yaklaşan saat
kuranda islam, kuran ışığında araştırmalar
  theapproachinghour, english website
kuranı anlamak için arapça


tasavvuf felsefesi, kuran islamı, radikalizm islam değil hastalıktır

YAKLAŞAN SAAT'TE BEKLENEN MEHDİ DEĞİL İSA'DIR, mehdiyet felsefesi

 Antibiyotik Kullanmayın, İstirahat Edin!

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Karabay, çok kolay şekilde tedavi edilebilen hastalıkların antibiyotikler nedeniyle direnç kazanarak tedavi edilemez duruma geldiğini ifade etti.

Karabay, Türkiye'nin antibiyotiklerin en fazla kullanıldığı ülkelerden olduğunu belirterek, 2004'teki araştırmalarda Türkiye'de kullanılan her 100 ilaçtan 18'ini antibiyotiklerin oluşturduğunu söyledi. Bilinçsiz şekilde antibiyotik kullanan Türklerin birçok hastalığa maruz kaldığına dikkati çeken Karabay:

"Hastane etkenli birçok mikrop artık antibiyotiklere karşı çok dirençli hale geldi. Hastalarımıza istemeye istemeye yan etkileri fazla olan ilaçlar vermek zorundayız. Bunu engellemek için, her ateşimiz yükseldiğinde antibiyotik kullanmamalıyız. Ateşimiz yüksekse antibiyotik kullanmak yerine dinlenmeliyiz çünkü antibiyotik kullanarak hastalığımızın daha da güçlenmesini sağlıyoruz." dedi.

Karabay, insanların ateşlendiklerinde antibiyotik kullanımını bırakması gerektiğini belirterek, aksi takdirde mikropların ölümcül zararlara yol açacağına dikkati çekerek:

"Kesinlikle ateşliyken antibiyotiklere yaklaşılmamalı. Ateşliyken kullanılan antibiyotikler, ilacın yan etkilerini tetikliyor. Bu nedenle organlarımız zarar görüyor. Özellikle karaciğer ve böbrek, bilinçsiz antibiyotik kullanımı nedeniyle zarar görüyor" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin dirençli mikroplar nedeniyle dünyanın hayretle karşıladığı ülkeler arasına girdiğine işaret eden Karabay, dünya genelindeki çok önemli hastalıkların Türkiye kökenli olduğunu aktardı. Karabay:

"İnsanlarımız, bilinçsizce antibiyotik kullandığı için ölümcül hastalıklarla karşı karşıya gelmiş durumda.Dirençli mikroplar, ülkemizde ölümcül hastalıklara neden oluyor. Bu mikropları eskiden rahatlıkla tedavi ederken şu anda tedavi edemiyoruz. Çünkü antibiyotikler sayesinde direnç kazandılar. Zatürre, idrar yolu enfeksiyonları ve deri hastalıkları, bu dirençli mikroplar sayesinde yayıldı. Mikropların direnç kazanması bu hızla devam ederse, 15 yıl içinde mikrop enfeksiyonları nedeniyle insanlarımızı kaybedeceğiz." dedi.

Güncelleme: 23/01/2013
hurriyet
, 22/01/2013

Yan Tesiri Olmayan İlaç Yok: İşte Aspirin!

Sydney Üniversitesi liderliğinde gerçekleştirilen araştırmaya, aspirin kullanan ve kullanmayan 2389 kişi dahil edildi. Çalışmaya katılan her 10 kişiden 1'i haftada en az bir aspirin kullandı. Bilim adamları yaş ortalamaları 60 olan katılımcıları, çalışmanın 5, 10 ve 15'inci yıllarında göz testinden geçirdi. Araştırmanın sonunda düzenli ve uzun dönem aspirin kullananlarda yaşa bağlı olarak görme merkezinde meydana gelen görme kaybına(ıslak makula dejenerasyonu) yakalanma oranının %9,3, aspirin kullanmayanlarda ise bu oranın %3,7 olduğunu sonucuna ulaşıldı.

Yaşa bağlı olarak meydana gelen ıslak makula dejenerasyonun kan damarlarının büyümesine neden olduğunu, bunun da retinada şişme ve kanama yaparak zarar verdiğini belirten bilim adamları, görme kaybında kişinin yaşı, sigara kullanımı ve genetik yapının da önemli olduğu kaydetti. Araştırma, JAMA Internal sağlık dergisinde yayınlandı.

Güncelleme: 23/01/2013
ensonhaber, 22/01/2013

Aspirine Sağlıklı Alternatif: Domates 
Klinik deneyler, domatesin içindeki "doğal jel"in, "pıhtılaşma"yı önlediğini ve vücuttaki kan dolaşımını düzenlediğini gösterdi.
http://www.yaklasansaat.com/haberdosya/2009_haberleri/aralik_2009/aralik27.asp

"Aspirin" Kullanımına Dikkat
http://www.yaklasansaat.com/haberdosya/2008_haberleri/ekim/ekim38.asp

Ceviz Ağaçları: Aşırı Sıcaklara Karşı "Aspirin" Üretiyor!
Ceviz ağaçlarının, kuraklığın ya da aşırı sıcaklarınetkilerini en aza indirmek için aspirine benzer bir "ilaç" salgıladığı ortaya çıktı.Amerikan Atmosfer Araştırmaları Merkezi'nden Thomas Karl, ateş ya da iltihaba karşı aspirin alan insanlardan farklı olarak bitkilerin, biyokimyasal savunmayı canlandıran ve zararları en aza indiren proteinlerin oluşumunu sağlayarak; kendi aspirinlerini üretme becerileri bulunduğunu belirtti.
http://www.yaklasansaat.com/haberdosya/2008_haberleri/eylul/eylul50.asp

"Aspirin Direnci" Olmazsa: Faydalı Bir İlaç!
Kalp hastalığı
 olup aspirin kullanan her 4 kişiden birisinin aspirine direnci olduğu ortaya çıktı.
http://www.yaklasansaat.com/haberdosya/2008_haberleri/nisan/nisan25.asp

Ateşli Çocuklara: "Asprin Vermeyin!"
16 yaşından küçük
çocuklar, grip veya ateşli başka bir virüs enfeksiyonu  geçirdiklerinde,  kesinlikle aspirin verilmemelidir.
http://www.yaklasansaat.com/haberdosya/2008_haberleri/mart/mart50.asp#

Aspirin Erkeklerde "Kalp Krizi"ni Önlüyor
Aspirinin içindeki kimyasal maddeler, kalp krizine neden olan damarlardaki pıhtılaşmayı önlüyor.
Her gün bir tane alınan aspirin, erkeklerde kalp krizi riskini % 25 azaltıyor. Ancak, aynı etkiyi kadınlarda yapmıyor. Bunun nedeni, kadınlarda kalp damarlarının yapısının farklı olması ve aspirinin etkilerine dirençli olması.

http://www.yaklasansaat.com/haberdosya/2007_haberleri/h277.htm

 


ys@yaklasansaat.com

ana sayfa| evren| gezegenler| dünyamiz| dinler| eski kavimler| cin-şeytanlar| haberler| yorum-analiz| seslendirmeler| videolar| site haritası| iletişim| forum| ys kitapları

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yaklaşan Saat'in resmi twitter adresi aşağıdadır. Bu hesabın dışındaki diğer hesaplarla Yaklaşan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat