yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 


 
Gönderen  Aranacak Kelime
Gönderen:
Bir kole

Yer:
Diger

Tarih:
03 Temmuz 2018, Salı
15:35


Az once baktigim videodan sonra size duygularimi soylemek istiyorum.
Video da: Profesor kılıklı ve docent diye gecinen iki kisinin, tefsirci ve mealci, kendi fikirlerini ilahlastirarak; Allah'ın İbrahim peygambere "oglunu kurban etmesini emretmemis (olamaz!) ve Kur'an, peygamberlerin ruyalarinin sahih oldugunu soylemez ve ruyaya gore de ibrahim peygamberin oglunu kurban etmesi olmaz" diyorlardi. Ne kadar uzucu bi durum ki; prof bir adamin ibrahim peygamberin oglunu niye kurban edecegini biraz soyledi ama yine de, kendi fikirlerini ortaya koyarak konuyu aslindan saptirdilar. Allah'a teslimiyetini; hicbir seye kole degil, sadece Allah'a kole olmak istedigini; kendini, oglunu, esini her seyini feda ettigi, Allah'a sevgi bagliligini, teslimiyetin zirvesine kadar geldigi ibrahimi anliyamadilar. Ne yazik.. uzuldum..
Yukarı  
 
Gönderen:
Bir kole

Yer:
Diger

Tarih:
03 Temmuz 2018, Salı
01:57


Rami bey, bence siz hicbirseye bakmamissiniz. Biseyler ogrenmek istiyorsaniz asagidaki gonderdigim linkde birkac sorunuzun cevabini alabilirsiniz. "Ruh ve madde" ile ilgili kuran destekli, yeterince acik ve herkesin anliyabilecegi baska bi yerde belki bulamayacaginiz bilgiler mevcut. Bu linkten baslayabilirsiniz.

http://www.yaklasansaat.com/evren/buyuk_patlama/buyuk_patlama.asp
Yukarı  
 
Gönderen:
Rami

Yer:
Diger

Tarih:
02 Temmuz 2018, Pazartesi
00:52


nefs le ilgili birtane yazınız yok. Nefs nedir ruhdan ayrı bir şey midir? Mahiyeti nedir enerji midir vs.

madde alemi berzah alemi vs alemler hakkında bir yazınız var mı?
Yukarı  
 
Gönderen:
Bir kole

Yer:
Diger

Tarih:
24 Haziran 2018, Pazar
03:51


Neden bu zaman icin topragin altinda olmak daha iyi?
Dediginize gore o dusunceyle gidersek, ne zaman iyiydiki?
(Bagislayin) Hayir siz yanlissiniz; iman edenler icin hic bir zaman kotu degil. acilari, kaoslari yasayabiliriz, fakat Hic bir aci, kaos Allah a teslim olmaktan alikoymayacak bizi...
-İblis, “Rabbim! Beni azdırmana karşılık, andolsun ki yeryüzünde kötülükleri onlara güzel göstereceğim, içlerinde ihlâsa erdirilmiş kolelerin hariç, onların hepsini azdıracağım” dedi. (Hicr 39-40)
Yukarı  
 
Gönderen:
Gūlden

Yer:
Diger

Tarih:
21 Haziran 2018, Perşembe
17:48


Bu gün toprağın altında olmak üstūnde olmaktan çok daha iyi olduğu zamandayiz !
Ufacık, konuşmaları bile tam düzelmemiş çocuklara yapılan alçakliklar, emrimize verilmiş savunmasız hayvanlara yapılan alçaklıklar ...
Sadece bu boyutuyla bile bakarsak yaklasansaat in ardarda gelecek olaylarının bir soluk dibindeyiz.
(Allah bizi dünya sarhoşlugundan, her şerden korusun)
Dūnyamiz 1 in sunumundan alıntı:Bugün ahlaki çürümüşlük, şeytanlaşma, başkalarını sömūrme,kandırma-saptirma: cinnet, ruhsal-zihinsel sakatlıklar, bedeni-cinsel çilginliklar, kaos-katliam ve tüm boyutlardaki çūrümüşlük, grafiğin en derin çukurunu çizmekte...
Yukarı  
 
Gönderen:
adsız

Yer:
Diger

Tarih:
17 Haziran 2018, Pazar
17:31


Esselamünaleykum ,ramazan bayramımız mübarek olsun.Nerde olursak olalım Allah bizi korusun,selametle kalalım inşallah.
Yukarı  
 
Gönderen:
Bir kole

Yer:
Diger

Tarih:
15 Haziran 2018, Cuma
10:15


Kolesi oldugumuz maddi ve dusunce nesnellestirdigimiz herseyi ramazanda terkettik. Sadece ve sadece Allah a kole olduk. Ramazan bir irade savasi degildi. İnsanin iradesini zayif kilan zaten Allahti. -neden senin irade savasi vermeni istesinki!? Dusunuldugunde Allah bir irade savasi istmiyordu; Razaman bir teslimiyetti. İdrak etmis insanlarin kurtulusuydu. Bunun iradeyle degil, kolelikle alakasi vardi. Kolesi oldugumuz; ilahlastirdigimiz nesne ve dusunceden azad olub Yuce ilaha, Rabbe, yaraticiya, melike,efendiye, rahman olan ALLAH a sevgiyle baglanmak ve sadece ona kole olmakti Ramazan. Ne mutlu ki bunu idrak edenlere ve bunun bayramini kutlayanlara.. Ramazan bayraminiz mubarek olsun..
Yukarı  
 
Gönderen:
Mehmet

Yer:
Diger

Tarih:
01 Haziran 2018, Cuma
03:36


Iklimlerin garip değisiklikleri çok korkutucu. Geçen yil subatta kesilen yagmur suan hala surmekte. Dunya son demlerini yasiyor zannimca. Bunun icin derin bilgilere de gerek yok sanirim. Yaklasan Saat gercekten yaklasti. Buna ben de kanaat getirdim!.. :(((( bu bir uyari. Gercek apacik ortada. Insanin dunyaya olan koleligi onu kor etmis.. Allah'in mesaji; insanlara, insanligi soylemek. Gercekten insan, Allah'tan baska hicbir seye kole olmamak icin yaratildi, gonderildi dunyaya. Bu mesaji anlamayanlar cok. Ne kadar yazik.
Bu yagmurun bir şeyi canlandiracaginin kanaatindeyim...
Allah ne guzel uyaricidir. Ona kole olarak olmek ne guzeldir...
Yukarı  
 
Gönderen:
YS

Yer:
Diger

Tarih:
25 Mayıs 2018, Cuma
00:51


Yaklaşan Saat kitap serisinden 2 yeni kitabımız yayınlanmıştır. Kitapçılardan isteyebilir veya internet kitap satış sitelerinden temin edebilirsiniz.

1- SON DİN "KUR'AN İSLAMI" BUHARLAŞTI MI?
"İBLİS'İN İSLAM'A TUZAĞI TASAVVUF FELSEFESİ"
RADİKALİZM İSLAM DEĞİL "HASTALIK"TIR

http://yaklasansaat.com/ys-kitaplari/ys-kitap-serisi7-tasavvuf-felsefesi.asp

2- "YAKLAŞAN SAAT'TE BEKLENEN MEHDİ DEĞİL İSA'DIR"
"İRAN DİNİNİ TARİHSEL KÖKENLERİ" VE "MEHDİYET FELSEFESİ"

http://yaklasansaat.com/ys-kitaplari/ys-kitap-serisi8-mehdiyet-felsefesi.asp
Yukarı  
 
Gönderen:
YS

Yer:
Diger

Tarih:
22 Mayıs 2018, Salı
17:34


YAKLAŞAN SAAT, AYASOFYA KİTAP VE KÜLTÜR FUARINDA

Stand No: 225
Yukarı  
 
Gönderen:
Ahmet

Yer:
Diger

Tarih:
16 Mayıs 2018, Çarşamba
18:13


Mehmet'in dikkatine

Yaklaşan Saat Yaklaştı!

http://www.yaklasansaat.com/haberdosya/2018_haberleri/16_05_18_yaklasansaat_yaklasti.asp
Yukarı  
 
Gönderen:
Mehmet

Yer:
Diger

Tarih:
16 Mayıs 2018, Çarşamba
01:02


Qaqa sanada selam. Men Azerbaycan da tibb universitetinde oxuyuram. Bu sahifeyi oxumussansa seni tanımak isteyirem. Nmehmetkardas@outlook.com
Yukarı  
 
Gönderen:
Tural

Yer:
Diger

Tarih:
15 Mayıs 2018, Salı
22:08


Size Azerbaycandan yaziram.
Salam olsun sizlere .
Bu sayti hazirladiginiza gore cox minnetdaram sizlere.
Kitaplarinizi elde etdim ve cox raziyam.
Allah da sizlerden razi olsun.
Bele davam edin. UGURLAR!

Yukarı Mail: k-h-a-n@mail.ru 
 
Gönderen:
Mehmet

Yer:
Diger

Tarih:
15 Mayıs 2018, Salı
11:56


Selamlar... kudüs için sizin görüşünüzü almak istiyorum. Tutum ne olmalıdır? Allah ın indinde mahçub çıkmamak için bununla ilgili ne düşünebiliriz. Yada kudus için bir yazı paylaşıcakmısınız? Bundan eminimki şeytani bi oyun dönüyordur.
Yukarı  
 
Gönderen:
Bir köle

Yer:
Diger

Tarih:
10 Mayıs 2018, Perşembe
17:12


Teşekkürler. Bu bilginin benim icin çok yararli oldugunu bilmenizi isterim. Madde ile olusan evren modelinde su an yasantimizi surdurmekteyiz. Peki antimadde ile yaratilan evren modeliyle ilgili bikac sey soyleseniz, sizden cok mu sey isteyecem. Tekrar sagolun.
Yukarı  
 
Gönderen:
Günhan

Yer:
Diger

Tarih:
18 Nisan 2018, Çarşamba
17:18


Selamlar,

Sonsuz Yüce Allah tektir ve her şeyi çiftler-eşler halinde yaratmıştır. Bu durum Kur'an'da birçok ayette bildirilmektedir. Söz konusu ayetlerin tamamına "Kur'an'da Yaratılış" sayfasından ulaşılabilir. Burada bir tanesini hatırlayalım:

Arz'ın bitirdiklerinden, onların kendilerinden ve bilmedikleri her şeyden, 'çiftler'(eşler) yaratan (Allah), ne yücedir!
[YASİN(36)/36]

Antimadde, maddenin eşidir, 20. yüzyılda keşfedildiğinde çevremizde gördüğümüz her şeyi oluşturan maddenin bir de eşinin var olması gerektiği anlaşılmıştır. Böylece Allah'ın yaratmasındaki çift olma durumu olabildiğince geniş kapsamlı olarak ortaya çıkmış ve insanlığın anlayışına sunulmuştur.

Antimadde ile ilgili kapsamlı bir yazı, inşallah yakında yaklasansaat.com'da yayınlanacaktır. Ancak konuya giriş olması için sanırım burada da kısa bir özet verilebilir.

Antiparçacıklar maddeyi oluşturan parçacıkların ayna görüntüsü olarak tarif edilebilir. Aradaki zıtlık yüklerin ters olmasıdır. Örneğin elektron bir madde parçacığıdır ve elektrik yükü (-1)'dir, elektronun antiparçacık eşi pozitron olarak adlandırılır ve elektrik yükü (+1)'dir. Yük haricindeki özellikler, örneğin kütle, eşler arasında aynıdır. Bütün parçacıkların bu şekilde eşleri vardır.

Antimadde, antiparçacıklardan oluşmuş maddedir. Maddenin içinde atomlar varsa antimaddenin içinde de anti-atomlar vardır. Örneğin; su molekülü H2O, 2 hidrojen 1 oksijen atomundan oluşur; antimadde su molekülü ise 2 anti-hidrojen 1 anti-oksijen atomundan oluşur. Anti-atomlar da anti-protonlar, anti-nötronlar ve anti-elektron ya da bilinen adıyla pozitron anti-parçacıklarından meydana gelmiştir.

Antimadde bilim dünyasının en çok kafasını karıştıran konulardan biri. Çünkü büyük patlama sırasında enerji kütleye dönüşürken madde ve antimaddenin eşit miktarlarda üretildiği biliniyor. Ancak Dünya, Güneş ve hatta galaksiler dahil gördüğümüz her şey neredeyse tamamen maddeden oluşmuş durumda. Bu yüzden büyük patlamada yaratılmış olan antimaddenin nereye kaybolduğu sorusu, cevap verilmesi gereken önemli bir soru. Ve bilimin bu konuda ulaşabildiği bir cevap bulunmuyor.

Etrafımızda madde kadar çok antimadde bulunmasa da, doğal ve yapay olarak az miktarlarda antimadde üretilmektedir. Güneş'teki reaksiyonlar sırasında ve atmosferde yıldırımlar olurken antimadde oluştuğu bilinmektedir. Yapay antimadde tıpta ve bilimsel deneylerde kullanılmaktadır.

Yukarı  
 
Gönderen:
BİR KÖLE

Yer:
Diger

Tarih:
01 Nisan 2018, Pazar
21:55


SELAMLAR
madde ve antimadde farkı? antimadde suan kullanılıyormu? antimadde elde edilmiyormu? madde ile yapılmayan ne kaldıkı antimaddeyle bişeyler yapılacak? vs antimaddeyle iligili birkaç bilgi yazanızdan başka, anlıyacağımız dilde olursa paylaşırsanız çok sevinirim.. iyi çalışmalar
Yukarı  
 
Gönderen:
Mehmet

Yer:
Diger

Tarih:
30 Mart 2018, Cuma
17:00


2 ayet, 2 hadisle evrenin yaricapini cikardiniz. Fakat buna milyardolarlar harcayanlar sadece seyirci kaliyor. -tabi rezilliklerinden dolayi okuyabilirlerse. Dunyanin ekonomisi bunlarin uzerinde donuyorken, İnsanoglunun yani bu bilim adamlarinin bu bilgilere ulasmasinin gercekyolunun, gercek vahye muhtac oldugunu anlamak ve inanmak oldugunu, lise ogrencisi seviyesinde bi cocugun bunu dusunmesi ne garip. Bu seviyedeki insanoglunun utanmadan "Sonsuz evren, evrenler" her agizlarinda her gevelediklerinde Allahtan sabir diliyorum. Ekonomide kriz yaratacak paralarin, boylesine pozitiflikle arastirmalarla ugrassalardi eminim suan cok cok daha ilerde olabilirdik. Ne yazik(!) ki, bu pozitifligi , bu bilgiyi yakalamanin bilim adami olmakla alaksi yokmus, cok sukur. Sonsuz olan tek ilah, Allahtir ve bu onun sifatidir. Ben bunu, ne yarattigi maddeye, ne de yarattigi insanin fikirlerine vermeyecegim. Herseyi sonlu ve hesaplanabilir yaratan Sonsuz Allahima sukurler olsun.
Yukarı  
 
Gönderen:
İsmail

Yer:
Diger

Tarih:
23 Mart 2018, Cuma
20:12


Mehmet bey;
Peygamberimiz(sav) elbette ki Musa(as) veya İsa(as) gibi apaçık mucizelerle gelmemiştir. Ancak O'nun da çok sayıda mucizeleri
vardır. Bunlar Sahih Hadis kaynaklarında yer almaktadır. Nitekim Site’nin “Ay” yazısında işaret edilen Ay’ın ikiye bölünmesi hadisesi; Hem Kur’an’da hem de Sahih Hadis kaynaklarında mevcuttur.
Ayrıca kuru mantıkla Peygamberimiz mucize gösteremez veya göstermemiştir demek külliyen yanlıştır. “Ay” yazısındaki ilgili bölüm ve ilgili hadisler aşağıdadır:

"DERİN VE UZUN KANAL: "HADLEY RİLLE"
Ay yüzeyinde uzun dar vadilere Rille denmektedir. Apollo 15 misyonu, bunlardan biri olan 125 km uzunluğunda, 400 mderinliğinde ve en geniş noktada 1500 m genişliğe sahip Hadley Rille'yi ziyaret etmeden önce bir tartışma sözkonusu idi. Bazı bilim adamları, bunların nehir yatağı olduğunu ve belirli bir zamanda buradan suların aktığını, diğer bir grup ise bunların, lav akışından oluşmuş kanallar olduğunu iddia etmekteydi. Bugün için bu kanalların, magmatik olduğu sanılmaktadır.
“Bazı İslam bilginleri, Ay’daki, bu uzun(125 km) ve oldukça da derin(400 m) olan Hadley Rille kanalını, Peygamberimiz Muhammed (s.a.v.)'in, Ay'ı bir mucize olarak ikiye ayırmasının bir işareti olarak görmektedirler. Bilindiği gibi Kur'an'da da; Ay'ın "kıyamet alameti" olmak üzere yarıldığı ifade edilmektedir:
"Saat(Kıyamet) yaklaştı ve Ay yarıldı."
[KAMER(54)/1]"

İşte ilgili Hadisler:
Enes bin Malik’ten: Mekke ahalisi Resulullah’tan kendilerine bir ayet(bir mucize) göstermesini istediler. O da onlara Ay’ı iki bölük gösterdi, hatta Mekkeliler Hira Dağı’nı o iki bölük arasında gördüler.
Buhari, C.8, Bab: 35, Hno: 88, s. 3619
Abdullah ibn Mesud şöyle demiştir: Biz Mina’da Peygamber(sav)in beraberinde iken Ay ikiye bölündü de Peygamber(sav): “Şahit olunuz!” buyuudu. Ve Ay’dan bir parça Hira Dağı tarafına gitti. Ebu’d Duha Müslim ibn Subayh da Mesruk’tan; o da Abdullah ibn Mesud’dan: Ay Mekke’de ikiye bölündü, diye söylemiştir.
Buhari, C.8, Bab: 35, Hno: 89, s. 3620
Abdullah ibn Abbas’tan: Resulullah(sav) zamanında Ay ikiye ayrıldı diye tahdis etmiştir.
Buhari, C.8, Bab: 35, Hno: 890 s. 3620

Yukarı  
 
Gönderen:
mehmet

Yer:
Diger

Tarih:
23 Mart 2018, Cuma
00:41Ay'daki Kanal: Peygamber (s.a.v.)'in "Ay Mucizesi"nin İşareti! yazınız da ayın yarıldığı doğrudur. Ayetin böyle bir şeyi tasdik ettiği açıktır. Ama bunun peygamberin mucizesi dediğimizde çelişkiler çıkmaz mı? Peygamberin böyle mucizesi oldumu ki? ya da gerek mi vardı? kuranın mucizesi tek yeterli değil mi? böyle bir mantık kuran açıklamış çunku. Ne mucize gelse inanmazlar; ayetlerde açıklanan "biz atalarına apaçık mucizelerde verdik ama onlar inanmadı"
lütfen geniş açıklama bekliyorum.. iyi günler
Yukarı  
 
Gönderen:
YS

Yer:
Diger

Tarih:
19 Mart 2018, Pazartesi
00:48


Okuyucuların dikkatine;
"İŞTE MUCİZE: "ARAP YARIMADASI YENİDEN OTLAK VE NEHİRLERE KAVUŞACAK"" ve "DÜNYA'NIN GEÇİRDİĞİ "BUZUL ÇAĞLARI"" yazılarımız yayınlanmıştır.
Yukarı  
 
Gönderen:
Alperen Koçoğlu

Yer:
Istanbul

Tarih:
09 Mart 2018, Cuma
02:49


Yeni yayınlanan ve merakla beklediğim “ KUR’AN’I ANLAMAK İÇİN ARAPÇA “ kitabınızı aldım.
Kitabın yayınlanma amacını okumam ; ‘Son Nebi’ Muhammed (s.a.v)’ den sonra, Sonsuz Merhamet sahibi Allah’ın, tüm insanlara elçilik görevi yapması için bıraktığı - sorumlu olduğum ve hesaba çekileceğim Kur’an’a verdiğim önemi sorgulamama vesile oldu. Gerçeği arayan herkesin, Allah’ın vahyi Kur’an’ı aracı olmadan okuyup-anlamaları için çok faydalı bir kitap olmuş emeği geçenlerden Allah razı olsun…
“O kimseler ki, onlara Kitab’ı verdik, onu hak bir okuma ile okuyorlar. İşte onlar ona iman edenlerdir, her kim de onu (Kitab’ı) örterse böylece onlar hüsrana uğrayanlardır.” ( BAKARA / 121 )
Yukarı  
 
Gönderen:
Bir köle

Yer:
Diger

Tarih:
06 Mart 2018, Salı
15:10


S.a
Bazı paylaşmadığınız okuyucu yorumlarını paylaşsanız iyi olur. Cünkü forumdan da çok şey öğrendim. Amacım sadece okuyucu yorumlarında bazı kavramlara karşı yorumunuz. Gerçekten ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.. Allah kolaylık versin.
Yukarı  
 
Gönderen:
YS

Yer:
Diger

Tarih:
21 Şubat 2018, Çarşamba
00:03


Okuyucuların dikkatine! "Site Güncellendi" yazısını tıklayınca eklenen sayfaya gitmektedir.
Yukarı  
 
Gönderen:
sinan

Yer:
Istanbul

Tarih:
14 Şubat 2018, Çarşamba
17:28


Sa,

"Site güncellendi 14/02" yanında -Haberler,-Belgeseller,şu yazı eklendi,bu seslendirme eklendi vs. gibi neresi güncellendi ise yazılsa ne güzel olur.Herseferinde tüm siteyi baştan gezmek zorunda kalıp,yeni ne eklenmiş diye bulmak gerçekten inanılmaz vakit kaybı ve bıkkınlık veriyor..

Çalışmalarınız için teşekkürler.
Yukarı Mail: sinan263@hotmail.com 
 
Gönderen:
ibrahim sarışın

Yer:
Istanbul

Tarih:
05 Şubat 2018, Pazartesi
19:11


keşke dinler ve eski kavimlerle ilgili içerikler de kitap olarak basılsa
Yukarı Mail: sarisinibram@hotmail.de 
 
Gönderen:
YS

Yer:
Diger

Tarih:
18 Eylül 2017, Pazartesi
12:24


"KUR'AN'I ANLAMAK İÇİN ARAPÇA" Kitabımız henüz çıkmadı. Yakında basılacak, basıldığında da bilgi verilecektir.
Yukarı  
 
Gönderen:
Bir köle

Yer:
Diger

Tarih:
18 Eylül 2017, Pazartesi
11:44


Merhaba, ys 3 kuran' i anlamak icin arapça kitap serisini nasil alabiliriz... size mesaj cektim cevaplamaniz.
Yukarı Mail: Recaikardas@hotmail.com 
 
Gönderen:
Bir kole

Yer:
Diger

Tarih:
11 Eylül 2017, Pazartesi
01:58


Yüce Rabb' ime atilan iftiralari artik idrak edebiliyorum. Yaziklar olsun bu insanlarin alcaklığina. Ağlıyarak, sinirlenerek dinlemek, izlemek zorunda kalıyorum... İnsanlar kendi şereflerini nede ucuza satiyor.. Yüce Rabb' im acısın... Yaklaşansaat' e çok teşekkurler.
Yukarı  
 
Gönderen:
ibrhmokur

Yer:
Diger

Tarih:
10 Eylül 2017, Pazar
09:40


Tüm yazar kadrosundan ALLAH razı olsun
tüm konuları tek tek okuyorum okutuyorum
Cok teşekkür ederim bizleri aydınlattıgınız için
Yukarı Mail: ibrhmokur@gmail.com 
 
Gönderen:
Abdullah

Yer:
Istanbul

Tarih:
02 Eylül 2017, Cumartesi
20:34


Bizim sevincimiz Allaha yakınlaşmayı umarak Onun rızasını dilemekte. Atlar ayrı kulvarlarda koşsa da yol aynı. Sevgimiz, umudumuz ,korkumuz aynı. Allah tüm müslümanların bayramını bereketli ve sevinçli kılsın.Ve bizi razı olacağı ,salih amellere iletsin.Esselamünaleyküm.
Yukarı  
 
Gönderen:
Bir köle

Yer:
Diger

Tarih:
16 Ağustos 2017, Çarşamba
02:16


İran dini ile ilgili tez gerçekten takdir edilecek türden. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.
Rumi’nin İslam alimlerinden görülmesinden, ve bir tartışmada “Rumi gibi evliya insanlar” denilmesinden gerçekten sıkıldım. Söz verdikleri gibi; Ne zaman İlah ve köle kavramını kavrayacak bu insanlar!..
Yüce Rabb'im hidayet etsin, acisin...
Yukarı Mail: Birkole@hotmail.com 
 
Gönderen:
Abdullah

Yer:
Diger

Tarih:
31 Temmuz 2017, Pazartesi
23:52


"İRAN DİNİNİN TARİHSEL KÖKENLERİ" VE "MEHDİYET FELSEFESİ" başlıklı araştırma-analiz yazısı yayınlanmış. Okuyuculara duyrulur.

http://www.yaklasansaat.com/dinler/iran_dininin_tarihsel_kokenleri_mehdiyet_felsefesi.asp
Yukarı  
 
Gönderen:
Abdullah

Yer:
Diger

Tarih:
26 Haziran 2017, Pazartesi
17:53


Bayramımız bereketli,sevinçli olsun.Allah huzurve selamet versin,hepimizi korusun.Esselanünaleyküm.
Yukarı  
 
Gönderen:
Selim

Yer:
Diger

Tarih:
28 Mayıs 2017, Pazar
01:31


Öncelikle Ramazan ayının bereketli geçmesi dileğiyle. Benim site yönetiminden istirhamım Harry Potter filminin de analizinin yapılması. Nitekim bu film de sitede daha önce analizi yapılan filmler gibi kendine büyük bir hayran kitlesi edinmiş ve insanları ağızlarından salyalar akıtarak kendini izlemiştir ki böyle bir filmin (film serisinin) şeytani bir amaca hizmet etmesi gayet normaldir. Site yönetimi bu filmi de inceleme listesine alırsa çok memnun kalacağız. İyi çalışmalar.
Yukarı  
 
Gönderen:
abdullah

Yer:
Istanbul

Tarih:
06 Mayıs 2017, Cumartesi
13:44


idrak edemiyorsun bari inkar etme ilkesine dayanarak sitenizi okudum ve uçuk bulmadım teşekkürler böyle bir site kurduğunuz için
Yukarı Mail: abdurrahmankarahan997@gmail.com 
 
Gönderen:
bir kole

Yer:
Diger

Tarih:
12 Mart 2017, Pazar
05:06


yaklasansaat sitesini yeni gezindgim zamanlardaki imanim ve amelim konusunda kendimi soyle tarif edebilirim. Yuce Allah a siginarak.
-siteyi daha bilmiyorken: ben disardan cok saglam ve guzel gorunen bi ev gibiydim. hatta o bile belki de artik yoktu!..icerde fareler her yeri tahrif ediyordu. daha dogrusu ev, ev olmaktan cikmisti.. evin ici farelerle dolu, ve fareler her yeri mahfetmisti. hersey yarim yamalak, hic biseyden verim alinmiyordu.
-Siteyi yeni okudugum zamanlar: evime ne kadar guzel seyler alsamda, fareler gelir tahrif ederdi ve hic bi fayda almazdim.
-sitenin islaam nedir sorusuna onem verdigini gordum, mealleri, yazilari hemen hemen okudum: farelerin saklandiklari yerleri belirledim. evin icine artik biseyler alabilirdim, ama fareler yaklamak zor!..
-forumlari okumaya basladim: bi kac arkadasin fikirleriyle fareleri yakalmak icin tuzaklari yaptik. cabalamaya basladim gecem gunduzum karisti ama, bunun sonunda cok guzel olacagi fikri beni davamdan almadi.
-forumlarda, İslami incelikle guzel anlatanlar, ve islamin daha ne oldugunu bilmeyen ;kaba, sirci, sifreci, tarikatci; sefaatci, kulcu, ruhundan ufleme(!), meditasyoncu; yogaci, koordinatci, ve bende dahil(!) o kadar seyler gordum ki! (umarim onlarda benim gibi hevalarini fikirlerine bi koseye atip Hakka teslim olmuslardir): evim icin ugrasmamda, abdullah, halil ibrahim, bir kole, osman, oguz, nisa, asli... ve bir cok adini sayamdigim arkdaslarim bana cok yardim etti(Allah in izniyle).butun fareleri ustalikla yakaldim. evime yeni seyler aldim. artik fayda vermeye basladi. ve artik evimin ici cok guzel!.. artik fare bile girmeye cesaret edemez Allah in izniyle.
evimin icini hallettikten sonra artik evin disi kalmisti. evin disini da insallah Hallediyorum, Halletmekteyim ve hep Halletmekte olacam.

cok tesekkurler yaklasansaat. Allah sizden razi olsun. Allah a hamdolsun ki bi vesile kildi da Hakki ogrendim. Allah kolaylik versin.


Yukarı  
 
Gönderen:
OSMAN

Yer:
Diger

Tarih:
27 Kasım 2016, Pazar
15:11


Nurulah bey ne okuduğunuzu bilmiyorum; ancak anlayamadığınız çok açık. Evvela aşağıdaki yazıda açıklanan tasavvufçuların yanlışı nedir. YS'nin görüşü nedir bunu anlayın.

ALLAH ALEMLER-EVRENLER VE İNSANLARI YARATTI

Alemlerin Rabb'i olan Sonsuz Yüce Allah; alemleri-evrenleri, yaratmayı düşündü ve yarattı. Sonsuzluğu kaplayan ve yaratılmış hiçbir enerjiye benzemeyen sonsuz "Latif Nuru"nun "sonsuz ince bir nur noktası"ndan bir "ol" emriyle; "büyük patlama"yla; "alemler"i yarattı. Allah, bu sonsuzluğu kaplayan, sonsuz ince "Nur Noktası"ndan, sayısız evrenler yaratmaya ve yok etmeye kadirdir. Allah'ın Işığı, elbette O'nun yarattığı-yaratılmış hiçbir ışığa benzemez. "O'nun Işığı"nın yansıması olan "Nuru" da, yaratılmış hiçbir "ışık yansıması"na benzemez. Allah'ın Nuru, bizzat var olan Işığı değil; ışığının bir yansımasıdır. Tasavvuf felsefecilerinin en önemli yanılgılarından birisi de; "O'nun Işığı" ile "Nuru" arasındaki farkı kavrayamamak; yaratılmış her şeyi, "O'nun Işığı"nın yahut Kendisi'nin bir yansıması-parçası olarak görmektir. Gerçekte yaratılmış her şey; O'nun bizatihi Kendisi'nin yahut Işığı'nın değil, "Işığı"nın "yansıması" olan "Nuru"nun türevleridir. Allah, "Işığı"yla, "Nuru"nun farkını kavramamız için bize Güneş'i ve Ay'ı misal vermektedir:

"O(Allah) ki Güneş'i ziya-ışık(foton), Ay'ı nur kıldı.."

[YUNUS(10)/5]

Ay'ın ışığı; Güneş ışığının bir yansımasıdır. Yani Allah'ın Nuru, O'nun Işığı'nın bir yansımasıdır. Ve her şeyi; alemleri, bu yansımadan yarattı. Bu fark çok önemlidir. Bunları en iyi bilen İblis, insanların, Allah'a ortak koşması; kendilerini Allah'a ortak etmesi için her türlü "mantık hileleri"ne baş vurmakta; ya sonsuz yüce ve yarattığı hiçbir şeye benzemeyen "Tek Tanrı"yı çoğaltmakta; ya da insanları tanrılaştırıp; yüce ve benzersiz olan "Tek Tanrı"nın cüzleri yapmaktadır. İslam'ı bozmak için geliştirdiği en sinsi yöntem ise İslam'a, "tasavvuf felsefesi" yoluyla "şirk kanalları" açmaktır.

Başlangıçta sadece ve sadece Sonsuz Yüce Allah vardı. Allah, sonsuzluğu kaplamış bulunan Nuru'ndan, önce melekleri-ruhları yarattı, daha sonra maddenin ruhu olan "melekut"u yarattı. Daha sonra da bu, Rabb'ine bağlı "bilinçli melekut"tan, "büyük patlama"yla, evrenleri-alemleri yarattı. Arkasından Güneş sisteminde, "kendisine köle olsunlar" diye cinleri ve insanları yarattı. Tüm bu yaratmalar; "Nuru'nun türevleri" olarak yukarıdan aşağıya hiyerarşik bir sıraya ve boyuta sahiptirler. Tüm yaratılmışlar, sonlu boyutludurlar. En üst boyutta yer alan Başmelekler'den, aşağıya doğru "hiyerarşik boyut sıralaması" vardır.

Yukarı  
 
Gönderen:
nurullah

Yer:
Diger

Tarih:
27 Kasım 2016, Pazar
01:49


hocam,
"ruhlar ve melekler nur dan varliklardir"
bunu derken, KURAN' da bununla iligili aciklanmis ayet bulamadim. nurdan varliklardir diyenler sadece mutasavviflar; yani tasavvuf ilmine kaciyor. sonucta biz de biseyler okuyup, biseyler anlatiyoruz. siz tasavvuf ilmi hakkinda hep olumsuz konusuyorsunuz ama, bu ruhlar-melekler in nurdan varliklar oldugunuda tasavvufculardan baskasinin soyledigini goremedim... konuya aciklik getiriseniz sevinirim. Allah kolaylik versin
Yukarı Mail: si_e47@hotmail.com 
 
Gönderen:
hasan

Yer:
Diger

Tarih:
07 Kasım 2016, Pazartesi
16:44


Cabir’e,

Yazdıklarından YS’ye bakışın belli oluyor. Hadi okuduğundan bi-idraksin diyelim, ahmakça bir genelleme yaparak iftira atmak da ne oluyor.

Konunun özeti şudur:

1- YS’nin haberinde Bağdadi ile McCain’in görüştüğüne dair tek bir cümle yok. Sadece bu iddiaları yansıtan bir fotoğraf var.

2- Ayrıca bu YS’nin bir iddiası değildir, halen daha sıcaklığını koruyan ve Batı’da Kanada merkezli Global Research gibi medya organlarının arkasında durmaya devam ettiği bir iddiadır.

3- Bunu yalanlayan ise Senatörün kendi ofisidir, bu da elbette doğaldır ve hiç bir kanıt içermez.

4- Fotoğrafta senatörle görüşürken çekilmiş ve Bağdadi olduğu iddia edilen kişi ile Amerika’nın kendi yayınladığı Bağdadi videosundaki kişinin birbirine tıpkı benzerliği, Bağdadi’nin fotoğraflarda olduğu düşünülen 42-43 yaşları ile gerçek yaşının uyumlu olması, Amerika’nın bu iddialar üzerine tanınması daha zor ve düşük kaliteli Bağdadi resimleri servis ederek olayı örtbas etmeye çalışması bu iddiaları sıcak tutmaya devam etmiştir.

5- Diğer yandan son 20 yılda McCain’in CIA’nın bir çok örtülü operasyonunda ve CIA patentli her renkten bir çok darbenin arka planında yer almış olması, Libya ve Suriye’de ki Arap Baharı’ndan hemen önce Kahire’de bir toplantıya başkanlık yapması ve bundan kısa süre sonra Suriye devriminin başlaması gibi güçlü iddialar elbette bu şüpheleri güçlendiriyor.

6- Tüm bunlar iddialar olarak varlığını sürdürmektedir, henüz hiç kimse bu şüphelere son verecek net bir kanıt da gösterememiştir.

Şimdi tüm bu bilgilerden mahrum, konuyu ve YS’yi anlamaktan, bütüncül bir bakıştan uzak bir şekilde adına yorum bile denmeyecek cümleleri karalamakla kötü niyetini izhar etmekten gayrı bir şey elde edemezsin. Bu kafayla YS’nin analizlerini anlamanız elbette zor. Öküzün altında buzağı arayıp, YS’ye çamur atmayı bırakın, kendi işinize bakın.

7-Ayrıca haberdeki ABD'li uzmanın yorumları ve gerçeği çıplak bir şekilde ortaya koymasından da nasılsa hiç etkilenmemiş siniz ki bu da kimin aleti olduğunuzu gösteriyor.
Yukarı  
 

 

Toplam Kayıt Sayısı: 1411 Toplam Sayfa Sayısı: 36
[««] [«] 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. . . . 34. 35. 36. [»] [»»]  

 

Untitled Document
ys@yaklasansaat.com
anasayfa|evren|gezegenler|dünyamiz|dinler|eski kavimler|cin-seytanlar|haberler|yorum-analiz|seslendirmeler|videolar|site haritasi|iletisim|forum|ys kitaplari
Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yaklasan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat