yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 


İBLİS'İN KADİM PLANI İŞLİYOR: "YAYGINLAŞAN CİNNET"

MAVİ BALİNA

Teknolojik gelişmelerle adeta cennetin kapılarına yaklaşan insanoğlu, sosyolojik ve ahlaki olarak tam bir çürümüşlük içerisine düşmüştür. Bilgi kirliliği ve enigma, gerçeğin tüm kırıntılarını alevli rüzgarında savurmuş; Sonsuz Yüce Allah'a sırt çeviren insanlık, kendini adeta İblis ve avenesinin kollarına bırakmıştır. Böylece cehennemin yolunu tutmuştur. İşte Sonsuz Yüce Rabb'imizin "cehennemden çıkış isteyenlere" karşı cevabı:

"İşte böyle, tek olan Allah'a çağrıldığınız zaman örttünüz, O'na şirk koşmaya çağrıldığınızda ise iman ettiniz(şirk koştunuz)…" [MÜ'MİN(40)/12]

İşte İsa bin Meryem'in serzenişi: "Ne adalettir ki, kurtuluşa götüren gerçeğe inanmayan insanoğlu felakete götüren yalana inanır."

Kötü-şeytani fikirler, düşünceler ve eylemler, medya ve internet kanalıyla hiç olmadığı kadar hızlı yayılıyor, özellikle gençler arasında kendisine kolayca yer buluyor. Canlı yayında gerçekleştirilen intihar girişimleri, şarkılarla ve filmlerle intihara özendirme, zombileşme, flakka haplarıyla şeytanlara iradenin teslimi, New Age gibi sapkın akımlar aracılığıyla şeytanların insanları ele geçirmesi, her gün cinnet geçirip duyduğu bir sesten aldığı talimatla babasını, çocuğunu doğrayanlar, melek adı altında şeytanların içine girdiği medyumlara, peygamber muamelesi yapanlar ve iradesini onlara teslim edenler... Hak'tan hoşlanmayan zalim dünya, her geçen gün açık bir tımarhaneye dönüşüyor. Ve işin kötüsü bu modern deliler; şeytan kontrolüne girmesine rağmen, dışarıdan normal gözüküyor ve bunlarla beraber yaşamak zorundasınız.

Dünya çapında her yıl 1 milyon insan intihar girişiminde bulunuyor. Amerikan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin araştırmalarına göre 2007-2015 yılları arasında 15-19 yaş arası gençlerde intihar oranları ikiye katlandı ve son 40 yılın zirvesine ulaştı. Aynı merkezin bir başka araştırmasına göre intihar, 10 yaş çocuklarında dahi sıklıkla rastlanır hale geldi. Artık genç intihar vakaları 10-24 yaş aralığında değerlendiriliyor. Rakamlar yıllar geçtikçe dramatik bir şekilde tırmanıyor. Dizi-filmler, şarkılar ve belli figürler ile intihar yüceltilerek çekici hale getiriliyor, özendiriliyor ve normalleştiriliyor. İntihar etmek için nedenlerin sıralandığı diziyi izleyen, şarkıyı dinleyen gençler, kolayca intiharı tercih edebiliyor.

Özellikle gençler arasında çok popüler olan başka bir akım da challenge; yani meydan okuma. Sosyal medyada çok yaygın olan bu oyunlarda, insanlar tehlikeli ve tamamen anlamsız işler yaparak hayatlarını kaybediyor. Arkadaşının boğazını en uzun süre sıkıp nefessiz bırakma(challenge), ABD'de her sene 1000'e yakın kişinin ölümüne sebep oluyor. 72 saat evden uzak kalma oyununda ise çocuk evden ayrılıyor ve 72 saat boyunca ailesi ile iletişime geçmiyor. Bu yüzden onlarca çocuk cinsel istismara uğruyor ve geri dönüşü mümkün olmayan hasarlar görüyor.

Bütün bunlar bir yana, artık "intihar challenge" adıyla yeni tuzaklar kuruluyor. Bu şekilde insanlar arasında yayılan "oyun"lardan birisi de, ilk olarak Rusya'da sosyal medya sitelerinde konuşulmaya başlayan "Mavi Balina" oyunu. Bu oyunla iki genç kızın intihar etmesi ile dünya genelinde gündem oldu.

Aslında bu bir oyun değil. Tanımadığınız birisi ile iletişim kurmanız gerekiyor ve bu sisteme dahil olma teklifi onlardan geliyor. "Bu oyunu oynamaya hazır mısın?" sorusuna evet dedikten sonra geriye dönebilen, sistemden çıkabilen kişi sayısı yok denecek kadar az. Önce cihazınıza bir link gönderiliyor. Linke tıkladıktan sonra kişisel verileriniz saniyeler içinde karşı tarafa aktarılıyor.

Oyuna dahil olduktan sonra 50 gün boyunca şiddet içerikli 50 farklı görev veriliyor. İlk görev gecenin bir vakti kalkmak ve korku filmi izlemek. Devamında yine gece vakti mezarlıktan selfie paylaşmanız isteniyor. Belirli bir süre kimse ile görüşülmemesi ve yüksek sesle müzik dinlemek gibi görevler peşi sıra geliyor. Günler geçtikçe görevler daha da can yakmaya başlıyor. Jiletle vücudunuza çeşitli şekiller kazımak, kan akıtmak ve türlü şeytani faaliyetler. Öyle ki bu sistem yüzünden şu ana kadar 200'e yakın çocuk intihar etti. Ve hepsinin kolunda jiletle kazınmış balina figürü mevcuttu.

Hepsi birbirinden şeytani ve akıl almaz görevlerin detayları tam olarak tespit edilebilmiş değil. Öte yandan intihar eden gençlerin büyük kısmının aynı sosyal ağ grubunun parçası olduğu tespit edildi. Oyunda talimatları veren insan kılıklı şeytanlar konuştukları kişilerin "loser"(başarısız, ezik, kaybeden...) olduğunu, çirkin ve şişman gözüktüklerini telkin ediyor. Başka bir dünyada sizler seçilmiş kişilersiniz, diyerek intihara teşvik ediyor. İntihar eden gençlerin ortak özellikleri şöyle ki; ailesi ile bağları kopuk, arkadaşları tarafından dışlanmış, mutsuz, günlük işlerini dahi tam anlamıyla yerine getiremeyen, psikolojik ve mental olarak hasar görmüş olmaları. Bu durumda olanlar, hem oyunu hazırlayan "insan-şeytanları", hem de kendi tepesinde ona rehberlik etmekle görevlendirilmiş olan "cin-şeytanları" tarafından öyle bir sarmala sokuluyor ki buradan çıkamasın ve intihar etsin. Sadece Türkiye'de 140'dan fazla gencin mavi balina sebebiyle intihar ettiği iddia ediliyor.

Mısırlı Muhammed Ahmed adlı 21 yaşındaki bir genç, son anda intihar girişiminden kurtarıldı. Gerçek hayattaki sorunlarından bu oyunla uzaklaşmayı deneyen genç, yaşadıklarını şöyle aktardı:
"Oyunun başında keskin nesnelerle vücuduma balina resmi çizdim. Bu zaman zarfında aklımın ve duygularımın kontrolünü kaybetmiş gibiydim. Görevlerden birisi de İbranice bazı kelimeleri okumaktı. Bunları okuduktan sonra garip ve anlaşılmaz bir şekilde kendimi kontrol ve baskı altında hissettim. Oyunun son aşamalarına geldiğimde evdeki aynalarda ve duvarlarda hayaletler görmeye başlamıştım."

Bu aşamadan sonra Ahmed'ten ailesine zarar vermesi ve ardından intihar etmesi istendi. O noktada ise ailesi kontrolü ele almaya çalıştı. Ancak Ahmed'in ifadesine göre o zaman ne yaşadığını ve neler olduğunu hissetmiyordu. 

Son zamanlarda yaygınlaşan benzer bir oyun ise "Momo". Bu oyun daha küçük yaştaki çocukları tehdit ediyor. Belirsiz bir numaradan gelen mesajlar ya da aramalarla çocuklar ölümle tehdit edilerek korkutuluyor. Sadece sosyal medyada değil, mobil cihazlarda oynanan oyunların en popüler olanlarının içerisinde karakter olarak bu yaratık yerleştiriliyor. Aniden karşılarına çıkan çirkin bir yaratık korkutuyor ve tehdit ediyor. Son olarak İngiltere'de 7 yaşında bir çocuğu gece öldürmekle tehdit eden bu yapı, ülkede alarm verilmesine sebep oldu. Momo, konuştuğu çocuklara söylediklerini yapmazlarsa, "onları lanetleyeceğini" söyleyerek onları "tehdit" ediyor ve böylelikle çocukları intihara da sürükleyebiliyor.

Şeytanların varlığını kabul etmeyen ya da varlığını sadece soyut olarak düşünen kendi Dininden ve Kitabı'ndan bihaber insanlar zaten şeytanlar için sadece kolay bir lokma konumundalar. Hakk'a sırt çevirmeye devam ettikleri müddetçe iflah olmaları imkansızdır. Ancak biz yine de, Allah'ın Kur'an'da defalarca ve şiddetle uyardığı (1) ayetlerini ve Peygamberimizin detaylı olarak tasvir ettiği ve haber verdiği (2) hadislerini okumanızı ve çocuklarınıza okutmanızı tavsiye ediyoruz:

1) KUR'AN DİYOR Kİ: "ŞEYTAN SİZİN DÜŞMANINIZ SİZ DE ONA DÜŞMAN OLUN!"

2) ALLAH'IN ELÇİSİ: "CİN-ŞEYTANLAR"I AÇIKLIYOR!

Bu organize saldırıların esas amacı; ne sadece insanları intihar ettirmek, ne de şeytanın kötülük yapma sapkınlığı değildir. Sebeplerden ilki ve açık olanı; elbette İblis'in Ademoğlundan almaya doyamadığı intikam ve "kadim planı"dır.

Bütün bunlar, İblis'in çok yönlü "kadim planı"nın sadece küçük bir parçasıdır. "Yaklaşan Saat"in şafağında Deccal İmparatorluğuna hazırlıktan başka bir şey değildir. İblis, yönettiği Deccal tiyatrosunda cinnet geçiren, delirmiş, zombileşmiş, vampirleşmiş insanlara rol vermektedir. Deccal çıkmadan önce "insanlığın kaotik cinneti" hazırlanmaktadır. Bu trajik tiyatro sahnesi ortaya çıktıktan sonra Deccal gelecek ve bir işaretiyle, insanlara musallat olup onlara cinnete sürükleyen cin-şeytanlar, insanları terk edecek, böylece Deccal'in, Mesih İsa(!) olduğu kanıtlanmış olacaktır. Bu yolla Kur'an'daki İslam'dan, yani Hak'tan uzak gafil ve cahil insanlık Deccal'in mesihliğinde birleşmiş olacaktır.

Şeytanın en basit oyunlarında bile yönünü şaşıran, İblis imzalı vampir, zombi filmleriyle yetişmiş, Sonsuz Yüce Allah'a ve Kitabı'na sırt çeviren insanlığın bu "kadim plan tiyatrosu"nda kimi kahraman olarak alkışlayacağı çok açıktır.

Bu konuyla ilgili, 2011 yılında, "ZİYARETÇİLER FİLMİ" analizimizde yaptığımız tespit aşağıdadır:

"Bütün bu olayların dünyada maksimum yaptığı bir zamanda Mesih-i Deccal teşrif edecek ve onun sihirli sözleriyle tüm bu muvaza "şeytani kaos" ortadan kalkacak; insanlar ve kötü uzaylılar(cin-şeytanlar), vampirler(!) normalleşecek, her tarafta aldatıcı şeytani sevgi egemen olacak ve Mesih-i DeccalMesih İsa diye onaylanacak. İblis'in sağ kolu olan "ışık işçileri ordusu"yla şişirilen sevgi, barış, kardeşlik balonları uçurulacak ve "sahte altın çağ" başlatılacaktır."

Son olarak şu gerçeği başta İblis'in avaneleri olmak üzere herkes iyi bilsin ki: İblis'in tuzağına düşecek gafiller, İblis hizbiyle beraber kaybedecek, Allah'ın planı ve iradesi yeryüzüne egemen olacaktır. İblis'in tuzağına düşen inkarcıların vay haline! İşte Sonsuz Yüce Rabb'imizin uyarısı ve hükmü:

Ey insanlar, Arz'da olan temiz şeylerden yiyin. Şeytanın adımlarına tabi olmayın. Muhakkak o, sizin için apaçık bir düşmandır.
Muhakkak o(şeytan), size, kötülüğü, fahşayı ve Allah'a karşı bilmediğiniz şeyleri söylemenizi emreder.
[BAKARA(2)/168-169]

Ey Ademoğulları, şeytan, anne ve babanızın elbiselerini onlardan soyup, edep yerlerini göstererek, cennetten çıkardığı gibi, sizi de 'fitne'ye düşürmesin. Muhakkak o ve kabilesi, sizin onları göremediğiniz bir yerden(boyuttan) sizi görüyor. Muhakkak Biz, şeytanları, iman etmeyenler için dostlar kıldık.
[ARAF(7)/27]

Allah'a andolsun! Senden önce de ümmetlere (resuller) gönderdik. Şeytan onların(ümmetlerin) amellerini, kendilerine süsledi. Bugün de o(şeytan), onların velisidir(dostudur). Onlara, elim(acı) bir azab vardır.
[NAHL(16)/63]

Kur'an okuduğun zaman, kovulmuş şeytandan Allah'a sığın!
Muhakkak onun(şeytanın), iman edenler ve Rab'lerine tevekkül edenler üzerinde bir gücü yoktur.
Onun(şeytanın) gücü, onu veli(dost) edinenler ve O'na(Allah'a) şirk koşanlar üzerinedir.
[NAHL(16)/98-100]

İnsanlardan o kimse ki, Allah hakkında bilgisi olmaksızın mücadele eder ve her (kovulmuş) asi şeytana tabi olur.
(Böyle olan) o kimseye yazılmıştır ki: "Kim onu(şeytanı) veli edinirse, muhakkak o(şeytan), o kimseyi saptırır ve onu alçaltıcı azaba sevkeder.
[HAC(22)/3-4]

Şeytanların, kimin üzerine indiğini size haber vereyim mi?
"Her günahkar-iftiracının" üzerine iner.
Onlar (şeytanlara) kulak verirler ve bunların çoğu yalancıdırlar.
[ŞUARA(26)/221-223]

Muhakkak Şeytan, sizin düşmanınızdır. Siz de onu(şeytanı) düşman edinin! Muhakkak o, hizbini(yandaşlarını) ateş ashabı(halkı) olmaya çağırır.
[FATIR(35)/6]

Ey Ademoğulları! Ben sizden söz almadım mı? Şeytana köle olmayın, muhakkak o(şeytan), sizin için apaçık bir düşmandır.
Bana köle olun. İşte doğru yol budur.
Muhakkak o(şeytan), sizden birçok topluluğu saptırmıştı, akletmiyor musunuz?
[YASİN(36)/60-62]

Biz, onlara yakınlar(cin-şeytanlar) hazırladık. Onlar(cin-şeytanlar), onların önlerinde ve arkalarında olanları güzel gösterirler. Onlardan önce geçmiş olan ümmetler içindeki insan ve cinler gibi, onlara da söz(azap) hak oldu. Muhakkak onlar hüsrana uğrayanlardır.
[FUSSİLET(41)/25]

Kim Rahman'ın zikrine(Kur'an'a) şaşı bakarsa, Biz ona, şeytanı sararız. O şeytan, ona arkadaş olur.
Muhakkak onlar(şeytanlar), onları yoldan engellerler ve onlar kendilerinin hidayet üzere olduğunu zannederler.
Bize geldiği zaman (o kimse) der ki: "Keşke benimle senin aranda, iki doğu uzaklığı olsaydı. Sen ne kötü arkadaşsın."

[ZUHRUF(43)/36-38]

Not: Sitemize ait aşağıya alınmış yazıları mutlaka okuyunuz.

VAMPİR ALDATMACASI: VAMPİR FİLMLERİ

EN BÜYÜK VAMPİR: İBLİS

2011 yılında yazılan:
"ŞEYTANİ AKIMLAR: İNSANLIĞIN GELECEĞİNİ TEHDİT EDİYOR!"

SENARYO: CİN-ŞEYTANLAR, OYNAYANLAR: İNSANLAR

Furkan Demirpehlivan
Yaklaşan Saat, 01/03/2019

Kaynaklar:
1) forbes.com/sites/andrewrossow/2018/02/28/cyberbullying-taken-to-a-whole-new-level-enter-the-blue-whale-challenge/#2136d3e12673
2) egypttoday.com/Article/2/48319/Blue-Whale-survivor-tells-the-game-suicide-instructions
3) bbc.com/news/blogs-trending-46505722
4) timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/de-stress/the-reality-behind-the-theory-of-killer-game-blue-whale/articleshow/59881467.cms
5) gloss99.com/life/story/a-blue-whale-challenge-survivor-shares-terrifying-details-about-the-gamehtml-purplechic-114
6) thethings.com/15-of-the-most-dangerous-online-challenges-teenagers-have-ever-done/
7) wired.co.uk/article/blue-whale-game-suicide-support
8) huffpost.com/entry/suicide-rates-teen-girls_n_59848b64e4b0cb15b1be13f4/amp
9) calhealthreport.org/2018/08/09/doctors-notes-youth-suicide-rise-even-among-young/amp/
10) thetrumpet.com/17237-is-13-reasons-why-causing-youths-to-commit-suicide
11) bbc.com/turkce/41281200
12) bbc.com/turkce/haberler-dunya-45004722

 


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat