yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar


 

Cin- Şeytanlar/ Kur'an Diyor ki: "Şeytan Sizin Düşmanınız Siz de Ona Düşman Olun!"/İblis İmzalı Filmlerin Mesajları/ Eski Ziyaretçiler: İblis'in "İyi-Kötü Uzaylı" Numarası!

ESKİ ZİYARETÇİLER: İblis'in "İyi-Kötü Uzaylı" Numarası!

Eski Ziyaretçiler'in eskimiş oyuncuları

Son birkaç on yıldan beri insanlığın bilinçaltında, gerek gazete, televizyon haberleri, gerekse Hollywood yapımı sinema ve dizi filmlerle bir "uzaylı masalı" rüzgarı estiriliyor. Günümüz yeni dönem yapımları ise bu "eski uzaylı hikâyeleri"ni allayıp pullayarak "çağdaş İblis operasyonu"na uyumlu hale getirilerek; insanlık bilincine servis ediliyor.

Böylesi meşhur yapımlardan birisi de; günümüzde yeniden yorumlanarak güncel versiyonları çekilen ''Ziyaretçiler'' dizi filmidir. Bu dizinin orijinali, 80'li yılların başlarında 3 sezon olarak yayınlanmıştı.

İblis'in, "kadim planı"nın son aşamasında devreye sokulacak olan bu "uzaylı palavrası"na, 80'li yıllardaki bu ve benzeri eski yapımlarla start verilmiştir. Bunu takip eden ve benzer temayı işleyen birçok film yapılmıştır.

"Eski Ziyaretçiler" filminin ana teması; kötü ve iyi uzaylı dualitesine dayanıyor. Filmin final bölümü ise insanlık ve sözde uzaylılar arasında bir barış sağlanarak noktalanıyor.

1983 yılında yayınlanmaya başlanan bu ilk versiyon dizi film, 3 sezon olarak çekilmiş. Yönetmenliğini ve senaristliğini Kenneth Johnson, yapımcılığını ise Chuck Bowman yapmıştır. Kenneth Johnson, 1994-1997 yılları arasında yayınlanan 5 filmlik bir seri olan ve yine dünyayı ziyaret eden uzaylıların anlatıldığı ''Alien Nation(Uzaylı Ulus)'' isimli TV dizisinin de senaristi ve yapımcısıdır.

Sonuçta "Independence Day", "3.Türle Yakınlaşmalar", "E.T.", "Signs", "Contact", "X-Files, Kehanet" ve benzeri birçok filmde yoğun bir uzaylı propagandası yapıldığını; Hollywood için çalışan senarist, yönetmen ve yapımcıların büyük mesaisini bu konuya ayırdığını görüyoruz. Peki neden? Bunca zamandan beri dünya film endüstrisi, neden "uzaylı masalı"nın aşağı yukarı her versiyonunu defalarca vizyona taşıdı? Amaç sadece ilginç filmler yaparak para kazanmak mı acaba? Hollywood sinema sektörünün esas patronlarının, aynı zamanda dünyanın ve paranın da patronları olduğu göz önünde bulundurulursa, buradaki amacın sadece para olmadığı anlaşılacaktır. "Büyük Biraderler"in parayı, gerçek gizli amaçlarının nasıl truva atı yaptıklarını görmek, akıl sahipleri için zor olmasa gerek.

Öncelikle 3 sezonluk uzun filmin kısa bir özetine göz atalım.

FİLMİN ÖZETİ

Eski Ziyaretçiler'in eskimiş UFO'su.

Film, Dünya'nın belli başlı 50 bölgesine büyük uzay gemilerinin gelmesi ile başlar. Uzaylılar başkomutan John önderliğinde, insanlarla temasa başlarlar. BM yetkilileri ile görüşerek, insanlara kendi gezegenlerinin kuruduğunu ve yaşamlarını devam ettirebilmek için Dünya'daki bir kimyasala ihtiyaç duydukları yalanını söylerler.

Esas amaçları ise gerçek ihtiyaçları olan ve Dünya üzerinde bolca bulunan "su"yu ele geçirmektir. İnsanlara yardımları karşılığında, teknoloji ve sağlık konusundaki ileri imkânlarını paylaşma sözü verirler. Bir yandan Dünya'daki tüm suyu ele geçirmeyi planlarken, bir yandan da insanları besin olarak tüketmek üzere uzay gemilerine kaçırarak, birer tavuk gibi ambalajlamaktadırlar. Bu, dünya üzerinde yürütülen ve sonuçta insanlığın yok edilmesiyle son bulacak olan bir "işgal"dir.

İblis'le görüşmeye giden dişi Mesih Elizabeth.

İnsanların bir kısmı, hayranlık içersinde bu yalanlara inanarak uzaylı fanatiği haline gelirken, azınlık olan bir grup da, gerçek niyetlerini fark ederek direniş başlatırlar. Ancak insanlar tarafından yürütülen bu direnişe, güya Ziyaretçilerden bir destekçi grup vardır. Uzaylılar içerisinde 5. Kol adı verilen bir grup, bu direnişte insanlara yardım ederler ve kendi liderlerinin işgal planlarına karşı çıkarlar. Bunlar, dünyayı ele geçirme niyetindeki "kötü uzaylılar"ın tam tersine, insanlığa yardım etmek isteyen "iyiliksever uzaylılar"dır(!)

Bu sırada bir uzaylı-insan melezi; yani İblis'in deyimiyle yıldız tohumu olan Elizabeth isimli çocuk dünyaya gelir. Elizabeth, uzaylıların, insan–uzaylı melezleme deneyi sonucu doğmuştur. Elizabeth, uzaylıların lider diye hitap ettikleri başkanları(gerçekte İblis) tarafından barışı tesis etmek üzere seçilir. Filmin finalinde, insanlık ve uzaylılar arasında barış(!) bu çocuğun katkılarıyla sağlanır. Bu çocuk bir anlamda kurtarıcı mesih rolünde verilmiştir.

FİLMİN ANALİZİ

Cin-şeytanların fare yemediğini kim söylüyor?

1) Filmde uzaylı olarak gösterilenler, daha önce benzer konulu diğer filmlerde analizini yaptığımız gibi cin-şeytanlardır. Ve bu cin-şeytanlar başka bir gezegenden de gelmiyorlar. Mars'taki helaklar sonucu o gezegenin yaşanmaz hale gelmesinden beri burada, dünyada, bizimle aynı gezegende yaşıyorlar. Bir üst boyutta olduklarından dolayı onları göremiyoruz. Bu da, İblis ve şeytanlar taifesine, insanlara karşı tiyatro oynar gibi bir oyun tezgâhlama imkânı veriyor. Ruhsal hiyerarşi gibi, Allah'ın Sistemi'nden çaldığı kavramlara, galaktik federasyon gibi yaldızlı isimler ilave edilerek; türlü türlü yalan senaryolar yazdırılıyor.

Amaç kötü uzaylı yalanıyla insanları korutmak ve iyi uzaylı görüntüsü altındaki İblis'in sağ kolu olan şeytanların kucağına itmektir. İki koltukta da, iki ayrı maskeyle İblis oturuyor. Birinde, kötüyü diğerinde ise, iyiyi oynuyor. İblisin kurduğu sahnede, iyi ya da kötülerle birlikte olmanız, sonucu değiştirmiyor. Geçmişten beri insanların korkuları, kaos ve kargaşa ortamları; yeni bir düzen ya da sistem kurmak için kullanılmıştır. Bugün oynanan oyunun da amacı bundan farklı değildir.

2) Dünya'ya gelişlerinden itibaren: ''Büyük liderimiz adına geldik, kendisi bizim gezegenimizi bilgelik ve iyilikle yönetir'' meşhur yaldızlı sözleriyle tanımlanan şahıs; "Lemurya şeytan toplumu"nun bilge yöneticisi İblis'tir. ''Liderimiz sabırsızdır'' derken de, insanlığı saptırma ve istila etme görevlerinin aciliyetini kastediyorlar. Geldiklerinde hemen BM ile görüşmek istemeleri, İblis'in baş yardımcılarından olan Kyron şeytanının, BM Genel Kurulu'nda yakın zamanda düzenlediği celseleri çağrıştırıyor.

3) Filmdeki Martin adlı karakter, iyi uzaylı rolünde insanlara, barış içinde yaşamak için yardım eden 5. kol adındaki grubun lideridir. Günümüzde medyumlar aracılığı ile insanlara ulaşan iyi uzaylılar(cin-şeytanlar); düzenledikleri celselerle ve her türlü yayınla; insanları, güya kötü uzaylılara karşı ışık işçileri olarak hazırlıyorlar. Daha önce vurguladığımız gibi tahtarevallinin iki ucu da İblis'in kontrolünde. Sağ ve sol koluyla iki tarafı da kontrol ediyor. Zamanı geldiğinde, "Sol eli", "Sağ eli"ni galip ilan edecek ve yıldız tohumu(yani şeytan tohumu) kurtarıcı mesih Deccal dünyaya hakim olacak ve bunu adı da "insanlık-uzaylı barışı" olacaktır.

İblis ve adamları zaten sürüngendir.

4) İblis, cin-şeytanların, fare, kuş, örümcek, böcek ve her türlü leşle beslendiğini, insanları daha da korkutup-tiksindirmek için ifşa ediyor. Bu gerçeğe uygun sürüngen-yılan tasviri, korkutucu ve soğuk bir form olarak kullanılıyor. Yılan gibi gözleri, kertenkele gibi dilleri var. Yılan, İblis'in adamlarının en çok sevdiği bir canlı formudur. İblis'in kullandığı ve sapmış insan toplumlarında da kutsal bir simge olarak kullandırdığı form yılandır. Cennetten insanı çıkarmak için bir araç olarak kullandığı yılan, tüm insanlık tarihi boyunca İblis kaynaklı felsefelerde ve dinlerde önemli bir sembol olarak kullanılmıştır.

5) Elizabeth, bir insan ile Ziyaretçinin deneysel olarak çiftleştirilmesinden meydana gelen yıldız çocuktur. Yani bir insanla şeytan tohumundan ortaya çıkan insan formunda bir çocuktur. Deccal de, Yahudi aileden şeytani bir güçle doğmuş olan insandır. Elizabeth, sevgi ve barış yalanlarıyla insanlığa bir kurtarıcı olarak sunulacak ve İblis adına ortaya çıkacak olan Deccal'i simgeliyor.
Elizabeth'in filmde gösterilen özellikleri şunlar: Lider(İblis), kendi gezegenindeyken onunla direkt konuşup irtibata geçiyor, o olmadan kalıcı barış olamayacağı, onun, liderin hakikat kaynağı olduğu ve tüm canlıların bir arada yaşayabilmesinin bir göstergesi olduğu söyleniyor. Ayrıca diğer Ziyaretçilerde bile olmayan doğaüstü manyetik güçlere sahiptir. Ölüyü diriltiyor, dünyayı yok olmaktan kurtarıyor ve insan-uzaylı barışını sağlıyor. Hem insanlarda hem de cin-şeytanlarda olmayan özelliklere sahip olan Elizabeth, açıkça Deccal'i çağrıştırmaktadır.

6) Filmde bir başka gezegeni göstererek; ''işte yaşam burada başladı'' derken Mars'a atıf yapılıyor. Daha önceki uzaylı haberleri vesilesiyle açıkladığımız gibi cinlerin, Mars'ı yaşanmaz hale getirdikten sonra Dünya'ya geldikleri gerçeğine atıfta bulunmuş oluyorlar. Cinlerin suya olan gereksinimleri, Dünya'daki suyu kaçırmaya çalışmaları ile vurgulanıyor. Kur'an, bize; ''Şayet onlar(cinler), (doğru) yol üzere gitselerdi, biz onlara bol bol su verirdik'' diyerek, suya olan ihtiyaçlarına işaret etmektedir.

7) Açıklamaları ile toplumu etkileyebilecek olan insanlardan bir kısmı, Ziyaretçilerin bilim kadını olan Diana tarafından ''beyin kontrolü'' yöntemiyle dönüştürülüyor. Dönüştürme sonrası insanlar, Ziyaretçilerin kuklası haline geliyor. Günümüzde de cin-şeytan gerçeğini gizleyerek uzaylı yalanları ile ilgili açıklamalar yapanlar akla gelmektedir.

Bu anlatılanlar, kibirli ve Rabb'ini tanımayan insanların, şeytanlara tabi olması ve sonunda şeytanlaşması anlamında doğrudur. Bugün de, Kryon, Ramtha, Tobias vs. gibi cin-şeytanlara medyumluk yapan İblis uşağı insan-şeytanlarını, bu dönüştürülmüş; şeytanlaştırılmış insanlara örnek olarak verebiliriz.

Muhakkak onun(şeytanın), iman edenler ve Rab'lerine tevekkül edenler üzerinde bir gücü yoktur.
Onun(şeytanın) gücü, onu veli(dost) edinenler ve O'na(Allah'a) şirk koşanlar üzerinedir.
[NAHL(16)/99-100]

8) Filmde, sözde uzaylı cin-şeytanlara karşı tehdit oluşturan tüm unsurlar, baskı, kargaşa ve zorbalıkla ortadan kaldırılmaktadır. Bilim adamlarının onları dünyadan kovabilecek bir yöntem bulmalarından endişe ettiklerinden dolayı, bir komplo ile birlikte büyük bir baskı başlatırlar. Bilim adamları, medya aracılığı ile o kadar kötü gösterilir ki, kraldan daha kralcı olan insanlar, bilim adamlarının, aralarında yaşamalarına izin vermezler. Dağlara sığınmak zorunda kalan bilim adamlarının durumu, Deccal döneminde, kendisine karşı çıkan veya itaat etmeyenlere karşı ne tür zorbalıklar yapılacağının bir işaretidir. Deccal yönetiminde kimseye göz açtırılmayacağını, karşı çıkanların öldürüleceğini ve hatta insanların dağlara sığınmak zorunda kalacağını Peygamberimiz'in(s.a.v) hadislerinden biliyoruz.

Eskimiş bir uzay gemisi: "Yalancının mumu yatsıda söner."
9) Filmde, Hitler mezaliminden sağ kurtulmayı başarmış Yahudi Abraham, Ziyaretçiler tarafından öldürülmeden önce ailesine bıraktığı son notta, filmdeki tarafları şöyle ortaya koyuyor:

''Hepimiz birer ışık olmalı(light) ve karanlıkla(darkness) savaşmalıyız.''

Işıkla, İblis'in iyi görünen sağ kolu iyi uzaylılar, karanlıkla da kötü uzaylılar ve onların işbirlikçisi insanlar kastediliyor.

Bugün İblis, bu ışık-karanlık dualitesini, şeytani New Age tarikatlarının ana unsuru olarak kullanıyor. İblis, kendisine hizmet edenlere "ışık işçileri", kendisine karşı olanlara "karanlık enerjiler" diyor. Gerçekte ışık(nur); İslam'dır, karanlık(zulumat), şirktir.

SONUÇ

Film, uzaylıların Dünya'yı istilasını konu almaktadır. Uzaylı meselesi, İblis'in ''kadim planı'' içerisinde yer alan tuzaklardan birisidir. Allah, Dünya üzerinde bilinçli varlıklar olarak cinleri ve insanları yaratmıştır. Kıyamet günü hesaba çekilecek olanlar da bunlardır. Bunların dışında, uzaylı diye ayrı bir tür yoktur.

İblis'in bu tip uzaylı korku filmlerinin amaçları bellidir; Birincisi; insanların bilinçaltında, istila edilme, yok edilme, öldürülme gibi korkular oluşturmaktır. Son zamanlarda popülaritesini iyice artıran vampir hikâyeleri de, aynı amaca hizmet etmektedir. İkincisi ise; bu korkulardan faydalanarak; şeytani Deccal diktatörlüğünü kurmaktır.

Küresel hâkim güçler, kuracakları dünya devletinin efendileri olacakları zannıyla, İblis'e hizmet etmektedirler. Tarih boyunca ve bugün, dünyaya hakim olmak için bu "korku ve kaostan düzene, İblis yöntemi"ni kullanmışlardır. Ancak İblis''in kucağında oturanlar, ona rağmen bir akibet bekliyorlarsa elbette yanılıyorlar.

Bu "kadim plan", İblis'in son vuruşudur. İblis tüm hazırlıklarını, insanlığın toplu helakı için yapmıştır. Artık son raddesine gelmiş olan İblis'in kadim planı, operasyonel bir aşamaya çoktan ulaşmıştır. Bu plan, insanlığı saptırma, yoldan çıkarma, Dünya'yı istila etme ve ele geçirme planıdır. Allah, peygamberleri aracılığı ile binlerce yıl önceden bizleri, bu şeytani Deccal planı konusunda uyarmıştır.

Tüm planlar, Allah'ın Planı içerisindedir. Bunu en iyi bilen kişi; insanlık tarihi kadar yaşlı; müşrik, kafir, facir, fasık, münafık, yalancı-oyuncu ve çok yüzlü olan İblis'tir. İnsanoğluna düşen ise; bu planların farkına varıp, nefsinin ve İblis'in tuzaklarına düşmeden, "sadece Rabb'ine köle olmak"tır.

14/10/2010 Murat Reis
yaklasansaat.com

 

 

Kaynaklar:
1) Wikipedia
2) kylelovernufos.com
3) thevisitors.info
4) yabancidizi.com
5) imdb.com

 

 

 
ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat