şükürler olsun ki kitabımızda şeytani planı anlamamıza yarayacak ipuçları bulundurmuş...Yalnız bizim cahilliğimizden kaynaklanan bir durum dolasıyla dünyanın bu yaldızlı ailelerin ayrışması ve çatışmasını tam sindirebilmiş değiliz.Ekleyeceğiz yeni yazılarınızla ve vereceğiniz örneklerle ve konuya dair Kuran ayetleriyle konuyu daha iyi kavramaya çalışcağız.

Saygılarımla...Allah utandırmasın(amin)....
Yukarı  
 
Gönderen:
takipçi

Yer:
Diger

Tarih:
16 Nisan 2015, Perşembe
02:04


İBLİS VE UŞAKLARININ HEZEYANLARI:
ÇIKIŞ: KRALLAR VE TANRILAR / NUH: BÜYÜK TUFAN

http://www.yaklasansaat.com/cin-seytanlar/seytanlar/cikis_nuh_filmlerinin_analizi.asp
Yukarı  
 
Gönderen:
Selim

Yer:
Diger

Tarih:
09 Nisan 2015, Perşembe
07:55


Merhaba,

Sitenizdeki dinler tarihini anlatan bolumu okudum, faydalandim; tesekkur ederim bunun icin. Musadenizle bu bolumun daha ayrintili ve mumkunse irili ufakli tum dinlerin kendi basliklari halinde verilmesinin daha bilgilendirici olacagini tavsiye etmek isterim. Bilhassa benim gibi bu tur konularla daha cok ilgilenecek olanlarin istahini mevcut haliyle daha da kabartiyor, dolayisiyla daha tatmin edici uzunlukta ve ayrintida bir metin yerlestirilse okuyucularin memnuniyeti artar diye dusunuyorum. Selametle.
Yukarı Mail: volume83@gmail.com 
 
Gönderen:
Takipçi

Yer:
Diger

Tarih:
26 Mart 2015, Perşembe
00:07


YS Gama Işıması ile ilgili 3 yazı yayınlamış. Gama Işınları hakkında derli-toplu güzel bir araştırma olmuş. Takipçilere duyrulur:
GAMA IŞINI YA DA IŞINIMI
http://www.yaklasansaat.com/evren/yildiz_ve_yasami/gama_isini1.asp

GAMA IŞINI PATLAMALARI(GIP)
http://www.yaklasansaat.com/evren/yildiz_ve_yasami/gama_isini2.asp

GAMA IŞINI PATLAMALARI(GIP) VE DÜNYA'YA ETKİLERİ
http://www.yaklasansaat.com/evren/yildiz_ve_yasami/gama_isini3.asp
Yukarı  
 
Gönderen:
Selman

Yer:
Diger

Tarih:
16 Mart 2015, Pazartesi
23:45


Yaklasansaat sitesinde daha önceden okumuş olduğum yazılardan bazı alıntılar;
"ARAP BAHARI", "SURİYE ZULMÜ" VE "BÜYÜK PLAN" yazısından:

"BÜYÜK PLAN!
Gelelim asıl amaca ve "Büyük Plan"a... Nedir "Büyük Plan"? Büyük Plan, bir "kıyamet savaşı"dır. Büyük Plan, bir "mezhep savaşı"dır. Bütün politikalar bu amaca yönelik dizayn edilmektedir. Ancak bunu anlayacak akıllar nerede…"

("RADİKALİZM": İSLAM DEĞİL "HASTALIK"TIR) yazısından:

"...Çağın egemen güçleri, "radikalizm" kavramını; kendi egemenliklerine yönelik tehdit oluşturacak dini-siyasi hareketleri de katarak genişletmişler; insanlığın baş belası ve mücadele edilmesi gereken "dini-siyasi akımlar" olarak dünyaya kabul ettirmişlerdir. Çoğu kere de özellikle İslam adına ortaya çıkmış, yahut kendi elleriyle besleyip büyüttükleri bu tarz "radikal hareketleri", gizli ellerle yönlendirerek; siyasi-ekonomik küresel hakimiyetlerini pekiştirmede ve amaçlarını gerçekleştirmede bir araç olarak kullanmaktadırlar.
Yakın tarih, "emperyal güçler"in bu oyunlarının kolayca sergilendiği örneklerle doludur. Böylece "kontrollü radikaller" üret, teröre dönüştür; sonra da stratejik bölgeleri ele geçirmek için taş üstünde taş, insan üstünde baş bırakma. İşteLadinler, Saddamlar, işte Afganistan, işte Irak ve Orta-Doğu... İşte kulelere sofistike vuranlar ve işte ihale üstlerinde kalanlar; terörist bozuntusu hastalıklar... Ve işte insanlığın son umudu ve alemlere rahmet olan Elçi'ye ve getirdiğiKitab'a sürülen lekeler ve iftiralar...
"İslam radikalizmi" diye nitelendirilen dini-siyasi hareketler ise; sözde İslamı ihya etmek, hakim güçlere baş kaldırmak ve bağımlılıktan kurtulmak gibi amaçlara yönelen hareketlerdir. Ancak bu amaçlara hizmet etmekten çok, "İslama ve suçsuz insanlara zarar vermek"te; "hakim güçlerin ekmeğine yağ sürmek"tedirler. Bu nedenledir ki "hakim küresel güçler", küresel eylemlerini gerçekleştirmek için bu tip hastalıklı hareketleri, insanlığın gözünün içine bakarak sinsice üretmekte; insanlık dışı eylemlerine meşruiyet sağlamaktadırlar.

Bu tarz "radikal gruplar", İslamı kavramadıkları için bu güçlerin çoğu zaman bir maşası haline gelmekte; meşruiyetlerini kaybetmekte; İslama akılsızca büyük zararlar vermektedirler. Emperyal güçlerin sahnelediği siyasal-ekonomik oyunun adeta "kötü oyuncuları" olmakta; her defasında perde küresel efendilerin zafer nidalarıyla kapanmaktadır. Bu yolla iki yönlü kazanç elde edilmektedir: Birisi küresel ekonomik-siyasal amacın gerçekleştirilmesi. İkincisi, İslamın insanlığa her anlamda kurtuluş sunan rahmet boyutunun bombalanması. Ve böylece İslamla, terörün, kan ve cehaletin özdeşleştirilmesi... "
http://www.yaklasansaat.com/dinler/radikalizm_islam_degil_hastaliktir.asp
Yukarı  
 
Gönderen:
Osman

Yer:
Diger

Tarih:
15 Mart 2015, Pazar
16:12


İşid denen örgütün küresel güçler tarafından kurulan ve finanse edilen ortadoğuyu yeniden şekillendirmek için kurulmuş proje bir örgüt olduğunu bilmeyen çok az insan vardır diye düşünüyorum. İslam adına hareket ettigini söyleyen örgüt en büyük zararı islama vermesine rağmen İslam adına hareket ettigini söyleyen devletlerde gerçek islamdan bihaber oldukları için maalesef bu oyuna geldiklerini görüyoruz.yaklaşan saat sitesi dışında olayları herkesin anlayacağı lisanla anlatan bir site ne yazık yok.
Siteyi doğru ve samimi bir şekilde takip eden ortalama akıl sahibi herkesin dünyanın kimler tarafından ne şekilde yönetildiğini anlamaları beklenir.
Emegi geçenlerin Allah hidayetini artırsın.
Selamlar.
Yukarı  
 
Gönderen:
Ali

Yer:
Diger

Tarih:
15 Mart 2015, Pazar
11:58Sayın Demir,
Lütfen siteyi inceleyin, ondan sonra elbette sorun. Okuyun, araştırın, düşünün ve hazırcı-kolaycı olmayın. Mesele sadece DAİŞ meselesi değil, mesele AKILSIZLIK, mesele KİBİR, mesele KALB HASTALIĞI, mesele ucuz MANTIKÇILIK-İlimsiz KIYASCILIK, mesele KÜRESEL-PARASAL güçlerin OYUNCAĞI OLMAK, amaçlarına ALET OLMAK, mesele RADİKALİZM HASTALIĞI... İşte bütün bunların cevabını YS, KUR'AN bakışıyla çok önceden verdi, lütfen okuyunuz...

"RADİKALİZM": İSLAM DEĞİL "HASTALIK"TIR
http://www.yaklasansaat.com/dinler/radikalizm_islam_degil_hastaliktir.asp
Yukarı  
 
Gönderen:
Ahmet Demir

Yer:
Diger

Tarih:
15 Mart 2015, Pazar
04:26


Selamun aleyküm hocam. Irak suriye arasında çıkan İslam Devleti (Işid) hakkında görüşlerinizi merak ediyoruz saygılar
Yukarı  
 
Gönderen:
YS

Yer:
Diger

Tarih:
14 Mart 2015, Cumartesi
17:33


"Yorum-Analiz" bölümünde
""ORTA ASYA OPERASYONU", TÜRKİYE VE CIA" başlıklı yeni yazı yayınlanmıştır.

http://www.yaklasansaat.com/yorum-analiz/14_03_2015_orta_asya_operasyonu_turkiye_cia.asp
Yukarı  
 
Gönderen:
Ramazan

Yer:
Diger

Tarih:
08 Mart 2015, Pazar
18:20


En'am 6/88

"İşt Bu Allah'ın Hidayeti'dir. Allah,Kullarından Dilediğini-Gereken gayreti Göstereni-Bu Hidayetle Yol'a İletir.Eğer (Onlar-O Peygamberler) Şirk'e Düşseler idi, Elbetteki Yaptıkları (Güzel) Şeyler Hiç Olur Giderdi."
Yukarı  
 
Gönderen:
YS

Yer:
Diger

Tarih:
06 Mart 2015, Cuma
16:46


Sayın Yusuf;
İNSANLIK TARİHİ, MU-ATLANTİS VE "YE'CUC-ME'CUC" kitabımızın ilgili bölümünü ve özellikle ilgili ayetleri anlamış olsaydınız yahut konuya tefsirlerden göz atsaydınız, tefsirimizin doğru olduğunu anlardınız. Ancak asıl bugün anlaşılmayan mesele “şirk” meselesidir ki bu Kur’an’i temel kavram anlaşılmadan da İslam ve onu bozan namütenahi şirk çeşitlerinin anlaşılması maalesef mümkün gözükmüyor. İşte sorunuza cevap olacak mecburen kısa bir özet:

a)[ARAF(7)/189-192] açıkça Adem ve Havva’dan bahsediyor. Müfessirler de bu gerçeği kabul etmişlerdir. Bu şirk atfının Adem ve Havva’ya olduğu gayet net. Hatta bu konuyu teyid eden hadis nakilleri var, ancak biz o hadislere bu konuyu açıklarken yer vermedik. Lütfen ilgili ayetleri ve yorumumuzu tekrar okuyunuz:

Adem'in, yerleşik hale geldiği bu Mekke merkezli "Dünya Yurdu"nda ilk oğlu Kabil, ikincisi Habil'dir. Adem ve Havva Allah'tan salih bir erkek evlat isterler. Kabil'e hamile olan ve gittikçe ağırlaşan Havva ve Adem, bu sırada ikinci büyük hatalarını işlerler; çocuğun doğumuyla Allah'a ortak koşarlar. Bunun üzerine Yüce Allah da onları şiddetle kınar. İşte Kur'an'da ve Tora'daki delilleri... Kur'an, Kabil'in(Kayin'in) doğuşunu ve "şirk" koşulmasını şöyle açıklıyor:

O(Allah) ki, sizi tek bir nefisten(Adem'den) yarattı. Onda sükun bulması için, kendisinden zevcesini(eşini) yarattı. O zaman ki, onu örttü, o hafif bir yükle yüklendi ve onunla(o yükle) dolaştı. Arkasından ağırlaştı. Ve o ikisi, Rableri olan Allah'ı çağırdı: "Şayet bize bir salih (çocuk) verirsen, elbette biz, teşekkür edenlerden olacağız."
Ne zaman ki (Allah), o ikisine salih bir çocuk verdi, o ikisi, onlara verdiği çocuk konusunda O'na(Allah'a) ortaklar kıldılar. Allah, onların şirk(ortak) koştuklarından yücedir, münezzehtir.
Onlar hiçbir şey yaratamayan yaratılmışlar iken, (Allah'a) şirk(ortak) mı koşuyorlar?
Onlar(ortak koştukları), ne onlara, ne de kendilerine yardım etmeye güç yetiremezler.
[ARAF(7)/189-192]

Tora(Tevrat) ise nasıl ortak koşulduğunu bildiriyor ve Kur'an ayetlerini adeta tefsir ediyor:
Adem eşi Havva'yı bildi. (Havva) hamile kaldı ve Kayin'i doğurdu ve "Tanrı ile birlikte bir insan edindim." dedi.
Bir doğum daha yaptı; (Kayin'in) kardeşi Evel'i (doğurdu). Evel davar çobanı oldu; Kayin ise toprak işçisiydi. (Bereşit: 4/1-2)
4/1'de Havva, Kabil(Kayin) doğunca ne diyor: "Tanrı ile birlikte bir insan edindim." İşte şirk olan bir ifade... Adem'i ve Havva'yı doğrudan Sonsuz Yüce Allah yarattı. Sanki Allah'ın onlara lütfettiği "bu çocuk"; Adem, Havva ve onların yol göstericileri, yardımcıları olan meleklerin, Tanrı ile birlikte meydana getirdikleri bir "çocuk-insan". Allah'ın dışındaki sebeplere bir pay ayırmak, Allah'a ortak koşmaktır, "şirk"tir. Nitekim yukarıda zikrettiğimiz ARAF(7)/190 ayetinde, Yüce Rabb'imiz bunu açıkça bildiriyor:

"Ne zaman ki (Allah), o ikisine salih bir çocuk verdi, o ikisi, onlara verdiği çocuk konusunda, O'na(Allah'a) ortaklar kıldılar. Allah, onların şirk(ortak) koştuklarından yücedir, münezzehtir."[ARAF(7)/190]

b) Adem’in cennetten kovulmasına sebep olan önceki suçu da genel yaygın kanının aksine “şirk”tir. İşte suçun günah olduğunu söyleyen bir okuyucumuza cevabımız:
Okuyucunun görüşü: “Daha önce babalarımız ortak koşmuştu” denmektedir ki bu kesinlikle Âdem (a.s.) değildir, o ortak koşmamıştır, sadece günah işlemiştir.”

YS’nin cevabı:
Adem, açıkça “şirk” koşmuştur, işlediği “günah” değil “şirk”tir. İşte nasıl “şirk” koştuğunun izahı:
1) Adem’in Yaratıcısı-Rabb'i-İlah'ı Allah'tır ve Adem, Sonsuz Yüce olan Allah’a teslim olmuş Müslümandır. Mutlak anlamda ona itaat etmesi gerekir, bir konuda bile başkasına itaat etse o bir konuda “başkası”nı Allah’a ortak koşmuş olur. O başkası, ister kendi-nefsi, isterse de İblis olsun.

2) Allah, “şu ağaca sakın yaklaşma” diye açıkça-doğrudan Adem’e emretti. İblis geldi ne dedi: “Hayır, o ağaca yaklaş, meyvesinden ye ki melek olasın, cennette kalıcı olasın” Adem ne yaptı? Mutlak anlamda Allah’ın, açık-muhkem emirlerine uyması gerektiği halde, o konuda İblis’e uydu-itaat etti. Sonuç: İblis’i o konuda Allah’ın hükümranlığına ortak etti ve “şirk” koştu, ancak tövbe etti(döndü).

3) İblis de, Allah’ın açık-muhkem emrine uymayıp, nefsinin isteğine(kıskançlık sebebiyle) uydu ve “şirk” koştu, ancak tövbe etmedi, affedileceğini ummadı, ümitsiz oldu ve de kovuldu.

4) Her müşrik(M) kafirdir(K), ancak her kafir, müşrik değildir. Yani (M alt küme K)dır.

5) Sonsuz Yüce Allah’ın ve O’nun Peygamberinin bire bir açık-muhkem emrini her kim çiğnerse müşrik olur, yani kafir olur.

c) Peygamberler robot değildir, onlar da görevlerini yaparken denenirler ve hata edebilirler, şayet “şirk” olacak söz ve beyanları bir anlık ortaya çıksa, Yüce Allah tarafından anında uyarılır ve düzeltilirler; böylece bu en büyük suçu-zulmü işlemelerine müsaade edilmez. Şayet uyarıya rağmen bu azim suçu işlemeye devam ederlerse İblis gibi kaybedenlerden olurlar. Kur’an’da anlatılan ve “dilini sarkmış köpeğe” benzetilen kimse de, bu duruma düşmüş olan Belam’dır. (Araf(7/175-176)

İkinci bir delil de Balık Sahibi Yunus’tur. Yunus Peygamber, korkudan nereye kaçıyordu? Bu Allah’tan kaçış, itaatten kaçış, nefsinin hükmüyle itaatten çıkış ve yaptığı “zulüm-şirk” değil de nedir? Neden balığın karnında “Sen'den başka ilah yoktur, ben zalimlerden(şirk koşanlardan) oldum diyor? İşte Sonsuz Yüce’nin vahyi:

Balık sahibi (Yunus'u da); kızgınlıkla gittiği zaman; bizim kendisine güç yetiremeyeceğimizi sanmıştı. Karanlıklar içinden(balığın karnından) nida etti: "Sen'den başka İlah yoktur, Sen Yüce'sin, gerçekten ben zalimlerden oldum".
Bunun üzerine duasına icabet ettik ve onu üzüntüden kurtardık. İşte Biz, iman edenleri böyle kurtarırız.
[ENBİYA(21)/87-88]

Üçüncü bir delil ise yine Sonsuz Yüce’nin Evrensel ve Sonuncu Azim Peygamberi Muhammed(s.a.v.)i uyarısıdır:

"Ey Nebi, eşlerinin hoşnutluğunu isteyerek, Allah'ın sana helal kıldığını niçin haram kılıyorsun? Allah, çok bağışlayandır, çok esirgeyendir."
[TAHRİM(66)/1]

d) Bugünün temel meselesi “şirk” meselesidir. 1500 seneden bugüne; Kur’an’ın merkezi kavramları buharlaşmış, “şirk” tüm İslam coğrafyasında egemen olmuş, İslam’ın ”efradını cami, ağyarını mani” tanımı tarumar olmuş, “Yüce Allah’ın hukuku olan İslam” ortadan kalkmış, şirkin envaı çeşidi her yerde ve her işte sıradanlaşmış ve böylece Peygamberimiz(s.a.v.)’in diliyle:
“O gün(YS’de) benim ümmetim Ay’a ve Güneş’e tapmaz, ancak bilemedikleri bir şekilde şirk koşarlar” haberi maalesef bugün kaim olmuştur.

Evet herkesin bilmesi, öğrenmesi ve peşinden koşması gereken mesele “şirk nedir, ne değildir” temel meselesidir vesselam. Lütfen sitemizdeki İSLAM BÖLÜMÜ’nü ve özellikle aşağıdaki kaynakları inceleyiniz:

http://www.yaklasansaat.com/dinler/kuran_da_islam.asp
http://www.yaklasansaat.com/dinler/kuranin_merkezi_kavramlari_nasil_buharlasti.asp
http://www.yaklasansaat.com/dinler/kuranin_merkezi_kavrami_abd.asp
http://www.yaklasansaat.com/dinler/kuranin_merkezi_kavrami_ilah_islam.asp
http://www.yaklasansaat.com/dinler/iblisin_islama_tuzagi_tasavvuf_felsefesi.asp
http://www.yaklasansaat.com/dinler/radikalizm_islam_degil_hastaliktir.asp
Yukarı  
 

 

Toplam Kayıt Sayısı: 1411 Toplam Sayfa Sayısı: 36
[««] [«] 1. 2. 3. . . . 6. 7. 8. 9. 10. . . . 34. 35. 36. [»] [»»]  

 

Untitled Document
ys@yaklasansaat.com
anasayfa|evren|gezegenler|dünyamiz|dinler|eski kavimler|cin-seytanlar|haberler|yorum-analiz|seslendirmeler|videolar|site haritasi|iletisim|forum|ys kitaplari
Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yaklasan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat